HomeKosovoNautubone Kosovë, çmimi, përbërja, komentet - krem për artritin dhe dhimbjet e...

Nautubone Kosovë, çmimi, përbërja, komentet – krem për artritin dhe dhimbjet e kyçeve

Author

Date

Category

Nautubone Kosovë, përbërja, blihet, çmimi

Nautubone përdorimi, komentet, përbërja

Nautubone opinionet, çmimi, blej, Kosovë

Nautubone blihet, blej, opinionet, përdorimi

Dhimbja e kyçeve ka qenë prej kohësh një realitet vetëm për të moshuarit. Në dekadat e fundit, sëmundjet e sistemit musculoskeletal janë bërë jo të rralla tek të rinjtë. Prandaj, artralgjia artikulare shfaqet me të njëjtën frekuencë, pavarësisht nga mosha. Nautubone pomada e nyjeve me bazë brirët e drerit Altai ka veti kondroprotektive unike dhe rikthen funksionimin e duhur të kërcit, kockave, indeve lidhëse dhe muskulore. Përbërja organike nuk ka kundërindikacione, efekte anësore dhe varësi.

Ky artikull do t’ju ndihmojë t’u përgjigjeni pyetjeve të tilla si çfarë është Nautubone, si funksionon produkti, si ta përdorni atë sipas udhëzimeve për përdorim, ku të blej Nautubone dhe cili është çmimi i tij në Kosovë. Në forume mund të lexoni gjithashtu komentet dhe opinionet rreth Nautubone.

Shkaqet kryesore të artralgjisë artikulare

Sëmundjet e kyçeve janë ndër sëmundjet progresive. Kjo do të thotë se në fazën fillestare të sëmundjes, ato i nënshtrohen trajtimit konservativ, por janë të vështira për t’u dalluar, dhe në formën e avancuar ato rriten me komplikime dhe kërkojnë ndërhyrje kirurgjikale. Trajtimi që nuk fillon në kohë mund të çojë në një sërë komplikimesh serioze dhe pasoja të pakëndshme:

 • Dhimbje të vazhdueshme në kyçe
 • Ënjtje e indeve
 • Lëvizshmëri e kufizuar
 • Deformimi i kërcit
 • Paralizë
 • Rritja e brishtësisë së kockave
 • Humbje e kapacitetit të punës

Artralgjia artikulare është ndjesi dhimbjeje e lokalizuar në nyje, të cilat shoqërohen me ngurtësi dhe lëvizje të kufizuar, ënjtje të indeve të buta, rritje lokale të temperaturës së trupit dhe shenja të tjera të një procesi inflamator. Faktorët që kontribuojnë në zhvillimin e sëmundjeve të kyçeve janë:

 • Prania e sëmundjeve të sistemit musculoskeletal në të afërmit e ngushtë
 • Dëmtime mekanike – këputje të ligamenteve, tendinave, fraktura, ndrydhje, dislokime dhe të tjera
 • Operacione kirurgjikale në kockën e njeriut dhe aparatin artikular
 • Mungesa e aktivitetit motorik ose anasjelltas punë shumë e vështirë fizike, përfshirë sportet profesionale
 • Dietë e pabalancuar dhe abuzim me zakonet e këqija
 • Hipotermi dhe infeksione të rregullta
 • Konsumimi natyral i indeve artikulare ndërsa plakemi

Është e rëndësishme të mos humbasësh shenjat e para të problemeve të kyçeve në formën e klikimeve, kërcitjeve, etj. Në këtë rast, shërimi vazhdon shumë më shpejt dhe nuk kërkon investime serioze në mjekësi ose nevojën për të kaluar nën thikën e kirurgut.

Cfare ndodhi Nautubone

Nautubone — një kompleks bioaktiv i destinuar për trajtimin e sëmundjeve të kyçeve. Ilaçi, i prodhuar në formën e një vaji, eliminon jo vetëm vetë sëmundjen, por edhe shkaqet e shfaqjes së saj. Ndikon në organizëm në mënyrë delikate, pa efekte anësore për shkak të përbërjes 100% natyrale. Për të marrë rezultate pozitive, duhet të përfundoni kursin e plotë të trajtimit të deklaruar nga prodhuesi.

Pomada Nautubone ka një efekt kompleks në trup. Në 3-5 ditët e para të përdorimit të tij, proceset inflamatore në kyçe ndërpriten dhe qarkullimi i gjakut normalizohet. Më pas eliminohet ënjtja e indeve të buta dhe kërcitja në kyçe. Si rezultat, deri në fund të terapisë, ndodh një rikuperim i plotë, një person mund të lëvizë pa kufizime.

Indikacionet për përdorim

Nautubone rekomandohet për simptomat e mëposhtme:

 • Dhimbje në kyçe
 • Ënjtje e indeve në nyje
 • Skuqje e lëkurës mbi kyçin e sëmurë
 • Dhimbje në ekstremitete gjatë sforcimit fizik

Gjithashtu indikohet për reumatizma, dislokime dhe nxitje të thembrave. Përveç kësaj, mjekët e rekomandojnë atë si një profilaksë për të përjashtuar zhvillimin e sëmundjeve të kyçeve.

Indikacionet për përdorim

Ointment Nautubone tregohet në rastet e mëposhtme:

 • Artriti
 • Artroza
 • Osteoartriti
 • Osteokondroza
 • Dhimbje të nervit shiatik
 • Mavijosje kockash
 • Ndrydhje
 • Mavijosje të muskujve
 • Nevralgji

Pomadë bioaktive është universale, e treguar për çdo shkelje të sistemit muskuloskeletor, të shoqëruar me artralgji.

Dozimi dhe administrimi

Pomadë për përdorim të jashtëm.

Është e nevojshme të aplikoni Nautubone sipas udhëzimeve:

 • Pastroni lëkurën dhe fshijeni të thatë
 • Aplikoni një sasi të vogël kremi me lëvizje masazhi
 • Prisni përthithjen e plotë
 • Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje

Pomada përthithet shpejt, nuk lë njolla në rroba, kështu që është shumë i përshtatshëm për t’u përdorur. Kursi minimal terapeutik është 30 ditë. Kohëzgjatja e saktë përcaktohet në baza individuale dhe varet nga natyra e sëmundjes. Pra, për dëmtimet dhe mavijosjet mjafton të trajtohet zona e sëmurë për një muaj dhe për patologjitë kronike, si artriti reumatoid apo osteoartriti, duhet përdorur për 2-3 muaj.

Vetitë farmakologjike

Kompleksi bioaktiv ka një gamë të gjerë aktiviteti terapeutik. Ekstraktet botanike dhe glukozamina ofrojnë mbështetje gjithëpërfshirëse të trupit.

Si punon Nautubone:

 • Eliminon procesin inflamator
 • Stimulon mikroqarkullimin
 • Rigjeneron indet elastike
 • Rrit marrjen e lëndëve ushqyese
 • Eliminon ënjtjen
 • Kthen diapazonin normal të lëvizjes

Në të njëjtën kohë, produkti është efektiv jo vetëm për çrregullimet e kockave, por edhe për mialgjinë dhe nevralgjinë. Eliminon blihetshpejt shqetësimin me dhimbje të nervit shiatik, ka një efekt të këndshëm ngrohjeje.

-50%