HomeKosovoDermal Kosovë, përdorimi, komentet, çmimi - kuron psoriazën njëherë e përgjithmonë!

Dermal Kosovë, përdorimi, komentet, çmimi – kuron psoriazën njëherë e përgjithmonë!

Author

Date

Category

Gjithçka ju nvojitet është ky krem unik Dermal!

 • Eleminon menjëherë simptomat e psoriazës
 • Shëron psoriazën plotësisht në 95% të rasteve.
 • Është trajtim më i vlefshëm për kurimin e psoriazës sesa çdo trajtim tjetër

Pra, çfarë e bën Dermal-in shumë të efektshëm?

 • Lehtëson largimin e lëkurës së ashpër duke e zbutur atë
 • Ul inflamacionin dhe e mban lëkurën të freskët dhe të rehatshme
 • Normalizon qarkullimin e gjakut në nivelin mikro dhe ushqen lëkurën me vitamina dhe minerale
 • Parandalon ndërlikimet duke dezinfektuar lëkurën me jone aktive argjendi

Si ta përdorni Dermal

 • Lani zonat e prekura me ujë të ngrohtë
 • Merrni pak krem Dermal me majat e gishtave
 • Fërkojeni kremin në vendin e dëshiruar dhe masazhojeni butë.
 • Lëreni për 30 minuta dhe trazojeni
 • Për një efekt më të qëndrueshëm, përsëritni dy ose më shumë herë në ditë

Dermal përbërja: përbërësit dhe përfitimet

 • Lule Calendula: lehtëson inflamacionin, ndihmon në lehtësimin e simptomave: dhimbje, kruajtje, skuqje.
 • Barishte Yarrow: ndalon përhapjen e infeksionit, duke parandaluar infektimin e pjesëve të tjera të trupit.
 • Barishte kantarion: përshpejton ripërtëritjen e qelizave, mbron lëkurën dhe hidraton, ndihmon që plagët të shërohen më shpejt.
 • Lulja e zambakut: Frenon aktivitetin e parazitëve dhe vezëve të tyre – filarinë, e cila çliron toksinat në trup, duke shkaktuar psoriazë.
 • Willowherb: Vonon ndarjen qelizore dhe heqjen e epidermës, e cila është një nga shkaqet e formimit të plagës dhe pllakës bakteriale.
 • Vaj ulliri: Përmirëson imunitetin e lëkurës, ka efekt antiseptik.

Certifikimi

Certifikuar si një përbërës cilësor dhe për sigurinë e lëkurës nga:

Komento mbi Dermal, opinionet

Sasha. Pezë, Tiranë

Unë e rekomandoj kremin Dermal për të gjithë.

Kisha një ndjesi kruarjeje në shpinë që po më çmendte dhe më dolën njolla të kuqe që u kthyen në copëza me luspa gjatë viteve të fundit. Fatkeqësisht, dermatologu im nuk kishte mendim të mirë për këtë gjë, diagnoza që më dha ishte psoriazë dhe pasi provova një shumëllojshmëri ilaçesh zbulova vetëm se kremi Dermal kishte efekte të qëndrueshme. Zgjebja dhe kruajtjet u zhduken në vetëm disa ditë. Edhe njollat e kuqe u zhduken për 2-3 javë. Në fakt, njollat nuk lanë fare shenja.

Lisa. Fratar, Ballsh

Me Dermal, e shërova psoriazën brenda tre javësh!

Kjo është një metodë shumë e mirë trajtimi, efekti është më i shpejtë nga sa mendoja! Pas lindjes, në kokë m’u formuan njolla me luspa, në fillim mendova se ishte zbokth, por më pas filluan të shfaqeshin si arna me luspa. Specialisti i lëkurës më rekomandoi kremin Dermal. Pasi mbarova trajtimin, më iku psoriaza sikur mos ta kisha patur kurrë. Jam shume e lumtur. Kam dëgjuar shumë njerëz që kanë luftuar me psoriazën gjithë jetën dhe nuk janë shëruar kurrë! Por unë u shërova në vetëm tre javë!

Hajrija. Kotë, Vlorë

Irritimi u zhduk plotësisht; lëkura ime është përsëri e butë dhe e lëmuar!

Ndihem shumë me fat që gjeta Dermalin. Kam vuajtur nga psoriaza që kur isha fëmijë. Kam provuar pothuajse gjithçka për vite me radhë, dhe asnjë ilaç apo mjet nuk ka rezultuar i efektshëm derisa zbulova Dermalin. Sapo fillova të përdor Dermalin, psoriaza thjesht u zhduk. Nuk mund ta shpreh dot sa e lumtur ndihem tani. E rekomandoj shumë Dermalin!

Dermal blihet: Kujdes! Kini kujdes me produktet e rreme!

Dermali do t’ju ndihmojë të kuroni psoriazën shpejt dhe pa dhimbje, dhe lëkura juaj do të kthehet në gjendjen e saj të butë si mëndafshi.

Produkti origjinal Dermal shitet vetëm në dyqanin tonë. Si partner dhe distributor i autorizuar i këtij produkti, ne garantojmë efektivitetin dhe cilësinë e të gjitha produkteve tona.

Qëndroni të shëndetshëm!

Kur e porosisni këtu, do të merrni – Dermal blej

 • produktin origjinal Dermal
 • Çmimi më i mirë
 • Dorëzim i shpejtë

Çmim dhe zbritje speciale për të gjitha produktet e porositura këtu

70EUR

35EUR

Zbulim revolucionar! Thuaj “JO” psoriazës tani!

Psoriaza është një sëmundje mjaft e zakonshme e lëkurës, por shumë njerëz nuk dinë ta dallojnë. Ai shkakton rritjen e tepërt të qelizave të lëkurës, duke sjellë pllaka të trashura. Këto lezione mund të ndryshojnë në madhësi dhe ndodhen kryesisht në gjunjë, bërryla, rreth kokës, duarve, këmbëve dhe në anën e pasme.

Ai manifestohet me gunga të vogla të mbushura me qelb (pustula) të rrethuara me lëkurë të kuqe ose njolla të kuqe të ngritura të mbuluara nga një grumbullim i bardhë i argjendtë i qelizave të vdekura të lëkurës ose luspa. Psoriaza shfaqet si te burrat ashtu edhe te gratë. Ai prek fëmijët dhe të rriturit. Psoriaza zhvillohet te gratë në fazat e hershme të jetës, ndryshe nga burrat. Statistikat tregojnë se pothuajse 30% e atyre që diagnostikohen me psoriazë kanë një të afërm që vuan nga kjo sëmundje.

Dhe edhe pse nuk është një sëmundje ngjitëse, njerëzit e diagnostikuar me psoriazë shpesh margjinalizohen dhe përjashtohen nga shoqëria, duke u diskriminuar për shkak se lëkura e tyre duket ndryshe nga normalja. 84% e pacientëve me psoriazë vuajnë nga diskriminimi dhe poshtërimi.

Ndër faktorët që kontribuojnë në psoriazë janë klima e ftohtë dhe e thatë, lezionet e lëkurës, stresi dhe ankthi, infeksione të caktuara (tonsiliti ose mogthi), si dhe disa ilaçe anti-inflamatore, pirja e duhanit dhe alkooli. Njerëzit që kanë të afërm që vuajnë nga psoriaza kanë një rrezik në rritje të zhvillimit të sëmundjes. Shkencëtarët po përpiqen të zbulojnë se cilët janë faktorë që çojnë në këtë sëmundje, si t’i njohin ato, dhe sidomos si t’i trajtojnë!

Në sondazh, Mirela, 45 vjeç, tregon se si kjo sëmundje i ndryshoi gjendjen shpirtërore, dhe si pothuajse e hubi shpresën.

“Unë isha një grua e zakonshme që jetoja e lumtur me vajzën dhe burrin tim. Si menaxhere e një dyqani veshjesh, nuk kisha probleme me paratë. Sidoqoftë, kur kuptova se vajza ime kishte një sëmundje të rëndë gjithçka ndryshoi. Pas analizave dhe testeve të shumta sëmundja u konfirmua. Kjo u pasua nga një periudhë e tmerrshme plot trajtime mjekësore dhe kirurgji. E gjithë situata pati një ndikim negativ edhe tek unë.

Disa muaj më vonë, më filloi një kruarje në lëkurën e kokës, e ndjekur nga njolla të lëkurës të trashura, me luspa dhe të kuqërremta. Pastaj vura re se të gjitha këto pllaka me luspa ishin zmadhuar. Më në fund, e kuptova sëmundjen e lëkurës… mjaft vonë. Në fillim, mendova se ishte ngjitëse dhe menjëherë shkova te mjeku ynë i familjes. Ajo konfirmoi psoriazën, ka shumë të ngjarë që e kam marrë nga stresi i rëndë dhe lodhja në muajt e fundit. Po më tej? Nuk kishte kohë për të zgjidhur problemet e mia personale, kështu që bleva një krem ​​të rekomanduar nga mjeku. Por fatkeqësisht nuk funksionoi aspak.

Kanë kaluar disa vjet që nga ajo kohë…vajza ime është shëruar! Sidoqoftë, problemi i psoriazës nuk është zhdukur. Kam provuar shumë trajtime të ndryshme, por asnjëri nuk funksionon, nuk gjeta ndonjë mënyrë efektive për të shëruar psoriazën… Deri muajin e kaluar, kur mora pjesë në një takim bamirësie rreth sëmundjeve autoimune. U prezantua një produkt i ri Dermal

Më bënë përshtypje ata që e njihnin këtë produkt dhe e rekomanduan atë me besim. Gjithashtu, një eksperte e njohur në dermatologji Alexa Tirol konfirmoi që Dermal ishte një krem revolucionar me efekte të mrekullueshme që nga përdorimi i parë. Produkti ka vetëm 100% përbërës natyralë (Lule Calendula, bimë Yarrow, Bimë Cantarion, lule Zambak, bimë Shelgu, vaj Ulliri, dyll blete). Dhe kremi ka efekte mikrobike, anti-inflamatore dhe antioksiduese dhe ndihmon në rigjenerimin dhe tonifikimin e lëkurës. Dy ose më shumë herë në ditë, fërkojeni kremin në vendin e dëshiruar dhe masazhojeni butësisht. Lëreni për 30 minuta dhe shpëlajeni.

Pyeta se ku mund ta blija Dermal-in, dhe një infermiere më dha link-un zyrtar të faqes së internetit të prodhuesit. Menjëherë porosita 2 pako me Dermal, sepse çmimi ishte shumë tërheqës dhe i lirë. Disa ditë më vonë, mora kremin dhe fillova ta aplikoj në lezionet e lëkurës. Në vetëm 3 ditë vura re disa ndryshime: pllakat janë zvogëluar, shumica e koreve të lëkurës së kokës janë shëruar. Dhe pas 7 ditësh koret që më kruheshin ishin zhdukur.

E di që është e vështirë ta besosh, unë kam menduar të njëjtën gjë. Por në përvojën time personale Dermal ka bërë mrekulli. Kisha hequr dorë nga shpresa për të hequr qafe të gjitha koret dhe gungat në lëkurën time. Asnjëherë nuk kam menduar se do të vishja përsëri funde të shkurtra ose bikini. Po ëndërroja të riktheja trupin tim të “pastër” dhe të bukur. Por më në fund e bëra! Kam gjetur kremin e duhur dhe e kam mundur psoriazën! Kohët e fundit kam blerë Dermal përsëri në faqen zyrtare të internetit me 50% zbritje! Aty do të gjeni dermal genuine. Mos porosit diku tjetër, ka shumë produkte të rreme që mund të jenë të dëmshme – mos u beso atyre ”.

Komente

Izabela

Dermal është mjaft i njohur në mesin e ekspertëve dhe është i disponueshëm pa recetë. Kremi përmban vetëm përbërës natyralë, aktivë që veprojnë në lëkurën e prekur dhe parandalon përhapjen e qelizave të prekura për të siguruar një mënyrë jetese normale. Unë e kam përdorur atë me rezultate të jashtëzakonshme!

Jasmina

për shkak të psoriazës kam humbur shumë festa! Kisha kore të dukshme në duar dhe në shpinë dhe e gjithë bota u largua nga unë. Dermal-in e zbulova rastësisht, duke lexuar një forum dhe e kuptova përnjëherësh, rezultatet ishin të qarta menjëherë! Faleminderit Dermal! Tani mund të shijoj çdo festë!

Valerica

Vitin e kaluar nuk dilja jashtë, preferoja të qëndroja në shtëpi se sa të takoja njerëz… pse? Për shkak të kësaj sëmundjeje! Kështu që provova këtë krem… pas disa javësh u ndjeva shumë më mirë, Dermal më ndihmoi shumë!

Dritani

Përshëndetje, Valerica! Unë kam të njëjtin problem shëndetësor. Nga jeni? Do të doja të flisja më shumë. Me respekt Dragos.:)

Rigelsi

Mua më ka munduar nga një psoriazë pustulare për 4 vjet, kisha lezione në lëkurën e kokës dhe në gjunjë. Pjesët e prekura u shtuan mjaft shpejt, nga gjunjët në kyçet e këmbëve. Provova trajtime të rekomanduara nga mjekë dhe dermatologë, përfshirë rrezet x. Por sëmundja u kthye pas një kohe të shkurtër. Dermal më ndihmoi! Ka kaluar një vit që kur fillova të ndjek këtë trajtim dhe jam shëruar plotësisht! E mrekullueshme!

Majlinda

Rigels, do të doja ta provoja Dermal-in! A është vërtet kaq i mirë? Sa është çmimi dhe ku mund ta blej?

Rigelsi

Majlinda, shko në faqen e internetit të prodhuesit dhe merre produktin origjinal me një çmim fantastik. Dermal-i jep efekte mahnitëse që nga java e parë e përdorimit. Do të funksionojë edhe për ty!

Anita

Kremi Dermal funksionon vërtet me psoriazën. KREM I MREKULLUESHËM! Unë e përdora dhe funksionoi shumë mirë. Mamaja ime kishte të njëjtën sëmundje.. është një çrregullim gjenetik. Unë ta rekomandoj këtë krem.

Kamela

Kam marrë pjesë në një prezantim të këtij kremi të efektshëm Dermal. A mund dikush të ma rekomandojë personalisht?

Faleminderit!

Valentina

E dashur Kamela, Dermal-i është një krem shumë i mirë!

Motra ime është shëruar për shkak të këtij kremi – pa asnjë gërvishtje ose plagë. Ato u zhdukën plotësisht pas një muaji! Me të vërtetë të ndihmon!

Si e hoqa qafe psoriazën

Të gjithë mund ta përdorin këtë metodë të thjeshtë. Ndihmon në 95% të rasteve.

Përshëndetje miqtë e mi! Do të doja ta ndaja këtë informacion me të gjithë ata që vuajnë nga njollat e kuqe, lëkura dhe thonjët e krisur.

Ka kaluar një vit që kur shpëtova nga psoriaza. Nuk më duhen më ilaçe apo procedura që harxhojnë kohë. Nuk është e nevojshme që të shkoni te shumë mjekë, të cilët shikojnë më shumë paratë sesa shëndetin tuaj. Unë ia dola vetëm dhe m’u deshën vetëm dy muaj për të hequr qafe psoriazën kronike. Për më tepër, shëndeti m’u përmirësua ndjeshëm. Unë e trajtova vetendhe tani do të ndaj përvojën time me ju. E veshtire për t’u besuar? Sigurisht që po. Sidoqoftë, unë do t’ju zbuloj një sekret që do t’ju ” hapë sytë ”.

Mund ta hiqni qafe psoriazën dhe të jetoni një jetë të plotësuar

Në rastin tim, psoriaza u shfaq përpara 8 vjetësh. Po punoja jashtë, në një kantier ndërtimi. Kushtet e motit ishin të këqija. Për shkak të faktit se imuniteti im nuk është edhe aq i fortë, filluan të shfaqen shenjat e psoriazës. Pas kësaj, pata gjithashtu probleme me potencën seksuale (diçka që nuk e kisha hasur më parë). Për më tepër, ishte në një periudhë e vështirë në jetën time. U ndava me gruan dhe isha shumë nervoz dhe i irrituar. Të gjitha këto ndikuan në shëndetin tim. Imuniteti m’u përkeqësua, psoriaza gjithashtu…. Lëkura më kruhej jashtëzakonisht shumë, kisha flluska, pika të kuqe dhe simptoma të tjera të pakëndshme. Shkova te një dermatolog dhe diagnoza ishte mjaft e qartë – psoriazë. Dhe nisi kështu beteja kundër sëmundjes…

Në këto 8 vjet, provova pothuajse gjithçka – procedura, pilula, vajra, ilaçe popullore dhe më shumë. Kam vizituar gjithashtu shumë specialistë. Kam pasur disa rezultate – shenjat dukeshin të zbutura, por psoriaza kronike nuk më la. Kur ftohesha apo kur pija alkool, psoriaza gjithmonë kthehej.

Psoriaza ishte arsyeja për të gjitha problemet e mia familjare…

Pothuajse fillova të mësohem me sëmundjen. Megjithatë, kisha probleme me potencën seksuale, të cilat sipas mjekëve i shkaktonte psoriaza dhe ndodhin në 90% të burrave që vuajnë nga kjo sëmundje. Në fillim, ereksionet ishin të vështira për t’u arritur, por pastaj nuk kisha fare ereksione. Ishte kaq e frikshme! Isha vetëm 47 vjeç dhe mungesa e jetës seksuale ishte diçka e padëshirueshme.

Psoriaza më shkaktoi probleme me gruan e dytë dhe ne ziheshim gjatë gjithë kohës. Ajo është shumë më e re se unë dhe nuk kemi fëmijë (kam dy fëmijë me ish-gruan), kështu që fillova të shqetësohem se ajo mund të më linte dhe të gjente dikë tjetër. E dija që mund të ndodhte herët a vonë. Trupi më ishte mbuluar me njolla të neveritshme të kuqe dhe gruaja nuk donte të bënte seks me mua, kur m; ngrihej… Kur një burrë nuk është në gjendje të kënaqë një grua, marrëdhënia e tyre përkeqësohet me kalimin e kohës dhe në fund, ajo e tradhton atë. Ky është ligji i natyrës. Shpresoj që kam qenë me fat, sepse gjeta një mënyrë për të korrigjuar gjithçka.

Metoda e cila më ndihmoi të shpëtoj familjen dhe jetën seksuale si dhe mënyra si e hoqa qafe psoriazën

Më në fund gjeta një mënyrë për të shpëtuar familjen dhe për të hequr qafe psoriazën kronike! Ishte kremi DERMAL që më ndihmoi të trajtoja veten. E bleva sepse nuk dija çfarë të bëja tjetër. Do të doja ta kisha gjetur më herët… Për më tepër, veproi pothuaj menjëherë.

Duket sikur kam një mijë vjet që nuk kam lëkurë normale. Dikur kisha njolla dhe shenja të kuqe – kjo ishte jeta ime e përditshme. Por, kur u zgjova në mëngjes, pasi e përdora kremin për herë të parë, nuk u besoja syve – shenjat pothuajse ishin zhdukur. A mund ta imagjinoni?! Dikush që jeton me këtë makth për vite me rradhë dhe papritmas makthi mbaron! Edhe gruaja ishte habitur shumë. Vazhdova të përdor Dermal dhe po ndihesha shumë më mirë.

Lëkura ime u bë e pastër dhe e butë si një bebe. Të gjitha simptomat e psoriazës u zhdukën. Pasi përfundova trajtimin e plotë (në më pak se 3 javë), shkova te mjeku dhe ai më tha që psoriaza ishte zhdukur! Sidoqoftë, isha deri diku i lumtur sepse e dija që kjo mund të ndodhte edhe me disa ilaçe të forta. Sidoqoftë, sëmundja kthehet pas disa muajsh. Tani, pas më shumë se 10 muajsh duket se gjithçka është në rregull. Nuk kam asnjë shenjë apo simptomë, edhe pasi u ftoha dy herë gjatë kësaj periudhe.

Më pëlqeu aq shumë përfundimi sa…

Të them të drejtën, edhe sot nuk arrij ta besoj se shpëtova nga psoriaza. Në faqen e internetit të produktit, u përmend që kremi prodhohet duke përdorur teknologjitë më të fundit, por… Në të vërtetë, kjo më ndihmoi më shumë se ilaçet e tjera të shtrenjta dhe se antibiotikët. Dhe nuk isha i vetmi që shpëtova nga sëmundja.

M’u rekomandua Dermal nga shumë njerëz me probleme të ngjashme, në një forum të specializuar në internet. Ata më thanë se produkti i kishte ndihmuar shumë. Shumë njerëz e kanë provuar dhe kanë shpëtuar nga psoriaza dhe shenjat e saj shqetësuese në lëkurë. Prandaj mendoj se fakti që unë shpëtova nga psoriaza nuk është diçka e rastësishme. DERMAL është një krem shumë i efektshëm. E rekomandoj për të gjithë ata që luftojnë kundër psoriazës.

Shikoni foton time:

Një vit më parë, përdora Dermal-in për herë të parë dhe që nga ajo kohë ndjehem dhe dukem 10 vjet më e re. Rezultatet e para ishin të dukshme në ditën e tretë. Kruajtja u zhduk dhe njollat e kuqe në lëkurën filluan të më zbeheshin. Analizat mjekësore treguan një përmirësim të ngadaltë, por të qëndrueshëm. Pas një muaji, isha sikur nuk kisha pasur kurrë psoriazë!

Mund të lexoni më shumë për kremin Dermal këtu, në faqen zyrtare të furnitorit.

Me shumë kënaqësi do të doja të njihesha me përvojën tuaj me psoriazën. Dhe se si ju ka ndihmuar Dermal, pasi ta provoni.

Me siguri nuk jam i vetmi që interesohet ta dijë.

Komente

Kristi Xhokaxhi

E kam porositur dhe e kam marrë produktin brenda një jave. Tani e përdor çdo ditë. Do t’ju tregoj rreth ecurisë time. Faleminderit, Ardi!

Thoma Bregasi

Faleminderit Ardi! Unë e kam marrë paketën time dje dhe gjithçka duket në rregull. Fillova trajtimin.Do të postoj kur të kem rezultate.

Keni Pjetri

Ky krem është i mrekullueshëm!!! Kam 6 ditë që po e përdor. Kruarja është zhdukur, së bashku me njollat e kuqe. Më në fund jam shumë e lumtur! Faleminderit!

Sava Marina

Një mik nga Evropa më tha se kremi është shumë i njohur atje… shumë nga miqtë e tij janë vërtet të kënaqur… ndoshta…

Pal Tuçi

Dermal funksionon vërtet! Mua më është zhdukur psoriaza. Shpresoj se nuk do të më rikthehet. Do t’ju mbaj të informuar. Psoriaza më ka shkaktuar vuajtje gjatë gjithë jetës sime si i rritur. Po ta dija më herët për Dermal do të kisha blerë një shtëpi në Bahamss me paratë që kam shpenzuar për ilaçe dhe mjekë. Tani, nuk kam kore të kuqe dhe kruarje në lëkurën. Mos i humbisni paratë për trajtime dhe për ilaçe të shtrenjta! Nuk do të shihni ndonjë rezultat. Kremi është shumë i lirë dhe është e vetmja gjë që ju nevojitet.

Maria Maqellari

Përshëndetje Ardi! Çfarë historie inkurajuese! Faleminderit për informacionin! Do ta porosis produktin.

Roni Sulejmani

Psoriaza m’u zhduk brenda disa javësh! Pothuajse si mrekulli! Më në fund asnjë dhimbje! E zbulova kremin përpara 3 javësh. Problemet e lëkurës më janë rregulluar tashmë.

Robert Çanga

Ju më dhatë shpresë… Kam kërkuar diçka efikase për 2 vjet. Do ta provoj, faleminderit për postimin.

Xhodë Mëhilli

Më ndihmoi shumë! Më parë, shpinën e kisha plot me njolla të kuqe dhe kruajtja ishte aq e bezdisshme! Tani ndihem edhe më mirë se përpara psoriazës! E rekomandoj këtë krem për të gjithë…

Filomena Beqiri

Faleminderit! Edhe unë e porosita! Do ta marr brenda javës. Ju më dhatë shpresë!

Paulin Shtraza

Babai im ka vuajtur nga psoriaza për 15 vitet e fundit. Do ta porosis tani kremin për të!

Artur Kalemi

Pershendetje! Kam pasur probleme të tmerrshme për shkak të psoriazës… por tani jam e shëndetshme falë jush Ardi!

Suela Pinderi

Në fillim, kisha shumë dyshime, por vendosa të porosis një paketë për veten time… Produkti është i mahnitshëm! Flluskat janë zhdukur!

Nik Koka

Dëgjoj shumë njerëz që flasin për këtë krem në zyrën time. Më ndihmoi edhe mua. Kruarja më është zhdukur. Edhe gjendjen shpirtërore tani e kam më të mirë.

Jeni diagnostikuar me psoriazë? Çlirohuni nga psoriaza në 1 javë – pa pritje në spital!

Mendohet rëndomtë se psoriaza mund të kurohet pa ilaçe dhe vajra të shtrenjta. Edhe pse ky mendim ka dalë jashtë mode që nga fillimi i viteve 2000, shumica e njerëzve ende besojnë se për të hequr qafe psoriazën dhe kruajtjen ju duhet një trajtim i gjatë dhe i shtrenjtë në spital.

Sidoqoftë, kujdesi shëndetësor nuk është i ngurtësuar, veçanërisht dermatologjia ( lëkura, thonjtë, flokët dhe sëmundjet e saj ) Një zbulim global vitet e fundit është kremi kundër psoriazës, Dermal, i cili mund të japë trajtim efektiv në 1 javë.

Me përdorim të rregullt, Dermal ndihmon në:

 1. Parandalimin e rritjes së qelizave të reja që janë dëmtuar tashmë.
 2. Kontrollin e inflamacionit dhe kruajtjet.
 3. Eliminim e të gjitha shqetësimeve që lidhen me këtë sëmundje.

Redaktorët e “buletini mjekësor” intervistuan 8 dermatologë me përvojë. Të gjithë raportuan duke rekomanduar Dermal për pacientët e tyre.

Dr. Zakarias, Dermotolog (mbi 30 vjet përvojë)

Shumë pacientë ndoqën një terapi të veçantë (fatkeqësisht pa ndonjë përmirësim). Zakonisht ndodh gjatë fazave të treta dhe të katërta të psoriazës. Sidoqoftë, ky krem ​​e ka ndryshuar rrënjësisht situatën. Dermal e ka ndryshuar rrënjësisht situatën.

Ky produkt i shkëlqyeshëm ndihmon në fazat fillestare të zhvillimit të problemit dhe në raste të rënda kur duket e pamundur për ta trajtuar atë “pa ilaçe dhe terapi speciale”. Tani unë i jap ilaçet vetëm në raste jashtëzakonisht të komplikuara dhe ua rekomandoj të gjithëve ta provojnë këtë krem.

Dermal është padyshim produkti më i mirë për trajtimin dhe parandalimin e psoriazës në shtëpi.

Shiko

Ja rezultatet e trajtimit pas 1 jave të përdorimit të këtij kremi:

Dr. Orlen, Flebolog (mbi 11 vjet përvojë)

Një nga avantazhet kryesore të kremit kundër psoriazës Dermal janë përbërësit e tij. Ai përmban një grup unik përbërësish organik që mund t’ju ndihmojë të hiqni qafe psoriazën në vetëm 7 ditë.

Unë gjithashtu do të doja të theksoja praninë e aloe verës, i cili është një kontrollues i fuqishëm i gjëndrave dhjamore dhe një krem ​​hidratues shumë efektiv. Efekti i këtij kremi është vërtet mbresëlënës. Unë besoj se Dermal është një mjet revolucionar që ndryshoi rrënjësisht qasjen ndaj trajtimit të psoriazës dhe udhëzoi pacientët të mos ndjekin terapi të kushtueshme dhe të dhimbshme Mund të përdoret nga çdo moshë!

Dr. Gena, Dermatologe, eksperte e njohur e dermatologjisë (mbi 30 vjet përvojë)

Unë rekomandoj shumë që pacientët e mi të përdorin Dermal për të trajtuar psoriazën. Ai e trajton me lehtësi problemin në fazën e tretë dhe të katërt duke eliminuar shkaqet më shumë sesa simptomat.

Unë gjithashtu rekomandoj të përdorni këtë krem për qëllime parandaluese për të parandaluar psoriasis në të ardhmen.

Përvoja e Dr. Gabriel: kishte raste kur Dermal ka trajtuar raste të rënda të psoriasis. Ja një shembull:

“Kuroni psoriasis në shtëpi në vetëm 1 javë me kremin Dermal “

Bëni mirë të porositni Dermal nga faqja zyrtare e furnitorit për të shmangur falsifikimet e dëmshme.

Kjo është mundësia juaj për të përdorur produktin më të përparuar për trajtimin e psoriazës:

Komente

Lina

Unë kurrë nuk kam besuar në produkte të tilla. Kam provuar shumë. Por ky krem ​​është i mirë në uljen e inflamacionit dhe skuqjes. Unë e rekomandoj atë, veçanërisht për ata që vuajnë nga ky problem prej një kohe të gjatë. Shpenzoni me mençuri dhe efektivitet me Dermal së pari

Nardi

Fillova të vuaj nga psoriaza kur mbarova shkollën. E aplikova këtë krem ​​dhe u ndjeva shumë më mirë. Ia rekomandova mamit dhe një javë më vonë skuqja u zhduk nga këmbët e saj! E kam porositur vetëm nga this site sepse nuk më pëlqen të rrezikoj. Unë u besoj vetëm furnitorëve zyrtarë.

Kejsi

Kam lexuar këtë artikull, dhe s’vonova e bëra një porosi. Mezi pres rezultatet.

Divina

Të gjithë miqtë e mi flasin për Dermal. Unë madje dëgjova nënën time duke thënë se dikush u shërua plotësisht për 8 ditë! Duhet ta provoj patjetër! Do ta porosis:)

Marisa

Më vjen mirë që artikulli ishte i dobishëm. Paçi fat!

Vilma

Kam kohë që kam probleme me psoriazën. Tani po përdor këtë krem. Ende nuk e ka shëruar lëkurën time plotësisht, por lehtësoi dhimbjen shpejt. Nuk jam akoma në panik. Është shumë herët të flasim për rezultatet pas 2 ditësh përdorimi të tij, do ta shohim pas kurës së trajtimit.

Ana

Gjatë gjithë jetës sime vuaja nga psoriaza, shpresoj shumë që kjo të më ndihmojë. Po e porosis nga kjo faqe.

Sonja

Përshëndetje! Sapo bleva Dermal në këtë faqe interneti dhe tashmë fillova ta aplikoj! Jam e kënaqur jashtëzakonisht!

Roldan

Gruaja ime gjithashtu e aplikoi këtë krem dhe rezultati është mahnitës. E pranoj, kam gabuar. Ajo duket dhe ndihet shkëlqyeshëm. Vendosa ta provoj edhe unë se dua të heq psoriazën time.

Valentina

2 javë më parë një mikeshë më rekomandoi të blija këtë krem. Fillova ta aplikoj! Deri më tani, efekti është i dukshëm. Në 4 ditë pothuajse të gjitha pikat u zhdukën dhe mezi pres të shoh se çfarë do të ndodhë pas 3 ditëve të tjera:-)))

Margarita

Të gjithë ata që njoh po e përdorin këtë krem, që do të thotë se funksionon vërtet))) Do ta porosis edhe unë. Unë do të shkruaj për rezultatet e mia më vonë.

Rina

Unë kam njolla të mëdha të psoriazës në këmbë. Më kruhen gjatë gjithë kohës. Por ky krem ​​lehtëson kruajtjen menjëherë. Tani, ua rekomandoj të gjithë miqve të mi.

Megi

Unë do të pres për më shumë komente para se ta porosis.

Era

A të ndihmon ky produkt me psoriazën përkulëse?

Endi

Pra, shumë njerëz thonë se funksionon dhe duhet të funksionojë vërtetë. Unë po e filloj nesër!

Anita

Kam provuar shumë gjëra për të luftuar psoriazën, përfshirë produkte të ndryshme, por me rezultate minimale. Ndonjëherë njollat ​​e mia bëhen më të vogla, por gjithmonë rikthehen. Me kremin Dermal gjithçka po ikën kaq shpejt.

Gerti

Provojeni së pari, pastaj komentoni. Më ndihmoi mua dhe të tjerët.

Migena

A të ndihmon vërtet?

Hëna

Përshëndetje! Komentet duken të përziera… pra, a është i mirë? Sepse dua të porosis një pako me Dermal për të hequr qafe psoriazën sa më shpejt të jetë e mundur. Kam vuajtur për një kohë të gjatë, mbase për shkak të stresit. A do të funksionojë me mua? Le ta shohim… Të gjitha të mirat dhe paçi fat të gjithë!

Kejsi

Super, të gjitha problemet me të mu zhdukën brenda një jave!

Dina

Po! E bleva këtë krem ​​dhe mund të shoh rezultatet e para. Unë do ta porosis një pako tjetër për një mikeshë!!! Është shumë i mirë për të qenë i vërtetë! Unë kisha provuar shumë produkte dhe gjithnjë zhgënjehesha, por jo këtë herë. Mos humbni më para në produkte të tjera dhe provoni Dermal. Gjithçka funksionon siç duhet!!!

Alisa

Jo keq, në 4 ditët e para rezultati është i qartë me sy të lirë. Rezultat shumë i mirë!

Olga

Çkemi, kam përdorur Dermal, por pas një jave më mbeti një vend i vogël i psoriazës:( A nuk premtojnë që gjithçka zhduket? Sigurisht që është shumë më mirë se më parë, por unë dua 100% kurim….

Henri

Faleminderit për informacionin, shpresoj të më ndihmojë edhe mua!

Blerta

Pasi fillova të përdor Dermal, ndjeva energji dhe shqetësohem a do të funksionojë mirë…, kam frikë se do të më kthehen të gjitha pikat. Ju lutemi ndani përvojën tuaj.

Klara

Mos u shqetëso! Unë shpëtova nga psoriaza me Dermal 6 muaj më parë – nuk ka rikthim të pikave. Por nganjëherë ende e përdor si masë parandaluese.

Santiago

Përshëndetje, tani kam këmbë të bukura falë Dermal;

Uendi

Mbaj gishtat kryq! Mos u dorëzo kurrë! Do shkojë mirë!!!

Lila

Kam marrë Dermal si dhuratë për ditëlindjen time. Nëna ime tha që ajo e kaloi psoriazën me këtë krem. Në 7 ditë u zhdukën edhe pikat e mia.

Viktoria

Pasi lexova komentet tuaja, e porosita:)

Maria

Edhe unë e përdor por nuk ka funksionuar deri më tani – e porosita nga një faqe tjetër në internet. Ndoshta është falso?

Melina

Duket kaq… ja lidhja për tek furnizuesi zyrtar

Veri

Unë e porosita kremin, Ai mbërriti shumë shpejt. Do ta përdor sipas udhëzimeve. Shpresoj të funksionojë!

Blerta

Me mua funksionoi… Kur isha 31 vjeç, shkova të takoja mjekun për psoriazën dhe më rekomandoi terapi të kushtueshme. Unë refuzova, por fillova të kisha kruajtje të padurueshme kudo. Pastaj më dhanë Dermal, dhe një javë më vonë i gjithë problemi u zhduk! Shëndetësia vazhdon të ecë përpara!!

Gena

Fatkeqësisht, nuk mund të mburrem me ndonjë rezultat afatgjatë, sepse sapo e porosita dhe do të shoh se çfarë do të ndodhë brenda një jave.

Pjeri

Unë shpëtova nga psoriaza një herë e mirë!:) e pabesueshme, Dermal është thjesht e habitshme!

Elda

Faleminderit të gjithëve për artikullin!!!

A e bën psoriaza jetesën tuaj një ferr të vërtetë?

 • i efektshëm në lloje dhe shkallë të ndryshme të sëmundjes
 • parandalon ndikimin në zhvillimin e qelizave të lëkurës
 • eleminon Palindrominë
 • siguron një nivel të lartë kontrolli mbi njollat

Rikuperimi i lëkurës së prekur është i mundur!

Psoriaza prek 4% të popullsisë botërore dhe në shumicën e rasteve të prekurit janë të rinj. Sipas statistikave, 70% e njerëzve që kanë pasur psoriazë, nuk i kishin mbushur ende 20 vjeç. Njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje shmangin frekuentimin e vendeve publike, pasi pamja kaq e pistë i bën ata të ndihen të vetëdijshëm për sëmundjen. Por falë Dermal, zgjidhja ka arritur në duart tuaja! Tani mund të përmirësoni pamjen dhe shëndetin e lëkurës!

Pse duhet të zgjidhni dermal për lëkurën tuaj?

 • Vaji i lules së kalendulës. Zbut keratodermën, ka efekt antipruritik dhe vepron si analgjezik në lëkurë dhe nyje.
 • Yarrow hjerb. Ka veprim antimikrobik, përmban një numër të panumërt vetish shëruese dhe thithet nga lëkura brenda pak minutash.
 • Vaji bimës cantarion. Zvogëlon proceset inflamatore, kontrollon gjëndrat dhjamore dhe ka veti qetësuese dhe zbutëse.
 • Vaji i farës së lule lily. Hidraton lëkurën dhe siguron elasticitet në të njëjtën kohë. Zhduk gradualisht thatësinë rezistente, ka veti antioksiduese dhe pasuron lëkurën me vitamina dhe minerale.
 • Vaji i ullirit. Tonifikon sipërfaqen e lëkurës, lehtëson kruarjet dhe shqetësimet, rrit procesin e rigjenerimit dhe heq thekon në korne.
 • Lule kalendula, yarrow hjerb, bimë cantarion, lule lily, willowherb, vaj ulliri, dyll blete, Të gjithë këta përbërës antiseptikë për lëkurën parandalojnë epifenomenën, rinovojnë dhe normalizojnë proceset metabolike qelizore dhe pengojnë ndarjen e qelizave epidermale.

Mendimi i ekspertit

Shumica e njerëzve që vuajnë nga psoriaza kanë vështirësi të mëdha për t’u përshtatur dhe lidhur me botën përreth vetes nga ana sociale dhe ajo e punës. Për shembull, një kruarje e fortë ndonjëherë ndërhyn në kohën e qetësimit dhe pllakat që shpesh shfaqen në duart e tyre mund t’u kufizojnë performancën në punë, duke mos i lejuar të jenë kompetentë. Psoriaza ndikon ndjeshëm në cilësinë e jetës, pasi njerëzit që e vuajnë nuk ndihen rehat, si fizikisht ashtu edhe mendërisht.

Dermal është më se i efektshëm. Efektshmëra është e dukshme që nga përdorimi i parë dhe ju ndihmon të shpëtoni nga kjo sëmundje shpejt.

Përdorimi i Dermal-it si metodë kryesore e trajtimit eliminon Palindrominë në 93% të rasteve.

Komentet e klientëve tanë

Lisa, 30 vjeç

Për shkak të psoriazës, unë humba mundësinë për të marrë pjesë në shumë lloje aktivitetesh dhe për të pasur hobi. Mjeku më ka diagnostikuar me psoriazë të gutatitit dhe shpërthimet e vogla në fillim u përhapën në të gjithë trupin. Tani jam vërtet e lumtur që gjeta Dermal! Falë këtij produkti mund të kthehem në jetën normale!

Sofia, 19 vjeç

Gjithçka filloi kur pata njolla të psoriazës në shpinë. Ky problem më shkaktoi çrregullime serioze – nuk mund të flija, të studioja e as të haja për shkak të problemeve që më shkaktonin çdo ditë. Falënderoj nënën time, e cila ka kërkuar një zgjidhje dhe më ka ndihmuar të gjej Dermalin. Tani unë kam hequr qafe kruarjet e sikletet! Kam vërejtur një përmirësim të dukshëm dhe të kënaqshëm. Faleminderit shumë!

Jason, 25 vjeç

Ky krem ka shumë përparësi!. Përpara disa vjetësh, kisha një problem me psoriazën në bark dhe e pata shumë të vështirë. Por pasi provova këtë krem, ndryshimet u vunë re menjëherë. Procesi inflamator u ndal, njollat dhe shpërthimet e lëkurës sime u zvogëluan shumë, dhe lëkura ime u bë më e butë dhe e pastër. Unë e rekomandoj atë plotësisht! Psoriaza e ka një kurë!

Dërgesa: 35 EUR

Total: 70 EUR