HomeMacedoniaFertili Tea Македонија, цена, состав, критике: чај со фитоекстракти за одржување на...

Fertili Tea Македонија, цена, состав, критике: чај со фитоекстракти за одржување на здрав репродуктивен систем

Author

Date

Category

 • Ја нормализира хормоналната рамнотежа
 • Го стабилизира менструалниот циклус
 • Ги намалува хормоните на стрес
 • Ги зголемува шансите за забременување

Кога ви е потребен FertiliTea? Fertili Tea резултати, состав, инструкции за употреба FertiliTea

Женското тело има потреба од дополнителна поддршка (третман со FertiliTea) во следниве случаи:

 • Хормонална нерамнотежа 
 • Воспаление на карличните органи 
 • Хронични гинеколошки заболувања
 • Инфекции од различно потекло 
 • Болни/продолжени периоди 
 • Проблеми со забременувањето 
 • Намален/отсутен сексуален нагон 
 • Болка при сексуален однос 
 • Зголемена вознемиреност, нервоза 
 • Предменструален синдром 
 • Пременопауза и менопауза 
 • Планирање на бременоста

Вековно искуство во штитење на женското здравје. Што е Fertili Tea, резултати

FertiliTea е производ од билки за нормализирање и одржување на женскиот репродуктивен систем.

Создаден е според рецепт од 17 век со користење на современи технологии за обработка. 100% органски: направен од сопствени суровини одгледувани во еколошки чисти области.

Не содржи бои, конзерванси и синтетички помошни средства.

Го поддржува женското здравје на која било возраст:

 • ја ублажува болката и ги елиминира симптомите на ПМС;
 • го подготвува телото за мајчинство и раѓање дете;
 • ги олеснува симптомите на пременопауза и менопауза.

Природна формула за женственост – FertiliTea состав

Маточина

Смирува, релаксира, ја намалува вознемиреноста, спречува промени во расположението, го нормализира нервниот систем, има антисептично дејство, ја нормализира репродуктивната функција.

Ајдучка трева

Има хемостатско и антиинфламаторно дејство, ја стимулира работата на мускулите на матката, ги зголемува шансите за забременување, штити од инфекции, ги ублажува грчевите.

Алхемила

Има хемостатско дејство за заздравување на раните, штити од инфекции на гениталиите, ја стимулира овулацијата, ги зголемува шансите за забременување, ги ублажува симптомите на менопаузата.

Невен

Има бактерицидно, антисептично и антиинфламаторно дејство, поттикнува заздравување на раните, ја забрзува регенерацијата на ткивата, го поддржува репродуктивниот систем.

Камилица

Ги намалува грчевите и болката за време на менструацијата, има антивоспалително и хемостатско дејство, го нормализира менструалниот циклус, ја стимулира овулацијата, смирува, спречува неврози.

Коприва

Има антивоспалително, бактерицидно и хемостатско дејство, го стабилизира менструалниот циклус, го нормализира обемот на секрети, ја поддржува работата на женското тело.

Сложена поддршка за женското здравје на која било возраст – FertiliTea критике

Д-р Мери Стевковска

Специјалист за плодност, специјалист за женско здравје, 13 години работно искуство

95% од жените над 18 години се соочуваат со проблеми во репродуктивната сфера, од нередовни периоди и болни менструални периоди до намалена плодност и неплодност. Повеќето лекови ги елиминираат симптомите и не влијаат на причината за болеста. Затоа, им го препорачувам природниот производ од билки FertiliTea на сите жени, вклучително и на идните мајки, за да си го подобрат и одржуваат здравјето. Компонентите на чајот го нормализираат и поддржуваат репродуктивниот систем, го штитат од воспаленија и инфекции, ги ублажуваат симптомите на ПМС, пременопаузата и менопаузата и имаат сложено лековито дејство. Редовното внесување на FertiliTea позитивно влијае на сексуалната и психоемоционалната сфера, што е особено важно за животот на секоја жена.

Клиничките студии ја докажаа ефикасноста на FertiliTea*

 • 99% Нормализирање на менструалниот циклус, намалување на болката за време на циклусот
 • 98% Поттикнување овулација, зајакнување на плодноста
 • 96% Намалување на ризикот од карлични воспалителни болести
 • 95% Намалување на анксиозноста, заштита од стрес, зајакнување на нервниот систем
 • 93% Стабилизирање на хормоналната рамнотежа
 • 91% Заштита од инфекции од различно потекло
 • 89% Намалување на појавата на компликации за време на бременоста
 • 84% Подобрување на работата на мускулите на матката

* 342 жени над 18 години учествуваа во тестирањето.

Лесна подготовка – ефикасна примена

 • Ставете лажица чај во литар врела вода.
 • Покријте и оставете 15 – 20 минути.
 • Филтрирајте и пијте во текот на денот.
 • Препорачано времетраење на третманот е 4 недели.
 • За да се зајакне ефектот, третманот се повторува 2 пати годишно.

FertiliTea не создава зависност, нема несакани ефекти, ефикасен е во лекувањето и спречувањето проблеми во репродуктивната и психо-емоционалната сфера.

FertiliTea им помогна на илјадници жени ширум светот – Fertili Tea осврти, критике

Еве неколку препораки од тие кои го пробаа овој производ.

Кети Јанева

Скопје

Нарушувања на менструалниот циклус, болни циклуси и општо влошено здравје – многу добро ги познавам овие симптоми. Едноставно кажано, имав класичен ПМС. Додека земав Fertilitea, гледав како се менуваат хормоналните нивоа. Моите циклуси станаа редовни, болката во градите веќе не ми пречеше. Емотивната состојба ми се врати во нормала, веќе не сакав да убијам никого и да јадам еден тон млечно чоколадо. Многу сум среќна од резултатите. Патем, се обидов да најдам замени, но без успех.

Марија Босиловска

Охрид

Мојот проблем се појави пред неколку години – хронично воспаление на јајниците и каналите. Пиев многу апчиња, па дури и инјектирав антибиотици, но по неколку месеци болеста се врати. Понекогаш менструациите траеја до 2 недели и беа многу болни. По 2 месеци од земањето на FertiliTea, циклусите се вратија во нормала и ми траат од 4 до 5 дена. Сега расположението ми е секогаш стабилно, иако претходно бев како темпирана бомба. Уште подобро, состојбата на кожата и косата ми е подобрена.

Лидија Стевкоска

Радовиш

Се омажив, се преселив во друг град и ја сменив работата. Беше ужасно стресно за мене. Станав нервозна, вознемирена, постојано се вознемирував и напаѓав мојот сопруг. Покрај тоа, планиравме дете, но без успех како резултат на мојата нервоза. Ова не можеше да продолжи така. Гледајќи ја мојата состојба, моја колешка ми препорача FertiliTea. По една недела пиење, станав посмирена и на крај исчезнаа сите непријатни симптоми на стрес. Се заљубив во мојот нов дом, дури добив и унапредување. И како фил на тортата – конечно забременив. Многу ме радува дека наскоро ќе станам мајка.

Софија Милановска

Свети Николе

Често страдам од воспаление на каналите. Микрофлората ми е нарушена и се појавува неподносливо чешање. Традиционалното лекување не функционира, болеста постојано се враќа. FertiliTea помогна не само да се ослободам од непријатните симптоми, туку и да заборавам на нив долго време. Третманот го завршив пред 4 месеци и нема знаци на повторување на болеста. Ова е огромен напредок за мене.

Мислете на себе — нарачајте FertiliTea, цена

 • Пополнете го образецот за нарачка и оставете податоци за контакт
 • Почекајте го повикот на операторот за да ги разјасните деталите околу нарачката
 • Добијте го пакетот и платете на начин што ви одговара

4800 MKD 2400 MKD

Fertili Tea чајот од билки е рецепт за женската моќ. Што е FertiliTea, инструкции за употреба, резултати, каде да се купи

 • Го ублажува воспалението на матката, јајниците, млечните жлезди
 • Ја обновува хормоналната рамнотежа и микрофлора
 • Го стабилизира менструалниот циклус

4800 MKD 2400 MKD

Дали ги препознавате овие симптоми?

 • Топлотни напади и отоци за време на менопаузата
 • Постојана болка во долниот дел на стомакот
 • Обилно или оскудно крвавење за време на менструацијата
 • Проблеми при забременувањето
 • Слабо либидо

За 80 % од гинеколозите, овие симптоми се причина за хормонална терапија. Но, понекогаш штетата од синтетичките хормони може да биде поопасна од самата болест

Што ќе ви направи третманот со хормони? Невини акни или канцероген тумор? Дури и најдобриот лекар не може да го предвиди ова.

Затоа, медицината базирана на докази не гледа причина за хормонален третман на ПМС, неплодност, ендометриоза, мастопатија, аднекситис и други болести.

Неопходен е само во 1-2 % од случаите кога постои закана по животот на жената (пукање на циста, закана од спонтан абортус итн.). Тогаш, дали вреди да се ризикува?

Fertili Tea: билки наместо хормони – резултати, состав, инструкции за употреба

Fertili Tea е колекција од билки создадена специјално за жени. Содржи лековити растенија кои нежно ги регулираат хормоните, го обновуваат женскиот генитоуринарен систем и ја зголемуваат плодноста.

Чајот им помага на жените да се справат со следниве гинеколошки проблеми:

 • габична инфекција
 • мастопатија
 • воспаление на матката и јајниците
 • нарушувања на менструалниот циклус
 • ПМС
 • циститис
 • аднекситис
 • непријатност за време на менопаузата
 • хормонална нерамнотежа
 • неплодност

Зошто Fertili Tea е подобар од хормони?

Безбеден по вашето здравје

Бидејќи не содржи агресивни синтетички компоненти

Не им штети на срцето и крвните садови

Бидејќи билките во Fertili Tea ја подобруваат циркулацијата на крвта и ги зајакнуваат ѕидовите на крвните садови

Не предизвикува тромбоза и проширени вени

Бидејќи за разлика од производите со естроген, не влијае на згрутчувањето на крвта

Не предизвикува раст на влакна на телото

Бидејќи ризиците од нерамнотежа на андрогинот се сведени на нула

Спречува зголемување на телесната тежина

Бидејќи не предизвикува скокови на нивото на гликоза во крвта што доведува до активен раст на масното ткиво

Смирува и го подобрува расположението

Бидејќи биофлавоноидите на чајот Fertili Tea ја забрзуваат синтезата на серотонинот, „хормонот на радоста“

*за сложени гинеколошки патологии, користете го како помошно средство

Специјалистите го препорачуваат Fertili Tea – резултати, критике

По 1-2 третмани со Fertili Tea само во последните 2 месеци, 43 од моите пациентки забременија. Уште 124 се ослободија од воспаленија во областа на женските гениталии: ендометритис, ендометриоза, мастопатија итн. Две жени се ослободија од полицистична болест на јајниците. И уште многу други се ослободија од болка во стомакот пред менструацијата и непријатните симптоми во менопаузата!

Чуда? Не, чиста наука! Билките во составот на Fertili Tea се пристојна и безбедна замена за хормоналната терапија. Тие се богати со биофлавоноиди и естрогенски соединенија кои нежно продираат во ендокриниот систем и го стимулираат да произведува свои хормони коишто се многу важни за активен живот и успешно зачнување.

Моника Симоновска,

специјалист по женско здравје

1 шолја Fertili Tea +100 за женско здравје. FertiliTea инструкции за употреба

 • чекор 1

Ставете 1 лажица чај во 1 литар врела вода

 • чекор 2

Поклопете

и оставете го нека кисне 15-20 минути

 • чекор 3

Исцедете и пијте го чајот во текот на денот

Fertili Tea Македонија, каде да се купи, цена

4800 MKD 2400 MKD