HomeKosovoVarcosin Kosovë, përdorimi, çmimi, opinionet - krem për venat me variçe

Varcosin Kosovë, përdorimi, çmimi, opinionet – krem për venat me variçe

Author

Date

Category

Varcosin Kosovë, çmimi, blej, komentet, opinionet

Varcosin përdorimi, Kosovë, blihet, Kosovë, përbërja

Varcosin blihet, përbërja, përdorimi, blej, komentet

Varcosin opinionet, komentet, çmimi, përbërja, blihet

 

Shumë janë të njohur me problemin e venave me variçe të dorës së parë. Sëmundja shqetëson të moshuarit dhe të rinjtë, si dhe burrat dhe gratë. Prodhuesit mjekësorë po përpiqen të kujdesen për pacientët dhe kanë lëshuar një krem ​​të ri për kujdesin e këmbëve që preken nga venat me variçe.

Ndihmon në shpërbërjen e mpiksjes së gjakut, stimulon qarkullimin e gjakut në kapilarë, lehtëson dhimbjen, ushqen dhe tonifikon lëkurën, lehtëson lodhjen dhe acarimin e lëkurës. Kremi absorbohet shpejt në lëkurë dhe nuk lë njolla të yndyrshme në lëkurë. Emri i këtij produkti efektiv aktual Varcosin.

Në këtë përmbledhje, ne do t’ju tregojmë se çfarë është Varcosin, si funksionon, cilat janë avantazhet e tij, ku të blej Varcosin dhe cili është çmimi i tij. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të lexoni komentet dhe opinionet për Varcosin nga përdoruesit si në Kosovë ashtu edhe në mbarë botën në forume.

Parimi i funksionimit

Për shkak të veprimit të ekstraktit të gështenjës së kalit, si një ilaç venotonik që hollon gjakun e troxerutinës dhe përbërësve bimorë, ndalon formimin e trombeve dhe përparimin e insuficiencës venoze.

Duhet mbajtur mend se Varcosin nuk mund të eliminojë plotësisht venat me variçe – ndihmon për të përballuar patologjinë në kombinim me terapi terapeutike.

  • Forcon enët e gjakut dhe indet përreth tyre
  • Tonifikon lëkurën dhe rikthen pamjen e saj natyrale
  • Përmirëson qarkullimin e gjakut në të gjithë trupin
  • Rivendos presionin normal
  • Lehtëson lodhjen dhe dhimbjen
  • Kremi heq “yjet” dhe acarimin në lëkurë

Përbërja e produktit ndihmon në lehtësimin e simptomave të venave me variçe: dhimbje, ënjtje, tension. Kremi forcon muret e enëve të gjakut, duke i bërë ato më elastike dhe të forta, gjë që bën të mundur përdorimin e tij si një mjet parandalimi. Veprimi i përbërjes zgjat disa orë dhe nuk provokon komplikime të sëmundjes.

Indikacionet për përdorim

Varcosin përdoret në situatat e mëposhtme:

  • Shënohet shfaqja e shenjave të venave me variçe. Prodhuesit e produktit garantojnë heqjen e venave me variçe në 2 javë, pavarësisht nga faza e sëmundjes
  • Nëse ka faktorë rreziku për formimin e venave me variçe. Njerëzit me punë në këmbë, zakone të këqija dhe predispozitë trashëgimore duhet të përdorin krem ​​për këmbë për parandalim
  • Gjatë shtatzënisë. Për qëllime parandaluese, përbërja duhet të përdoret gjatë gjithë periudhës së lindjes së një fëmije
  • Pas dy javësh pas fillimit të aplikimit, të gjitha simptomat e venave me variçe zhduken, venat merimangë zhduken, deformimi i venave zvogëlohet, qarkullimi i gjakut rikthehet dhe ulcerat trofike janë shëruar

Përdorimi i kremës u mundëson grave të reja të veshin përsëri këpucë me takë të lartë, të cilat ata i refuzuan për shkak të zhvillimit të sëmundjes. Falë rivendosjes së qarkullimit të gjakut, këmbët ndalojnë ënjtjen dhe ngrirjen, ngërçet dhe ndjesia e djegies zhduken.

Përdorimi i rregullt i përbërjes lehtëson siklet dhe tërheq dhimbjen në këmbë. Për të shmangur rikthimin, kohëzgjatja e përdorimit duhet të zgjatet në dy muaj.

Meqenëse kremi përbëhet nga përbërës natyralë, nuk përmban ngjyra dhe elementë kimikë, nuk mund të shkaktojë dëm. Ky ilaç nuk ka kundërindikacione, me përjashtim të intolerancës individuale ndaj përbërësve. Kjo mund të verifikohet lehtësisht duke aplikuar një sasi të vogël të përbërjes në bërryl dhe duke vëzhguar reagimin e lëkurës.

Si të përdorni

Nuk ka kërkesa të veçanta për përdorimin e kremës. Si me të gjitha produktet aktuale, Varcosin aplikohet në lëkurë të pastër dhe të thatë. Masazhimi i kremit fshihet nga këmba në kofshë.

Pas aplikimit, zona e trajtuar mbahet e hapur për një minutë ose më shumë. Kremi mund të aplikohet deri në tre herë në ditë për dy javë.

Në disa raste, për shembull, gjatë shtatzënisë, rekomandohet të përdorni përbërjen gjatë gjithë periudhës së shtatzënisë.

Për të eleminuar venat merimangë, si dhe për të hequr qafe simptoma të tjera të venave me variçe, kremja përdoret për më shumë se dy javë. Krem Varcosin përdoret në skemën e përgjithshme të trajtimit të ilaçeve të venave me variçe.

Ku mund të blihet

Kremi për kujdesin e këmbëve Varcosin nuk është i disponueshëm në barnatore. Mund ta blini vetëm përmes internetit nga partnerët tanë të besueshëm. Çmimi i një tubi befason këndshëm klientët.

Ju mund ta porosisni mjetin duke përdorur aplikacionin online. Për ta bërë këtë, duhet të plotësoni një aplikacion në faqen e internetit të partnerëve dhe të lini informacionin e kontaktit, me anë të të cilit menaxheri do të kontaktojë blerësit dhe do të specifikojë kushtet e dorëzimit.