HomeMacedoniaNefro Aktiv Македонија, цена, инструкции за употреба, осврти - 9 од 10...

Nefro Aktiv Македонија, цена, инструкции за употреба, осврти – 9 од 10 лица не знаат дека имаат заболувања на генитоуринарниот систем

Author

Date

Category

Проверете дали имате воспаление и дознајте како да се заштитите.

Според статистичките податоци, 97 % од луѓето страдаат од болести на генитоуринарниот систем со различен степен на манифестација. Речиси е невозможно да се дијагностицира во рана фаза без лабораториски тестови и ултразвук. Во 99 % од случаите, болестите се асимптоматски или лесни, што не дава причина за посета на лекар. Недостатокот на превенција и игнорирањето на какви било знаци на воспаление на карличните органи доведуваат до развој на акутни и хронични форми на болести и сериозни компликации. Најчести: намалување на сексуалната желба, па сѐ до одбивање на секс, патолошка трансформација на ткивата (лузни, цистични формации, онкологија), проблеми со зачнувањето, неплодност. Затоа, важно е да се грижите за вашето здравје и да добиете навремена и редовна превенција од воспалителни болести. Колку побрзо го направите тоа, толку подобро.

Nefro Aktiv што е, состав – препораки

Според наведените симптоми, Nefro Aktiv е најдоброто решение за вас. Ова е 100 % природен чај што делува во неколку насоки:

  • Го зајакнува имунолошкиот систем
  • Го елиминира воспалението на генитоуринарниот систем и неговата причина
  • Ги отстранува симптомите, штити од повторно враќање на болеста
  • Ги елиминира болестите во акутни и хронични форми

Nefro Aktiv содржи нефропротектори од растително потекло коишто, кога ќе се проголтаат, ги препознаваат засегнатите органи, продираат длабоко во воспалените ткива и ги елиминираат причините и симптомите на болеста, дури и во напредна фаза. Природните екстракти во чајот имаат антиинфламаторно, хемостатско, антибактериско, спазмолитично и имуномодулаторно својство. Копривата го нормализира метаболизмот, го стабилизира нивото на шеќер во крвта, спречува развој на рак, ги отстранува токсините и го стимулира ендокриниот систем. Камилицата има антисептички и антибактериски својства, ги поддржува и регулира генитоуринарниот и дигестивниот систем. Ајдучката трева ја активира одбраната на организмот, има хемостатски и антибактериски својства. Лисјата од боровинка се извор на антиоксиданти и природен антисептик; тие го нормализираат нивото на шеќер во крвта, ја поддржуваат работата на сите системи и органи.

За да го направите пијалакот, додајте 1 или 2 лажици чај на 200 ml врела вода, покријте ја шолјата и оставете го да отстои од 5 до 10 минути. После тоа, исцедете го чајот и испијте го. Дневната норма е од 2 до 3 чаши. Третманот со Nefro Aktiv трае од 4 до 8 седмици, во зависност од стадиумот на болеста. Со цел да се консолидира ефектот и да се заштити вашето тело од повторно враќање на болеста, повторувајте го третманот на секои 5 или 6 месеци.

 Важно – Nefro Aktiv каде да се купи

 Поради финансиската политика на фармацевтските компании, Nefro Aktiv не може да се купи во аптеките. Оригиналниот чај може да го купите само на официјалната веб-страница на производителот. Не станувајте жртва на измамници – нарачајте го Nefro Aktiv директно. Кликнете на врската подолу и пополнете го формуларот за нарачка.

Со пополнување на тестот, производителот ви дава личен попуст од 50 % на нарачката на Nefro Aktiv. Заштитете се себе си и вашите најблиски од непријатни болести и сериозни компликации.

Коментари

Емилија

Страшно, го пополнив тестот и ми покажа 6 од 6. Отсекогаш се сметав за потполно здрава личност. Но, се покажа дека симптомите на кои не обрнав внимание и ги избришав полека ме убиваат 🙁 Нарачав 2 пакувања Nefro Aktiv, се надевам дека ќе ми помогне. Навистина не им верувам на лекарите, многу сакаат да препишуваат на хемикалии и дефинитивно се во заговор со фармацевтите, за кои ова е огромен удар… А обичните луѓе страдаат.

Спасе

Судејќи според составот, ова е навистина добра работа, иако е природно. Мојата сопруга сака билки, затоа знам многу за нив, сакал или не. Ова вреди, плус е на попуст, жена ми вели дека треба да го купиме!

Јован

Да, лекарите може да препишуваат само витамини и антибиотици. Пиев некои витамини, наводно за репродуктивниот систем, а како резултат на тоа стомакот почна да ме боли, добив постојана болка и гадење. Па, што е добро тука? Лекарот рече да ги допијам витамини, дека ова понекогаш се случува. Ги прекинав, помина една недела откако ги заменив со Nefro Aktiv и се чувствувам одлично. Гадењето и болката ги снема, воопшто нема непријатност. Редовно ќе го користам, а освен тоа, пијалакот е пријатен и вкусен.

Ристе

Да беше толку едноставно, аптеките одамна ќе банкротираа. Добиваат милиони долари за развој на нови лекови со добра причина. Да, продолжете да верувате во моќта на природата, наивни луѓе.

Кире

Никогаш не сум чул за Nefro Aktiv, но дефинитивно треба да го пробам. Особено што резултатот од тестот ми е така-така. Сакам да го зајакнам мојот имунолошки систем!

Жане

И мојот лекар ми препиша имуномодулатори, го пиев 2 месеци и ништо не се смени, сѐ уште се разболувам секоја втора недела… Можеби треба да го пробам Nefro Aktiv, бидејќи сите овде зборуваат убаво за него.

Владе

Само што го добив овој чај како подарок пред некој ден. Почнав да го пијам како обичен чај, но не знаев дека може да направи толку многу. Ова е убав подарок, особено за постар човек кој има некои проблеми подолу (ако знаете што сакам да кажам).

Ѓорѓи

Само што го добив мојот Nefro Aktiv. Сè уште не сум го пробал, но изгледа доста претставително, мириса вкусно и природно. Ќе видам што ќе се случи.

Гордана

Луѓе, само што нарачав 2 пакувања за мајка ми и за мене, операторот ми се јави и ми рече дека бројот на пакувања со намалена цена е ограничен. Затоа побрзајте, во спротивно ќе мора да го купите по повисока цена од други, а можеби ќе добиете и лажен производ.

Христијан

Сакам да го споделам моето искуство со Nefro Aktiv. Пред околу шест месеци почнав да страдам од постојана болка во долниот дел на грбот, а потоа забележав промена во бојата на мојата урина. Отидов на ултразвук, дијагнозата беше камен и песок во бубрезите. Камењата беа мали, па лекарите решија да ги скршат и да ги стопат со лекови. Ми препишаа еден куп работи, како резултат на тоа, по 1 и пол недела добив подуеност и болка во стомакот и панкреасот. Еден познат лекар се сожали и ми го препорача Nefro Aktiv. Беше скап! Но, не жалам за тоа ни малку. Го пиев 2 месеци, се вратив на преглед и се случи чудо – резултатот од ултразвукот ми беше чист. Лекарот беше горд на себе бидејќи избра толку ефикасен третман. А јас пак му кажав што мислам за неговиот третман и лекови. Па така, тој се заинтересира за овој чај, а потоа многу ми се заблагодари. Не се сите доктори корумпирани, некои од нив едноставно не знаат за новите трендови во медицината и натуропатијата.

Рубин

Што се однесува до мене, ова е одлично решение за луѓето со ослабен имунолошки систем.

Даниела

Леле, моите родители страдаат: татко ми има проблеми со бубрезите, а мајка ми има проблеми со стомакот. Нарачав по едно пакување за секој од нив, ќе ви кажам за резултатите подоцна.

Елена

Пијам Nefro Aktiv веќе неколку дена. Прерано е да се зборува за ефективноста и резултатите. Но, ќе ви кажам за неговиот вкус: пријатен, растителен, природен, онаков каков што ми правеше баба ми кога бев дете. Навистина ми се допаѓа.

Оливера

Слушнав многу добри работи за овој чај од мои пријатели и познаници. Навистина помага, го зајакнува имунитетот, па и јас почнав да го пијам неодамна. Одвај најдов каде да го нарачам. Но, сега веќе се чувствувам многу подобро, немам болки во долниот дел на стомакот. Имам болки и за време на циклусот, ќе видам што ќе се случи овој пат.

Ана

Многу интересна статија, дефинитивно ќе нарачам Nefro Aktiv за превенција, бидејќи дури и сосема здрава личност би можела да го користи. А има навистина моќен состав.

Видови на болести на бубрезите и методи на лекување: интервју со експерт

  • 12 милиони. Секоја година, 12 милиони луѓе умираат од болести на бубрезите.
  • 95 проценти. Во 95 % од случаите, операцијата може да се спречи.
  • 85 проценти. 85 % од случаите кои бараат хируршка интервенција се случаи на камен во бубрезите и отстранување цисти

Зошто се јавува воспаление на бубрезите и заболување на камен во бубрезите? Зошто се развиваат цисти и тумори во бубрезите? Како да се дијагностицираат овие проблеми и да се избере правилен третман? Александар Василев, нефролог со 30-годишно искуство ќе одговори на овие и на многу други прашања.

Александар Василев, Нефролог со 30-годишно искуство

– Здраво, докторе. Кажете ни, кои знаци значат проблеми со бубрезите?

– Здраво! Вашите бубрези може да молчат долго време додека болеста се развива. Само тестовите може да помогнат да се постави дијагноза. Но, многу малку луѓе посетуваат лекар за да се тестираат ако немаат очигледни знаци на болест. Искуството покажа дека тоа го прават само оние кои се изложени на ризик.

– Изгледа како вртење во круг. Дали мислите дека некој може да биде болен и да не е свесен за болеста? Воопшто да нема симптоми?

– Всушност, има некои мали симптоми пред да почувствувате болка и да добиете проблеми со мокрење, но луѓето обично веруваат дека тие се предизвикани од други болести. Овие симптоми се: мачна болка во долниот дел на грбот, висок артериски крвен притисок, чести отоци, гадење и отежнато дишење.

– Дали се ова симптоми на одредена болест?

– Само лекарите може да ја видат разликата. Но, ако често страдате од заразни болести, тоа значи дека камењата во бубрезите ги повредуваат вашите уринарни патишта.

– Што се случува со вашето тело кога ќе се појави воспаление?

– Кога ќе се појави воспаление, сите симптоми се влошуваат и имате проблеми со мокрење, коешто станува болно, урината станува потемна и може да забележите крв или пена. Важно е да откриете што го предизвикало воспалението.

– Што предизвикува проблеми со бубрезите?

– Хипертензија, дијабетес, дебелина, лоши навики, хипотермија, инфекции и претходни болести. Нема болест што не ги оштетува вашите бубрези. Сè што се случува во вашите внатрешни органи ќе има свое влијание врз работата на бубрезите порано или подоцна. Речиси секоја друга болест може да ги оштети вашите бубрези: кардиоваскуларни заболувања, белодробни заболувања, ендокрини заболувања, ревматски заболувања, заболувања на крвните садови, заболувања на дигестивниот тракт и заболувања на црниот дроб.

– Зошто се случува тоа?

– Знаете, бубрезите се филтер. Тие ја чистат вашата крв од токсини и ги исфрлаат од вашето тело. Ги исфрлаат и сите претходни болести, што влијае на нивната функција. Функцијата на бубрезите постепено се влошува, но почнувате да чувствувате болка само во последната фаза на болеста, кога бубрезите престануваат правилно да ја вршат својата главна функција и кога ќе се развие бубрежно оштетување. Невозможно е да се игнорира, сепак, честопати се покажува дека е премногу доцна за да се направи нешто.

– Кои болести на бубрезите се најчести?

– Камен во бубрезите, гломерулонефритис, пиелонефритис, оштетување на бубрезите и развој на тумори.

– Што се случува ако не ги излекувате бубрезите или ако погрешно ги лекувате?

– При најдобро сценарио, ќе мора да направите операција за да се ослободите од туморите или камењата во бубрезите. Но, ако се јави бубрежна слабост, веројатно нема да успеете да ги спасите бубрезите. Ќе ви треба трансплантација. Денес, повеќе од 3 милиони луѓе имаат потреба од трансплантација на бубрег и дијализа. Само 1.000 луѓе од 1 милион добиваат супститутивна бубрежна терапија.

– Ситуацијата изгледа тешка. Дали е можно некако да се промени?

– Да, секако. Неодамна, меѓународната медицинска заедница разви нов концепт за лекување на бубрезите. Овој концепт е наменет за пациенти со знаци на бубрежна иритација или нарушена функција на бубрезите, без оглед што ги предизвикало овие болести и кои се нивните карактеристики. Со други зборови, пронајдено е „универзално“ решение.

– Кое е ова решение?

– Фитотерапијата покажува одлични резултати кога се користи за да се спречи заболување на камен во бубрезите и развој на цисти, како и за лекување на постојните проблеми. Мојата практика покажа дека ова е најефективниот метод во денешно време.

– Која е идејата за овој нов метод?

– Фитотерапијата се базира на природни производи што не содржат стероиди, хормони или антибиотици. Природните компоненти и важниот комплекс на витамини и микроелементи не им штетат на системите на телото. Во случај на заболување од камен во бубрезите, фитотерапијата ги отстранува камењата и песокот од бубрезите, ја намалува болката и воспалението и ја подобрува функцијата на бубрезите. Може да се користи во која било фаза на болеста, ефектот трае дури и по повлекувањето. Истиот ефект може да се постигне кај цисти и пиелонефритис.

– Која е идејата за овој нов метод?

– Фитотерапијата се базира на природни производи што не содржат стероиди, хормони или антибиотици. Природните компоненти и важниот комплекс на витамини и микроелементи не им штетат на системите на телото. Во случај на заболување од камен во бубрезите, фитотерапијата ги отстранува камењата и песокот од бубрезите, ја намалува болката и воспалението и ја подобрува функцијата на бубрезите. Може да се користи во која било фаза на болеста, ефектот трае дури и по повлекувањето. Истиот ефект може да се постигне кај цисти и пиелонефритис.

– Може ли да земате такви производи без рецепт?

– Многу пациенти користат антибиотици и лекови против болка без рецепт, со што се влошува состојбата. Последиците се непредвидливи, почнувајќи од хормонална нерамнотежа и развој на тумори, па сѐ до бубрежна слабост. Билните производи може да се земаат без рецепт. Тие нема да му наштетат на вашето здравје, напротив, ќе го зајакнат вашиот имунолошки систем.

– Може ли да препорачате хербални производи што се користат во домашни услови?

– На списокот со моите омилени, Nefro Aktiv зазема почесно место. Јас го избрав поради неколку причини. Прво, тој е природен производ и доволен е само еден третман за да се олесни воспалението и да се подобри функцијата на бубрезите. Второ, нема несакани ефекти и го зајакнува имунитетот, а тоа е важно за брзо закрепнување. И трето, класичните производи за бубрезите го потиснуваат локалниот и системскиот имунитет.

Затоа има смисла да се земаат производи за имуномодулација. Nefro Aktiv го прави точно тоа. Колку помалку лекови земате, толку помалку негативни ефекти од нив имате врз црниот дроб и бубрезите.

– Како се користи овој производ?

– Многу лесно. Ставете 1 – 2 мали лажици од чајот во 200 мл врела вода. Покријте ја чашата 5 – 10 минути. Исцедете го чајот и испијте го. Пијте шолја чај 2-3 пати на ден еден месец.

– Дали го користите во вашата пракса?

– Да, секако. Nefro Aktiv ги чисти бубрежните канали и овозможува побрзо да се ослободите од болеста и помага да развиете имунитет против урогенитални инфекции. Бубрезите и песокот ќе се исфрлат во текот на првата недела без дополнителна терапија. Доволен е еден третман со производот за да се ослободите од болка, непријатност, често мокрење и цисти.

– Може ли да наведете некои специфични примери?

– Секако. Првиот случај се однесува на заболување на камен во бубрезите. Еден 27-годишен човек дојде на преглед бидејќи имаше болка од десната страна, што започнува во пределот на градите и завршува некаде во пределот на мочниот меур. Болката беше придружена со краткотрајни грчеви и ладна пот. Болката доаѓаше во бранови. Ултразвукот покажа камен од 19 mm заглавен во горната бубрежна карлица. За да се раствори, на пациентот му препишав Nefro Aktiv. Два дена по земањето на производот започна процесот на топење на каменот и истиот беше исфрлен во рок од само една недела. Притоа, пациентот не доживеа непријатности.

Вториот случај е за циста од 3 cm. Како по правило, пациентите немаат никакви симптоми. Немаат болка ниту проблеми со мокрењето. Резултатите од тестовите се добри. Затоа цистата беше толку голема. 22-годишната девојка се плашеше од операција. Ѝ препишав Nefro Aktiv. Еден месец подоцна, испитувањето покажа дека е здрава.

– Ви благодарам за деталното интервју. Кои општи препораки за добро здравје на бубрезите може да ги дадете?

– Среќен сум што одговорив на вашите прашања. Треба да јадете здрава храна, да се ослободите од лошите навики, да бидете поактивни, да управувате со својата тежина, артерискиот крвен притисок и нивото на шеќер во крвта, и да избегнувате употреба на производи токсични за вашите бубрези (лекови против болки и антибиотици) без надзор на лекар. И секако, треба да користите Nefro Aktiv. Ќе ви помогне да избегнете сериозни здравствени проблеми и да ја одржувате функцијата на бубрезите. Запомнете дека ви требаат мерки за превенција за да спречите повторно појавување на симптомите. Овие мерки може да ги преземете 2-3 пати годишно. Ако сметате дека проблемот најверојатно ќе се врати, не трошете го вашето време! Превенцијата е клучна за брзото закрепнување.

Информации од производител

Со „Програмата за јавно здравје“, секој може да купи Nefro Aktiv со 50 % попуст.

4800MKD

2400MKD

Nefro Aktiv критике, резултати

Ѓорѓи

Мајка ми не верува во модерната медицина. Се надевам дека вашето интервју ќе ја натера да се премисли затоа што овој производ е природен

Марија

Не ризикувајте со бубрезите. Подобро е да се спречи напредувањето на болеста отколку да се лекува.

Александар

Имам камења во бубрезите. Тие ми пречат во работата и во животот. Пиев апчиња, но не ми помогнаа. Лекарот ми рече дека ми треба операција. Но, додека чекав термин, сопругата дозна за Nefro Aktiv. Го пиев околу еден месец и камењата во бубрезите исчезнаа како никогаш да не биле таму. Болката и непријатноста ги снема. Сега се чувствувам одлично.

Снеже

Фала за одличната статија! Добро е секој да ја прочита и да научи нешто ново за лекувањето на бубрезите.

Анастасија

И јас имам камења во бубрезите. Треба да го пробам ова, не сакам да се оперирам.

Оливер

Успеав да се ослободам од бубрежното заболување засекогаш благодарение на соодветните методи и во голема мера благодарение на мојот лекар. Таа ми препиша производ што го враќа нормалното функционирање на бубрезите, Nefro Aktiv. Го пиев двапати на ден. Бубрезите постепено почнаа да произведуваат доволна количина на урина. Помина половина година откако престанав да го пијам производот, а болеста не се врати. Сѐ е во ред.

Катерина

Токму она го барав одамна! Ви благодарам.

Васко

Одлучив да го пробам и јас!

Јулија

Имам пиелонефритис, дали ќе ми помогне?

Елена

Имав пиелонефритис 10 години, премина во хронично заболување. Пиев разни апчиња цело време, вршев испитувања, но не успеав да се ослободам од болеста. Моите пријатели ми препорачаа добар лекар и тој ми препиша Nefro Aktiv. Мојот живот се смени на подобро! Болките во грбот и воспалението исчезнаа, уринирањето се подобри. Штета што земав јаки лекови предолго. Да започнев да го користам вистинскиот метод од самиот почеток, немаше да имам проблеми со црниот дроб. Но, најважно е што сега немам проблеми со бубрезите. Многу сум среќна поради тоа.