HomeMacedoniaTesto Y Македонија, каде да се купи, критике, инструкции за употреба -...

Testo Y Македонија, каде да се купи, критике, инструкции за употреба – Како да се заштитите од еректилна дисфункција и простатитис?

Author

Date

Category

4 методи со коментари на лекарите.

Еректилната дисфункција и простатитисот се две нераскинливо поврзани болести на репродуктивниот систем. Овие нарушувања без третман доведуваат до неплодност, неповратна импотенција и рак на простата.

Според статистичките податоци, секој четврти маж на возраст над 30 години имал проблеми со ерекцијата барем еднаш во животот. Бројот се зголемува со возраста – после 40-тата година, повеќе од 50% од мажите страдаат од еректилна дисфункција со различни степени на сериозност. Без третман, таа може да прерасне во импотенција.

Ракот на простата е трет најчест карцином кај мажите. Кај пациентите постари од 40 години, 63% страдаат од простатитис, којшто може да се претвори во рак на простата. Првичните фази на болеста се асимптоматски – дури и ако ништо не ве мачи, неопходно е да одите на редовни лекарски прегледи.

Подготвивме преглед на популарните методи на лекување. Најстрашно е што меѓу популарните методи на лекување, само еден доби одобрување од специјалист како безбеден и ефикасен метод. Кој е тој прочитајте во нашата статија.

Третманот со лекови не е лек за сѐ

Генеричките лекови се категорија на препарати што имаат за цел да ги подобрат ерекциите. Тие го зголемуваат протокот на крвта во ткивата на гениталиите и со тоа се постигнува ерекција. Содржат зависни соединенија што бараат постепено зголемување на дозата на препаратот. Овие производи не ја елиминираат причината за болеста, тие ги поправаат видливите симптоми – слабата ерекција или нејзиното целосно отсуство. Кога земате генерички лекови, треба да запомните дека тие имаат штетни ефекти врз кардиоваскуларниот и нервниот систем.

Друга варијанта на третман со лекови е директна инјекција во пенисот. Постапката не е пријатна, се јавува силно чувство на болка и оток во областа на инјекцијата.

ВАЖНО: потребно е да се консултирате со специјалист и да направите прегледи. Лекарот ќе избере соодветен препарат.

Употреба на уред и масажа – непријатно, болно и трауматско

Еректилни прстени, вибростимулација, масажа со уреди и вакуумски пумпи – овие методи делуваат врз причината за еректилната дисфункција и со редовна, долготрајна употреба овозможуваат незначително подобрување. Кога го користите уредот, треба да ги следите упатствата, во спротивно веројатноста за повреда, па дури и фрактура на пенисот, се зголемува за десет пати.

Масажата на простата е директно дејство на прстите врз простатата со што се обезбедува одлив на секретите за лековити, превентивни цели или се собира материјал за анализа. Постапката е мачна, предизвикува силна непријатност и е придружена со чувство на болка.

ВАЖНО: изборот на третманот се прави по консултација со специјалист. Избраниот метод треба да има сертификат за квалитет. Масажата се изведува во болнички услови и ја изведува квалификуван лекар или медицинска сестра од одделот за урологија.

Хируршката интервенција е радикална, скапа и опасна

Секоја хируршка интервенција претставува ризик за пациентот. Нетолеранцијата на анестезија, компликациите, долготрајната рехабилитација се само мал дел од целиот список на компликации со кои може да се соочи пациентот. Операцијата не гарантира целосно враќање на ерекцијата. Според статистичките податоци, ефективноста на овие методи не надминува 75%. А цената е неколку илјади денари.

ВАЖНО: операциите ги вршат докажани лекари со долгогодишно искуство и висок процент на успех. Но, дури ни тоа не гарантира целосно излекување.

Фитотерапијата е природна алтернатива на фармацевтските препарати

Природните препарати од билки се најбезбеден и најлесен начин да се ослободите од еректилната дисфункција и да го спречите развојот на простатитис. Правилно избраните компоненти, чија ефикасност е докажана, дејствуваат на причината за болеста и ги елиминираат сите симптоми. Постојат многу фитопрепарати и препарати, но не сите се подеднакво ефикасни. Добивме коментари од специјалисти кои секојдневно се соочуваат со лекување на простатитис и импотенција. Тие го споделија практичното искуство и резултатите од тестирањата во оваа област.

ВАЖНО: природните препарати можат да се купат во аптеките и важно е да проверите дали имаат сертификат за квалитет.

Максимално задоволство со Testo-Y – што е, состав, цена

Александар Митревски, специјалист по машко здравје, работно искуство 12 години.

Опсегот на фитопрепарати наменети за третман на еректилната дисфункција е многу голем. При изборот на производ, неопходно е да се обрне внимание на составот. Капсулите Testo-Y се признати како најефикасно средство. Се состојат од природни компоненти. Азискиот женшен ја подобрува циркулацијата на крвта во карличните органи, го зголемува либидото, ја подобрува ерекцијата и ја зголемува сперматогенезата. Цинкот ја нормализира функцијата на простатата.

Витаминот D3 ја намалува сексуалната напнатост и го продолжува времетраењето на сексот за неколку пати. Сите компоненти потекнуваат од еколошки чисти зони. Балансираната формула со активни растителни екстракти ја подобрува циркулацијата на крвта во крвните садови на гениталиите, го зголемува производството на сперматозоиди, ја зголемува количината на тестостерон, ја враќа цврстата ерекција и го спречува развојот на простатитис.

Даниел Стојковс, фитотерапевт, работно искуство 11 години.

Од сите докажани методи на лекување на еректилната дисфункција и простатитисот, верувам само во фитотерапијата. Природните препарати се безбедни за употреба, немаат несакани ефекти и помагаат да се елиминираат проблемите без да се маскираат симптомите. Еден од најефикасните лекови Testo-Y содржи состојки чијашто ефикасност е докажана. Важно е да се знае дека производот не само што ја отстранува причината за болеста, туку исто така го спречува нејзиното повторување. Им препорачувам на моите пациенти да користат Testo-Y за превенција, дури и ако немаат мака. Запомнете – подобро е да се спречи отколку да се лечи!

Диме Јованоски, директор на Медицинскиот центар за репродуктивна медицина, работно искуство 9 години.

Минатата година, на меѓународната конференција на уролозите „Годишен состанок на македонското здружение за урологија“ беше претставен природен препарат за еректилна дисфункција и простатитис. Testo-Y помина темелни тестови што ја докажаа неговата ефикасност.

Овој производ не може да се купи во аптеките. Мора да се нарача на веб-страницата на производителот. За сите заинтересирани, ќе ја оставам врската што ја добив на конференцијата од луѓето што го произведуваат – само таму е оригиналниот производ. Сега има попуст од 50% за Testo-Y.

ВАЖНО: Testo-Y може да се нарача само од официјалната веб-страница на производителот.

Testo Y осврти, резултати

Дејан Б.

Имам многу малку верба во сето тоа, во сите тие растенија, Testo-Y! Тие велат дека женшенот е исто толку корисен колку и јагликата… Не знам, можеби овие производи можат да се користат за превенција, но за лекување се потребни доктори. Сега воопшто не е проблем да пронајдете специјалист или клиника. Тоа е многу сериозна болест.

Стојан Ј.

Да, веќе станува тешко постојано да се одбива секс со жена ми, проблемот треба брзо да се реши. Нарачав Testo-Y, сакам да верувам дека ќе ми помогне.

Лука Т.

Одличен производ. Пред половина година нарачав неколку пакувања и многу сум задоволен. Производот е целосно природен, нема несакани ефекти и многу добро се справува со проблемите. Заборавив на неуспехот во кревет, се чувствувам како алфа мажјак. Сопругата е задоволна и среќна, а што друго ви е потребно за добар семеен живот?

Ален С.

Испробав вакуумска пумпа, тотална глупост! Добив хематом на пенисот и веднаш ја фрлив. Сега размислувам да нарачам Testo-Y. Не може да биде полошо.

Оливер В.

Долго време бев на море и таму добив ужасна настинка и се разболев. Подоцна добив простатитис, честопати одев во тоалетот и имав чувство на печење при мокрењето. Комшијата ми препорача Testo-Y и веднаш го купив и почнав да го пијам секој ден. Чувството на боцкање помина брзо и престанав да одам во тоалет толку често. А за еден месец целосно заборавив на простатитисот.

Кире П.

Наидов на ова точно на време, веќе се подготвував за операција, дури закажав и состанок за консултација. Вијаграта и сличните работи предизвикуваат проблеми со срцето, непрекинато срцебиење по земањето, без желба за секс. Ќе ги нарачам овие капсули за себе, сигурно нема да ми биде полошо!

Кристијан Петревски

Капсулите ги земам 2 недели. Нови сензации се појавија во кревет, а ерекцијата веќе не ме изневерува!

Јован

Не разбирам како да ги земам правилно?

Габриел Н.

Начинот на употреба е наведен директно на пакувањето. 2 капсули 2 пати на ден, а јас ги пијам наутро и навечер. Сè е во ред, ништо не треба да се следи, ги пиете со вода и тоа е тоа!

Дарко Р.

Ги купив капсулите за превенција, не очекував некаков ефект. За 2 недели забележав дека времетраењето на сексот се зголеми, сензациите беа посилни и сега можам да и служам на сопруга кога таа ќе побара!

Васко Т.

И јас претпочитам фитопрепарати, повеќе верувам во нивната моќ и не сакам да пијам хемија. Има премногу несакани ефекти. Пробав Testo-Y пред неколку месеци и можам да кажам само најдобро работи за него. Пенисот е станат долго време, имам сексуална енергија, проблемот со предвремено ејакулација веќе не постои и немам веќе болка во долниот дел на стомакот, а докторот зборуваше за воспаление на простатата.

Милијарди за потенција! Истрагата откри огромен заговор на лекарите и фармацевтите кога станува збор за потенцијата.

Скандалите се повеќе или помалку рутински феномен во областа на медицината. Во природата на луѓето е веднаш да истрчаат кај лекарите и фармацевтите за да дадат непотребно голема сума на пари за некое неосновано „решение“. Алчните фармацевтски индустрии, во повеќето случаи заедно со лекарите, ги искористуваат беспомошните луѓе кои се подложни на сугестии поради недостаток на основно претходно знаење. Само обидете се да замислите колку се брзи и лесни овие пари за фармацевтската индустрија.

Денешната приказна ќе ги потенцира подмолните напори на фармацевтските компании кога станува збор за потенцијата.

Како прво, би сакал да истакнам како го стекнав моето лично искуство во врска со ова. Бидејќи ова е многу чувствителна тема, ќе бидам потполно искрен. Во моментов имам 57 години и моите први проблеми со потенцијата се појавија пред околу една година.

Пред точно два месеци, за прв пат отидов на лекар. После анализата, лекарот утврди дека имам еректилна дисфункција предизвикана од нарушување на васкуларниот систем на карличните органи. Тој рече дека третманот е повеќе од потребен, во спротивно мојата состојба ќе се влоши. Несоодветниот проток на крв во машките гениталии е многу сериозен проблем, кој со недостаток на соодветно лекување обично доведува до импотенција, рак на простатата, аденом на простатата и слично.

Факт е дека намалувањето на потенцијата има опасни последици, па затоа не е воопшто чудно дека бев свесен за тоа и претходно, но сега сè стана многу посериозно, па знаев дека морам да применам некаков облик на лекување.

По прегледот, лекарот ми препиша неколку различни лекови.

Му верувам на докторот, па се согласив да се лекувам.

Лекувањето на почетокот функционираше исклучително добро. Сепак, со тек на време почнаа да ми се јавуваат проблеми со притисокот и бубрезите, па решив повторно да одам на лекар.

Кога отидов, лекарот повторно ми препиша лекови, но овој пат многу посилни од минатиот пат. Покрај тоа, ме увери дека мојата возраст е главната причина за мојот проблем со потенцијата и дека нема смисла да се лекувам и понатаму. Се разбира, јас бев целосно изненаден од неговата изјава. Го прашав: „Која е веројатноста за целосно враќање на мојата потенција?“ Лекарот одговорил дека веројатноста е помала од 20% кај сите мажи на возраст над 50 години.

Дури и во тој момент, за мене беше несфатливо. Мислам, ова е 21 век, технологијата е толку напредна што човештвото планира наскоро да испрати ракета на Марс, а наводно сѐ уште не е развиен соодветен лек за потенција? Па, тоа е глупост! Татко ми го лекуваа со идентични методи кога беше на моја возраст, а според таа логика се чини дека медицината не напредувала 30 – 40 години во областа на потенцијата! Апсурдно!

Токму ова беше мојот главен мотив за истражување на темава. Се покажа дека во повеќето европски земји мажите воопшто не се свесни за поимот недостаток на потенција предизвикан од возраста. Еректилната дисфункција се лекува во Европа за само 10 дена, исто како и обичната настинка.

Откријте го вашиот сексуален потенцијал – Testo Y инструкции за употреба, каде да се купи

Одлучив да посетам уште неколку клиники во државата, а каде и да одев добивав рецепт за истите лекови. Што точно се случува овде?

Само еден искусен уролог се осмели да ми даде конкретен одговор на моето прашање. Доктор од највисока категорија, кандидат за медицински науки, професор и водечки специјалист, Томислав Војчевски.

Кога го прашав Томислав што мисли за сето ова и што всушност се случува, тој ми го кажа следново:

„Јас сум го истакнал овој проблем илјада пати досега, но одговорот секогаш беше недоволен. Кога ќе ги погледнете сите сегашни лекови што го третираат овој проблем, ќе сфатите дека ова се истите рециклирани препарати што се користат со години, само под различни имиња. Истите лекови воопшто не ѝ помагаат на вашата потенција, но потенцијата доаѓа како нуспроизвод на дејството за ширење на крвните садови на истите овие лекови. Во овој случај, оптоварувањето на срцето се зголемува до 3 пати во споредба со нормалното работење.

Во Европа, овие лекови не се користат веќе неколку години пред сè затоа што само го забавуваат процесот и ве принудуваат повторно да ги купите, што е многу попрофитабилно отколку да ви се понуди трајно решение.

Во секој случај, точно е дека во последниве 10 години лекувањето на потенцијата е сведено на еден третман и тоа е тоа, проблемот е решен. “

Продажбата на лекови е една од најпрофитабилните индустрии во Македонија. Никој не сака да ги изгуби потенцијалните потрошувачи, па затоа вреди да се промовираат целосно неефикасни препарати на полиците во аптеките. Во Европа, ова се прави на многу поцивилизиран начин.

После тоа, бев многу љубопитен и го прашав Томислав кои современи леков се користат во Европа, а тој ми одговори и ми даде многу подобар предлог.

Извршените тестови ни ги покажаа следниве резултати:

  • Значително зголемување на сексуалната издржливост кај 80% од учесниците.
  • Значително зголемување на нивото на тестостерон кај 90% од учесниците.
  • Здраво враќање на потенцијата кај 100% од учесниците.
  • Отстранување на болката при уринирање кај 99% од учесниците.
  • Без ризик од зависност и несакани ефекти.

Ова се зачудувачки резултати без многу напор. Овој производ е многу поефикасен од она што го препишуваат лекарите и што е најважно, не му штети на кардиоваскуларниот систем ниту на срцето.

Откако го слушнав ова, беше природно да прашам каде може да се купи овој магичен Testo-Y.

– Д-р Томислав продолжи:

– „Производот може да се добие само со нарачка од официјалната веб-страница на производителот. Потребно е да се остават податоците за нарачката на официјалната веб-страница. После тоа, ќе добиете повик за да ја потврдите вашата нарачка. Штом ќе завршат сите горенаведени чекори, производот ќе пристигне на вашата адреса во рок од 3 до 5 дена од вашата нарачка.“

Според Томислав Војчевски, повеќе од 20.000 луѓе во моментов го користат Testo-Y, па решив да го пробам и јас. Мојата потенција беше како на 25-годишен маж за нешто помалку од 10 дена. Затоа апелирам до сите мажи да престанат да ги полнат лекарите и аптеките со пари за непотребни производи и наместо тоа да му дадат шанса на овој природен растителен комплекс.

Белешка на уредникот: Важни вести! Министерството за здравство го поддржа производството на овој препарат и организираше државна програма. Нарачајте Testo-Y по специјална цена!

Коментари:

Ненад

Страшно е ова што се случува во областа на медицината. Навистина е хаос. Едноставно нема нормални лекови, само ѓубре што не се продава во Европа веќе долго време.

Оливер

Фала за истражувањето. Вистина е. Имав постојани кавги со сопругата заради тоа. Отидов на лекар, тој ми рече дека проблемите се поради возраста и не се лекуваат. Нарачав Testo-Y.

Далибор

Нарачав и јас. Зошто да не пробам.

Ненад

Потврдувам во целост! Testo-Y е дефинитивно моќен!Имав слаба потенција долго време (имам 53 години). Не знаев што да правам и веројатно не би знаел ни сега, ако не наидов на Testo-Y. Почнав да ги земам таблетите и после неколку дена почнав да добивам ерекција наутро по спиење. Го препорачувам!

Оливер

И јас имам искуство со Testo-Y. Има импресивно дејство, морам да признам. Потенцијата се враќа многу брзо и времетраењето на сексот се зголемува.

Ристе

За производов прочитав на официјалната веб-страница. Импресивно! Им оставив детали за нарачката, па ќе видиме.

Виктор

Го подигнав денес од поштата. Само што почнав да го земам, па ќе ви ги кажам моите впечатоци по неколку дена.

Крсте

Го нарачав. Имам 68 години. Не ми се дига веќе две години. Постои ризик од аденом на простата поради стагнација на крвта (така ми кажа лекарот).

Јане

Страшно е ова што се случува во земјава. И затоа што е многу лесно да заработуваш од болните, болните се оставени без избор.

Ѓорѓи

Сега имам 61 година и во меѓувреме двапати земав вијагра, но притисокот ми се зголеми толку многу што последниот пат лекарите едвај ме спасија. Ми рекоа дека за малце ќе имав срцев удар. Затоа ги советувам сите што имаат проблеми со потенцијата да не земаат вијагра. Тоа е многу опасна таблетка.

Ѓорѓи

Благодарам, нарачав. Агентот детално ми објасни сè по телефон. Го препорачувам!

Менде

Никогаш не сум видел толку брзо дејство во мојот живот. Благодарност до производителите!