HomeMacedoniaQuick Fit Македонија, каде да се купи, осврти, состав - студентка од...

Quick Fit Македонија, каде да се купи, осврти, состав – студентка од БИТОЛА случајно пронајде револуционерно решение – изгуби 14 кг за еден месец!

Author

Date

Category

Историски момент: Студентка од БИТОЛА случајно пронајде револуционерно решение – изгуби 14 кг за еден месец!

Светските нутриционисти се во шок по ненадејното откритие…

(Скопје) Александра Хаџиевска, студентка од Битола, успеа да изгуби неверојатни 14 кг за само еден месец без да инвестира свои пари. Всушност, Александра е студентка по нутриционизам од Битола која го искористила буџетот што го добила за својата истражувачка работа за да пронајде наједноставно и најпрактично решение за отстранување на мастите. Александра вели дека најскапиот дел било самото истражување, а не решението. „Ме чинеше само 1200 денари, а јас дури и не го платив со мои пари.“

„Целиот мој живот се мачев со својата тежина. Буквално нема метод што не сум го испробала, но сите тие методи само ветуваа, но не ги исполнуваа моите потреби. Јас сум самохрана мајка која е целосно посветена на дипломирањето, така што навистина немам слободно време да одам во теретана.

Бев многу среќна кога проектот успеа затоа што имав можност да го истражам губењето на тежината како процес и да најдам природен извор за постигнување на посакуваната тежина. Додека ја истражував оваа проблематика, наидов до Quick Fit. Останатото е историја. Ништо не ме радува повеќе од фактот дека дури и мојата ќерка се гордее со мене.“

Резултатите од пронајдокот на Александра се чувствуваа дури и после нејзината истражувачка работа, бидејќи Александра реши да ја сподели својата тајна со нејзините пријателки, кои исто имаа проблеми со тежината. Да бидат работите уште поинтересни, резултатите од пријателките на Александра се значително поимпресивни од нејзините.

Нејзина пријателка изгуби над 36 килограми за 4 месеци сo препораките на Александра!

Разговаравме со Александра за да дознаеме повеќе детали за тоа како точно го открила Quick Fit и дали само него го користела за својот вчудоневидувачки резултат.

Новинар: Сигурно многу пати досега ви го поставувале прашањето, но како знаевте од каде да почнете?

Александра: За среќа, воопшто не беше скапо, бидејќи кога дознав за Quick Fit, имав околу 1500 денари од мојот буџет за истражување. Quick Fit е комплетно природен растителен микс и не е скап. На крајот, не само што ослабев, туку и успеав да заштедам 300 денари!

Новинар: Звучи импресивно, може ли да ни објасните како точно делува QuickFit?

Александра: Тука нема ништо тешко. Пијам по 1 капсула Quick Fit секој ден, еден час по оброкот. Но, доколку спортувате, треба да земете 2 капсули: еден час пред тренингот, а другата непосредно пред самиот тренинг. Со Quick Fit, не си го ограничував јадењето. Но, за еден месец намалив околу 6 килограми и сега имам совршено тело!

Александра му помогнала на својот пријател Марко да ги намали килограмите и сега им ги препорачува капсулите Quick Fit на сите нејзини познаници.

Зошто QuickFit е толку ефикасен – што е, инструкции за употреба, цена

Капсулите за слабеење Quick Fit се мешавина од Л-карнитин, Q10 и витамин Е. Тие ги разградуваат маснотиите што се акумулирале во организмот со години. Quick Fit го регулира метаболизмот, врши детоксификација и помага при намалување на килограмите. Помошни состојки: азиски женшен 500 mg, цинк 15 mg, витамин Д3 400 IU. Заедно, овие компоненти го чистат телото, го забрзуваат метаболизмот, го зајакнуваат имунитетот, го отстрануваат вишокот вода, се борат против отокот, ја подобруваат концентрацијата и продуктивноста при работата. Со Quick Fit, слабеете дури и кога спиете или се одмарате.

Клинички докажана активност на Quick Fit – состав, каде да се купи

  1. Зголемување на метаболизмот и основниот метаболизам за 130%
  2. Комплетна детоксикација на телото (исфрлање на штетните токсини)
  3. Значително подобрување на енергијата и продуктивноста
  4. Потиснување на процесот на формирање на масните наслаги.

За нашите читатели Александра направи неделен извештај за сопствениот процес на слабеење со Quick Fit, па дури и го сподели нејзиниот линк за попуст.

Резултат – 14 килограми помалку за само еден месец со QuickFit.

  • Земајте д 1 до 2 капсули на ден (строго 1 час после јадење).
  • Земајте Quick Fit 1 месец или додека не ја достигнете посакуваната тежина.

Прва недела:

За една недела се јавуваат првите видливи резултати. Прекумерниот апетит исчезнува, енергијата се зголемува. Почнав да работам повеќе. Не ми се јадеше воопшто!

Најголемата предност од сето ова беше што не морав да го сменам дневниот распоред. Јадев што сакав, но и покрај тоа, после 7 дена бев шокирана кога застанав на вагата. Сум изгубила 5 килограми за само 7 дена. Сепак, сè уште не бев целосно убедена, затоа што знаев дека во секоја диета се губи многу „тежина на водата“ во првите неколку дена, па решив да му дадам уште некое време на Quick Fit.

Трета недела:

После три недели, сите сомнежи и скептицизмот ги снема. Бев послаба за 2 конфекциски броеви, имав 8 килограми помалку и бев полна со енергија! Многу често, откако ќе вложев 3 недели од мојот живот и ќе навлезев во подлабока фаза од мојата диета, постепено ја губев мотивацијата. Забележав дека овој проблем го немам со Quick Fit затоа што не губев енергија, постојано бев продуктивна и фокусирана во текот на денот и се чувствував многу пријатно.

Четврта недела:

После четири недели, моите конечни резултати ме шокираа. Изгубив неверојатни 14 килограми за 4 недели. Горда сум што можам да го споделам моето искуство со другите луѓе кои се соочуваат со истиот проблем. На крај, во текот на 4-те недели користење на Quick Fit, изгубив дополнителни 9 килограми или вкупно 14 килограми во текот на еден месец. Што може да биде подобро од тоа?

* ЗАБЕЛЕШКА: Александра Хаџиевска соработуваше со официјалните добавувачи на Quick Fit и обезбеди едномесечни примероци за нашите читатели за ограничен период!

Коментари – QuickFit критике, резултати, осврти

Марија

Оваа комбинација за губење на килограми ја користам веќе 3 недели и се чувствувам 5 години помлада! Моето сало и стомакот се растопуваат сè повеќе од ден на ден. Ви благодарам многу што ни кажавте за ова!

Тања

Quick Fit сум го видела и претходно, но сега го користам производот околу 6 недели. Искрено, ова е неверојатно, сè што можам да кажам е БРАВО!

Симона

Еден мој пријател го користеше Quick Fit и ми го препорача пред 3 недели. Го нарачав и го добив во рок од 3 дена (иако не добив попуст). Резултатите беа неверојатни и не можам да дочекам да видам што следува во третата и четвртата недела.

Ацо

Јас сум веројатно малку постар од повеќето од вас. Но, Quick Fit делуваше и за мене! Немам што друго да кажам. Ви благодарам за вашата инспирација!

Наташа

Сестра ми го пиеше пред неколку месеци, ги чекав нејзините впечатоци за да видам дали навистина функционира, а она што ми го кажа ме шокираше. Не можев да поверувам дека е возможно, но на крајот се уверив. Им го препорачувам на сите!

Тодор

Мило ми е што му дадов прилика на овој производ да делува врз мене. Ги испробав сите можни производи досега и ништо не беше доволно добро за да ми помогне.

Даниел

Благодарам за информациите, мојот третман штотуку започна, наскоро ќе ви пишам за своите впечатоци!

ЗАСТАНЕТЕ!!!

Понуда со попуст. Понудите се достапни само за ограничено време. Пред да се одјавите, треба да знаете дека од утре залихите по намалена цена веќе нема да бидат достапни за овој производ. Quick Fit се продава исклучително брзо. Затоа, нарачајте денес.

Не пропуштајте ја оваа ексклузивна понуда и кликнете подолу за да добиете попуст на производот!