HomeMacedoniaProstamid Македонија критике, cоcтав, цена: професионален третман на простатитис

Prostamid Македонија критике, cоcтав, цена: професионален третман на простатитис

Author

Date

Category

Што е Prostamid, cоcтав, инcтрукции за употреба, резултати, критике, каде да cе купи, цена

 • ги ублажува воспалението и болката
 • ја нормализира функцијата на мокрење и ги подобрува ерекциите
 • обезбедува одржливи и долготрајни резултати
 • ефикасен на која било возраст и во која било фаза од заболувањето

Простатитисот е болест што може да ја имате повеќе години

и да не знаете дека се развива, уништувајќи го вашето здравје и предизвикувајќи еректилна дисфункција, па дури и закана од смрт

Според официјалната статистика обезбедена од СЗО, секој втор маж над 30 г. има хроничен простатитис.

Факт: Реални бројки, според експертите: 85% од мажите над 20 г. страдаат од хроничен простатитис.

Внимание! Хроничен простатитис често се јавува без симптоми.

Главниот симптом на простатитисот е тешкотија при мокрењето:

 • чувства на печење и болка при мокрењето
 • чувство на нецелосно мокрење
 • итна потреба од мокрење
 • често мокрење во текот на ноќта (повеќе од еднаш навечер)
 • протекување урина по мокрење

Други симптоми на простатитис:

 • болка во уретрата и долниот дел на стомакот
 • губење на желба за секс
 • слаби и бавни ерекции
 • болка за време на сексуалниот однос
 • предвремена ејакулација
 • висока телесна температура (до 39-40℃).

Чай Prostamid: Победа над борьба с простатитом в 3 шага! Prostamid резултати, инcтрукции за употреба

Prostamid Македонија
 • Снимает боль и воспаление. Уже через несколько дней боль, воспаление и спазмы уменьшаются, а при регулярном приеме – постепенно исчезают
 • Облегчает мочеиспускание. Растительные компоненты чая Prostamid расширяют мочевыводящие пути, способствуют регулярному и полному опорожнению мочевого пузыря – без ночных посещений туалета, боли и дискомфорта
 • Го спречува простатитисот. Зафатените клетки и органи на генито-уринарниот систем повторно ја враќаат нивната нормална функција. Обновување на здравата циркулација на крвта во карлицата. Обновување на сексуалната функција. Стабилни резултати.

Почему эксперты рекомендуют чай Prostamid как вспомогательное средство лечения простатита?

 • Го ублажува воспалението и болката
 • Го ублажува отекувањето на простата
 • Ги уништува патогените бактерии
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта, ја елиминира стагнацијата во карлицата
 • Брзо ги обновува ѕидовите на крвните садови
 • Ги чисти и ги обновува вените во карлицата
 • Го отстранува згрутчувањето на крвта, ја разредува крвта
 • Ги лекува мукозните мембрани на урогениталниот систем
 • Го враќа либидото, ерекцијата и сексуалниот нагон
 • Го зајакнува имунолошкиот систем и отпорноста на телото од стрес

Како Prostamid се бори со простатитисот. Prostamid критике, оcврти

Prostamid критике

Оливер Кочовски, експерт за машко здравје Раководител на Клиниката за урологија

Благодарение на добро избалансираната комбинација на лековити растенија, Prostamid е ефикасен против главните причинители на простатитис и неговите симптоми.

Благодарение на антибактериското и антисептичкото дејство на Prostamid, тој ги уништува патогените бактерии и микроорганизми што предизвикуваат простатитис.

Prostamid ја елиминира основната причина за болеста.

Има изразени антиинфламаторни и антиоксидантни својства, како и својства за зајакнување на крвните садовите Prostamid ја поткрепува обновата на микроциркулацијата во ткивата на жлездата на простатата. Како резултат на тоа, здравјето и функциите на органот се целосно обновени.

Благодарение на диуретичкото дејство на Prostamid, уринарните нарушувања се елиминираат: зачестеноста на мокрењето е намалена, особено во текот на ноќта, протокот на урина се зголемува. Непријатноста, чувството на пецкање, чувството на нецелосно празнење на мочниот меур и другите непријатности се елиминирани. Процесот на мокрење станува полесен.

Враќањето на функцијата на простатата и проширувањето на уретрата што се стеснува како резултат на воспалението и отекувањето, придонесуваат за обновување на нормалниот сексуален живот и плодноста.

Употребата на Prostamid од страна на постари мажи чии нарушувања на мокрењето се поврзани со хроничен простатитис или аденом на простатата, набљудувани во текот на долг период, значително го подобруваат нивниот квалитет на живот.

Употребата на Prostamid во случаите на хроничен простатитис влошен од сексуални нарушувања обезбедува ефикасно лекување. Лекувањето со целосна доза на Prostamid ви овозможува да избегнете влошување на простатитисoт и сродните сексуални нарушувања.

Независимые эксперты о чае on Prostamid

Prostamid критике

Јован Крстев. Македонска асоцијација на уролози

Нашата асоцијација ја одобри употребата на Prostamid. Овој природен производ ги прави непотребни операцијата и масажата. Prostamid е сосем природeн, при што веднаш се здоби со доверба од членовите на нашето здружение. Го препорачуваме за хроничен и акутен простатитис, аденом на простата, нарушувања на сексуалната функција, неплодноста и промените на генитоуринарниот систем поврзани со возраста.

Prostamid критике

Горан Георгиев. Вонреден професор по урологија, 13 годишно искуство

Простатата е исклучително важен орган на машкото тело. Простатата понекогаш се нарекува второ срце на човекот. Ако имате проблеми со простатата, вашето здравје почнува да се нарушува. Ќе имате потешкотии при мокрењето, ќе почнете да страдате од болка и од проблеми со ерекцијата, вклучувајќи ја и импотенцијата. Важна е севкупното делување за целиот урогенитален систем, како и насочено делување на жлездата на простатата. Ова е причината зошто ги охрабрувам моите пациенти да користат Prostamid. Покрај тоа, овој производ го препорачува Меѓународното уролошко здружение.

Prostamid критике

Милан Бошковски. фармацевт

За Prostamid дознав на конференцијата во април 2017 година. Оттогаш им го препорачувам на моите пациенти. Важно е да се разбере дека простатитисот може успешно да се лекува, но повеќето луѓе не го започнуваат лекувањето сè додека не стане предоцна и мора да се оперираат. Prostamid е еден и единствен затоа што делува на клеточното ниво, брзо продира во крвта и во жлездата на простатата. Има видливи позитивни промени за две недели. Понекогаш некои од пациентите ми се јавуваат порано и ми велат дека болката исчезнала. Многу од моите пациенти признаа дека сакале да се откажат од сексуалниот живот. Но, по еден месец користење Prostamid, нивната машкост е обновена.

Prostamid критике

Уромедика. Клиника по урологија

Со нашите пациенти се однесуваме одговорно, затоа препорачуваме само овластени производи со докажани резултати од клинички испитувања и со докажана ефективност. Нашите експерти понекогаш не се согласуваат за физичката активност дозволена за пациентите со хроничен простатитис, но секогаш се согласуваме околу изборот на лекувањето. Prostamid им препишуваме на таквите пациенти.

Prostamid ја заслужи довербата на експертите

3 меѓународни награди. В 2018 и 2019 г чай Prostamid был удостоен Клинической и Фармакологической премии в номинациях “Лечение простатита” и “Урологическая эффективность”. Исследователи, оценившие эффективность чая Prostamid, тоже получили премии и гранты.

9 5 % позитивни мислења. Според резултатите добиени од истражувањето на 16.547 пациенти спроведено од Меѓународното уролошко здружение, при кое пациентите ја оцениле ефективноста и безбедноста на употребените лекови при лекувањето на хроничен и акутен простатитис.

Результаты клинических исследований чая Prostamid

Податоци од двојно слепи, рандомизирани, испитувања контролирани со плацебо.

Искуства на група од 2678 мажи на возраст од 18 до 80 години:

 • Отстранување на воспалението, отокот и болката во препоните и карлицата (намалување на бројот на поплаки) 82%
 • Отстранување на болката и непријатноста за време на мокрењето и ејакулирањето (намалување на бројот на поплаки) 79%
 • Подобрување на здравјето на жлездата на простатата (врз основа на анализа на течност од простатата и ултразвук) 86%
 • Подобрување на ерекцијата, зголемување на времетраењето на сексуалниот однос (врз основа на Меѓународниот индекс на еректилната функција) 78%
 • Севкупното подобрување на здравјето, зајакнување на имунолошката функција (врз основа на испитувања на крв и имунограм) 87%

Реални луѓе, реални резултати. Prostamid оcврти, резултати, критике

Prostamid оcврти

Алек, 36

10 лет назад мне поставили диагноз “хронический простатит”. Со временем я научился с ним жить. Но когда мы с женой захотели ребенка, возникли проблемы с зачатием. Анализы показали, что я бесплоден – плохое качество спермы, последствия простатита. Стал искать экспресс-средство лечения этой болячки. Химией травиться не хотел, лучше что-то натуральное. В крайнем случае, был уже согласен на операцию. Но, к счастью, обошлось без нее – вычитал на медицинском форуме про чай Prostamid. Пил его 2 месяца по несколько кружек в день, в сочетании с другими лекарствами, и сейчас абсолютно здоров. Анализы показали, что простатита больше нет. И самое главное: моя жена беременна!

Prostamid оcврти

Мартин, 45

Недавно мне диагностировали простатит. А мне всего 45 лет, еще хочется почувствовать себя мужиком. Хорошо, вовремя узнал про чай Prostamid, пока болезнь не стала хронической. Эффект я почувствовал после 2 курсов. Через 2 недели боль прошла, стоять лучше стал. Сейчас ночью хожу в туалет 1-2 раза (раньше доходило до 5 раз). И чувствую себя хорошо, на 8 баллов из 10. Надеюсь, еще через месяц буду чувствовать себя на твердую десяточку!

Prostamid оcврти

Александр, 28

Имав хроничен простатитис после мојата служба во Армијата. Болката беше толку јака во последните шест месеци што дури не можев ни да помислам на секс со сопругата. За среќа, таа има пријател доктор кој и го препорачал Prostamid. Еден месец подоцна бев во форма. Немаше повеќе болка, а јас уринирав нормално. И мојот сексуален живот е повторно на добар пат!

Prostamid оcврти

Матеј, 52

Дечки, ова е неверојатен производ! Решив да користам едно пакување за да спречам простатитис. Како резултат, се чувствувам многу помладо. Се чувствувам посилно, имам повеќе енергија, а моите ерекции се посилни од кога било. Сакам да сум активен. Тоа е она што се случува кога имате здрава простата! Пред тоа, се чувствував како старец на 53 години. Ако сè уште не сте го пробале, препорачувам да го сторите тоа. Целосно е природен, па нема да има несакани ефекти!

Како се користи Prostamid. Prostamid инcтрукции за употреба, cоcтав

 • В 100 мл кипятка добавьте 3 столовых ложки чая и поставьте на огонь на 15 минут. Затем охладите напиток 15-30 минут в закрытой посуде, процедите и выпейте
 • Принимайте по 2 и более порции чая Prostamid в день в течение 1 месяца
 • При необходимости повторите курс через 2 недели

Нашиот консултант ќе ви го препорача оптималното времетраење на лекувањето за вас, врз основа на вашата возраст,

фаза на болеста, целокупната здравствена состојба и зависно од другите фактори. Нашиот медицински совет е бесплатен.

Нарачајте Prostamid сега. Prostamid цена, каде да cе купи

 • Пополнете едноставен формулар со внесување на вашето име и телефонски број
 • Нашиот агент ќе ве побара за да ги потврди сите ваши детали
 • Плаќате после примањето на вашата нарачка
Prostamid цена

Стара цена 4800 MKD

Нова цена 2400 MKD

Надежната специјалистка по урологија ни кажа како успеала да ја врати потенцијата на своите пациенти на возраст од 60 до 70 години. Prostamid Македонија, критике, инcтрукции за употреба, каде да cе купи

Растителниот чај Prostamid е еден од најбезбедните и најефикасните методи за лекување и спречување простатитис. Може да го нарачате со попуст од 50% од официјалната веб-страницата на Клиничкиот институт за урологија. Прочитајте понатаму

Нашиот дописник ја интервјуираше Камелија Радулевска – најдобриот специјалист од Клиничкиот институт за лекување на простатитис и еректилна дисфункција.

Prostamid Македонија

Камелија Радулевска – уролог, професорка на Одделот по урологија, ни кажа како се лекуваат простатитисот и импотенцијата.

– Г-ѓа Радулевска, имате пациенти на возраст од 60 до 70 години. Дали е навистина неопходно да се има секс на оваа возраст?

– Секако! Особено за мажите. Од сексуалниот живот зависи целокупното здравје, со други зборови, тој е биолошки часовник што одредува колку бргу стареете.

Пациентите кои страдаат од простатитис и аденом на простата кога доаѓаат кај мене и ќе ги прашам кога имале секс последен пат, тие се смеат и велат нешто во смисла: „Сум немал секс 7 години.“ Се разбира, дека сум изненадена од нивниот одговор. Ова е причината за простатитис, којшто подоцна може да се претвори во карцином на простата.

Недостатокот на секс му штети на организмот, без оглед дали се случува на 30, 40, 50, па дури и на 70 години! Простатата е орган во кој се формира семенската течност. Ако не се ејакулира, почнува да се расипува. Во простатата се одвива процес на патолошка стагнација (акумулација на опасни микроорганизми). Тие доведуваат до воспаление на простатата (простатитис). Подолготрајно воспаление на жлездата на простатата доведува до аденом на простатата, уринарни нарушувања и пиелонефритис. Следната фаза по аденомот е карцином. Пациентите кои имаат проблеми со потенцијата имаат 7 пати поголем ризик да развијат карцином на простата.

Ова е само една од многуте последици. Со други зборови, долгата апстиненција може да доведе до брза смрт. Луѓето се сексуални суштества. Кога оваа функција е намалена, организмот почнува да старее многу брзо. Крвните садови стануваат потенки и почнуваат да пукаат, ризикот од мозочен удар или срцев удар се зголемува и се појавуваат дисфункции во психосоматскиот систем. Косата на пациентите почнува да им побелува (ако веќе не им е седа). Се појавува болка во зглобовите, а пациентите почнуваат да се искривуваат. Дури и несоницата што ги мачи старите лица е поврзана со недостатокот на секс и недоволното ниво на одредени хормони.

Сакам да ви покажам неколку слики за да може сами да видите што се случува со генитално-уринарниот систем и другите органи на маж кој нема секс.

Се зборува дека само природни производи се користат во вашата клиника. Благодарение на нив, мажите можат да имаат сексуален живот на секоја возраст. Дали е вистина?

Да, имаме навистина висок процент на закрепнување во нашата клиника, имено поради природните производи и методите за превенција. Особено би сакала да го споменам растителниот чај Prostamid којшто им помогна на повеќе од 100 наши пациенти. Ако се пие секојдневно, Prostamid го зајакнува либидото и ја стимулира ерекцијата. Меѓутоа, сè уште не се продава во аптеките.

Набргу после употребата, Prostamid го зголемува возбудувањето (може да се земе како сексуален стимуланс, наместо вијагра), а со редовното користење ја зајакнува природната потенција. Ова е единствениот производ којшто делува на овој начин, а којшто не може да го најдете во аптеките.

– Ве молам, кажете ни повеќе за дејството и ефикасноста на овој производ.

– Навистина е одличен. Тоа може да се заклучи од фактот дека имаме однапред закажани состаноци за неколку недели отсега. Јас само го препишувам Prostamid, којшто можете да го купите од аптеката на нашиот Универзитет или да го нарачате од официјалната страница со попуст од 50%.

Во врска со ефективноста на Prostamid, би сакала да ви ги покажам резултатите од клиничките испитувања направени од специјалисти на нашиот Универзитет во текот на 2015-2016 година. Во овој експеримент учествуваа 50 мажи на возраст над 50 години. Повеќето од нив веќе со години беа импотентни.

Резултати од испитувањата:

 • Целосно закрепнување на потенцијата (можност за секс барем еднаш неделно) – 96% од испитаниците
 • Високо ниво на тестостерон – 94% од испитаниците
 • Нормализација на мокрењето (и зачестеноста) – 98% од испитаниците
 • Подобрување на општата состојба – 99% од испитаниците
 • Отсуство на несакани ефекти – 100% од испитаниците
 • Лекувањето е одлично.

Иновативниот механизам на делување со оваа метода на лекување на машкиот уринарно-генитален систем

Решивме да дознаеме повеќе информации за дејството на Prostamid врз машкиот уринарен-генитален систем од едно од лицата кои учествувале во неговиот развој – професор, главен специјалист по урологија, дописник на Академијата за науки, началник на одделот за урологија, г-дин Христо Митрев.

Prostamid Македонија

„Не ги разбирам причините зошто 50-60 годишните мажи се откажуваат од сексуалниот живот и нивната увереност дека не постои решение. Зошто? Може да уживате сѐ додека премногу не остарите!”

– Г-дин Христо Митрев, како Prostamid успева ефикасно да се бори против еректилните дисфункции на возраст од 60-70 години? Кој е неговиот начин на дејствување?

Главната причина за нарушувања на потенцијата е недоволното ниво на тестостерон. Prostamid делува во оваа насока.

Тестостеронот е машкиот хормон одговорен за возбудувањето. Колку е повисоко неговото ниво, толку поголема привлечност чувствува мажот кон жените и неговата потенција е подобра. Максималното ниво на производство на тестостерон е на возраст од 18 до 22 г. После тоа, нивото на хормонот почнува полека да се намалува, сè додека не се намали нагло. Притоа, ниското ниво на тестостерон доведува до слаба потенција и стареење на телото.

Prostamid инcтрукции за употреба

Покрај возраста, производството на тестостерон е под влијание и на надворешни фактори – пороци, нездрава храна, фактори на животната средина (на пример, работа во нездраво опкружување) и многу други.

Овие фактори доведуваат до забрзување на намалувањето на нивото на тестостерон, па затоа мажот станува импотентен на рана возраст.

Проверете ги симптомите што укажуваат на ниско ниво на тестостерон:

 • Се чувствувате слабо
 • Слабост во мускулите
 • Чести главоболки
 • Дисфункции на дигестивниот систем
 • Се чувствувате поспано цело време
 • Недостаток на сексуална желба
 • Бавни реакции
 • Нарушувања на меморијата
 • Варирање на крвниот притисок
 • Слаба еластичност на мускулите и кожата
 • Апатија и раздразливост
 • Губење на косата
 • Често разболување

Присуството на најмалку 2 од овие симптоми сугерира дека нивото на тестостерон е ниско. За да се врати потенцијата, неопходно е да се зголеми нивото на тестостерон.

Prostamid совршено ја обновува функцијата на производство на тестостерон. Дејствува директно врз лајдиговите клетки на тестисите, подобрувајќи ги нивните функции до 20-30 години. Ова доведува до зајакнување на телото и потенцијата.

Како што споменавме порано, пациентите кои изгубиле секаква надеж повторно имаат нормален сексуален живот по 3-4 недели лекување со Prostamid. Потребно е да се зема по една капсула два пати на ден за време на оброците. Првите промени може да се забележат веќе за неколку дена. Ја враќа потенцијата, а има корисен ефект врз целото тело бидејќи тестостеронот е главниот машки хормон.

И решивте да го продавате овој производ со 50% ПОПУСТ?

Точно! Овој производ ќе биде испорачан до сите мажи кои сакаат да ја вратат својата потенција. Моментално на залиха има околу 1000 пакувања, а ние (моите колеги и јас) ќе ги испратиме до првите кои ќе остават барање на официјалната веб-страница.

Повторувам – тоа е САМО ПОЛОВИНА ОД ЦЕНАТА

Prostamid е комплетно природен. Содржи суви медицински билки од целиот свет. Чајот може да го приготвувате и пиете дома. Не ви е потребен рецепт.

За разлика од вијаграта, Prostamid ги зголемува либидото и потенцијата исто како кога се јавуваат природно, без стимуланси.

Што треба да сторите за да нарачате Prostamid со 50% попуст?

 • Мора да живеете во Македонија
 • Направете нарачка на официјалната веб-страница.
 • За 5-7 дена (време на испорака), пратката може да ја подигнете од поштата и ќе ги добиете капсулите.

Дали е вистина дека Prostamid помага за враќање на потенцијата на стари години? Резултати од истражувањето

На веб-страницата на Центарот за урологија (каде што е создаден Prostamid), направено е истражување кај пациенти кои користеле Prostamid.

Истражувањето содржи само едно прашање: „Дали Prostamid ви помогна да ја вратите ПРИРОДНАТА потенција?“

Резултати од истражувањето:

АНКЕТА ОД ЦЕНТАРОТ ЗА УРОЛОГИЈА РЕЗУЛТАТИТЕ ОД УПОТРЕБАТА НА PROSTAMID:

 • Целосно враќање на потенцијата: 92%
 • Делумно помогна: 4,5%
 • Производот беше неефикасен: 0,6%
 • Тешко е да се одговори: 1,2%

Побрзајте и направете нарачка за Prostamid пред останатите. Илјада продадени пакувања со попуст од 50%! Prostamid цена

Prostamid каде да cе купи

Коментари. Prostamid оcврти, резултати

КостаНарачав Prostamid, Ви благодарам. Советникот ми вети дека ќе го добијам за 5 дена по пошта.

Дарко

И јас го нарачав. Не можам да имам секс повеќе од една година, но немам намера да се откажам. Се надевам дека Prostamid ќе ми помогне. Имам контраиндикации од вијагра поради проблемите со срцето.

Марјан Симонов

Потврдувам! Prostamid е одличен. Имам 54 години и до неодамна мојата потенција беше 0. Многу ретко се возбудував. Пробав многу лекови. Природни рецепти, апчиња, отидов кај неколку уролози. Само овој производ ми помогна. Сега имам редовен секс барем еднаш неделно. Дури и општата состојба ми се подобри, тестостеронот е многу корисен за мажите.

Борче

После третманот со Prostamid, се чувствував помладо.

Љупчо

Го нарачав. Сè уште е достапен. Испораката е по пошта. Ова е првпат да нарачам нешто од интернет, ништо комплицирано. Само треба да го внесете телефонскиот број. Ми се јави еден од менаџерите да ја потврдам адресата за испорака.

Војдан

Ги прочитав информациите за Prostamid на страницата. Импресивно! Исклучително корисен производ за стари лица. Тестостеронот ве штити од стареење!

Елена

Мислам дека ќе го нарачам и за мојот сопруг. На 48, тој е речиси импотентен. Имам 41 година и немам намера да се откажам од сексот.

Андреј Томовски

Мојот 65-годишен сосед има многу активен сексуален живот. Тој го користи овој производ. Сум го видел во неговата куќа.

Симон Василевски

Го нарачав.

Филип

Неверојатно! Со овој чај почнав да се чувствувам подобро по една недела. И не е потребна масажа на простата. Изгледа дека сега можам да ја прескокнам.

Пепи

Имам 61 година и импотентен сум веќе 5 години. Отидов кај уролог (за друг проблем), а тој ми го препиша Prostamid за подобрување на општата состојба. После третманот, почнав да чувствувам желба за секс. Се возбудувам и можам да имам секс. Се чувствувам подобро.

Иван Василевски

Го подигнав пакетот вчера од пошта. Цената е добра.

Лазар Костевски

Почнав да го пијам овој чај пред 3 недели. Болките исчезнаа, ерекцијата се враќа малку по малку. Го препорачувам на сите. Ако го пиете секој ден, резултатот е добар.

Ристе Гошевски

Го нарачав. Операторот ми рече дека останале само 200 пакувања, но залихите брзо се трошеле.

Даниел Чешелковски: на возраст од 50 години, животот само што започнува! Како си ги повратив сексуалното здравје и младоста! Prostamid критике, резултати, cоcтав, инcтрукции за употреба

Би сакал да ја споделам мојата животна приказна со вас бидејќи можеби ќе ве спречи да ја направите истата грешка како мене и ќе обратите внимание на проблемите што се навистина важни. Ќе ви кажам една работа, сега се чувствувам толку добро како никогаш порано, полн сум со живот и енергија! Но, да започнеме од почеток.

Prostamid критике

Малку за мене

Имам 53 години. Завршив факултет во Скопје и се занимавав со новинарство. Работев за неколку списанија пред конечно да бидам испратен како воен дописник во Авганистан. Мојата сопруга почина во 2010 година во сообраќајна несреќа. Кога наполнив 50 години, дадов отказ на работа и се преселив во Гостивар.

Немавме деца, па така останав сам. Моето хоби беше единственото нешто што ме одржуваше да продолжам понатаму. Зборувам за фотографирањето. Се заинтересирав за него уште од времето кога станав воен дописник. Сега моето хоби претставува дополнителен приход за мене – организирам фотосесии, сликам на свадби и други јавни настани.

И покрај мојата возраст, се чувствував навистина добро, имав некои помали проблеми што се појавуваа одвреме-навреме, но мислев дека се предизвикани од лошо расположение, временски промени или други причини. Како резултат на тоа, пропуштив еден многу важен момент – процесот на мокрење постепено стануваше болно измачување. Маж сум, па можев да издржам привремени проблеми, се обидов да почекам болката да исчезне, но тоа не се случи! Мислев дека е поради седењето на земја кога бев на риболов, а тогаш беше студено и влажно. Со текот на времето, болката се смируваше, но проблемот со ерекцијата одеднаш се појави од нигде никаде. Наутро повеќе не ми се креваше и кога ќе видев убави жени, не посакував да имам секс со нив. „Само стареам, тоа е сè.“ – си помислив и бев подготвен да почнам да мислам дека моите денови од овој момент ќе станат мачни и секој ден ќе биде сличен на претходниот. Ги гледав другите како уживаат во нивниот живот, а јас се подготвував да живеам живот на старец.

Но, мојот живот се смени кога најмалку очекував! Сретнав една девојка… Беше толку убава што желбата да ја имам буквално ме совлада.

Тука почнува најинтересниот дел!

Првиот пат кога ја видов беше на забава каде што работев како фотограф. На мое изненадување, се чинеше дека Сандра се интересира за мене. По само 2 недели, започнавме да се дружиме. И покрај огромната разлика во години (28 години), до неа се чувствував навистина младо.

Сепак, едно нешто расипа сѐ…

Кога за прв пат спиевме, сѐ тргна наопаку. Едноставно кажано, зафркнав, нашиот однос заврши после 2 минути. Освен тоа, беше неверојатно болно, едвај можев да се воздржам да не заплачам од болка. Сандра беше вознемирена. Нејзината понатамошна реакција беше доста предвидлива, раскина со мене, ми рече дека не сака да биде со старец кој не може да ја задоволи. Тоа беше вистинско понижување за мене. Цело време ме лажела в лице кога велеше дека секогаш ќе бидеме заедно. Се чувствував толку депресивно, бев на работ на срцев удар.

Тоа беше моментот кога решив дека мојот живот треба да се промени. Отидов на лекар за да се прегледам. Дијагнозата ме шокираше – имав простатитис! Заради тоа беа сите симптоми: честата желба за мокрење, недостатокот на ерекција, неуспехот во кревет со мојата девојка. Лекарот ми понуди две опции – едната од нив беше земање огромна количина антибиотици, додека другата беше безбедна и природна. Погодете која ја избрав!

Prostamid цена

„За добро или зло!“ – помислив и започнав лекување со Prostamid. Една недела подоцна, почувствував значително подобрување на мојата состојба. Две недели подоцна, повторно ми беше дигнат наутро! Решив дека морам да реагирам, па ја повикав Сандра и ја поканив да излеземе. Таа се согласи, но беше очигледно дека не е особено среќна за тоа. Вечеравме, испивме по една чаша вино и решивме повторно да пробаме.

Беше подобро отколку што можев да си претпоставам!

Успеав да издржам 2 часа. Бранови на задоволство го тресеа телото на Сандра, за прв пат по многу години се чувствував како вистински маж. Не бев толку добар во кревет ниту на 20 години! Сандра призна дека никогаш досега не се чувствувала така.

Се сретнавме уште неколку пати за да имаме бурен, неверојатен секс. Сѐ уште совршено се сеќавав како Сандра ми рече дека не сака да биде со старец… Се сеќавав на навредата и болката што ми ја предизвика. На нашиот следен состанок, веднаш и реков дека можеме да останеме пријатели. По раскинувањето, не сакав да се откажам од себе, па се пријавив на веб-страница за состаноци. Сега повремено запознавам девојки, мојот сексуален живот постојано се подобрува и веќе нема промашувања во кревет!

Сфатив дека мојата небрежност за млаку ќе ме лишеше од еден важен дел од мојот живот – сексот! Затоа, откако го завршив лекувањето, отидов на лекар и уште еднаш направив тестови, иако немав никакви симптоми овој пат. Резултатите потврдија дека сум здрав, полн со сила и енергија и сега веќе ништо не му се закануваше на мојот сексуален живот! Лекарот ме советуваше да го повторам лекувањето за шест месеци за да се осигурам дека резултатот е траен, по што веднаш нарачав друга пратка на Prostamid од страницата на производителот.

Вака завршува мојата приказна за Prostamid којашто ми го промени животот. На крај, би сакал да кажам една важна работа. Момци, на возраст од 50 години само што ви започнува животот!

Коментари

Ненад Кировски

Prostamid навистина делува. Иако немам 60 години, започнав да се лекувам веднаш штом ги открив првите проблеми со ерекцијата. Ова е одлична превенција и ми помогна да излечам сè! За жал, некои работи се случуваат без оглед на нашите желби, па затоа кога ќе се појават првите симптоми на простатитис, подобро е да се лекуваат веднаш наместо да се игнорира проблемот.

Кристијан Палевски

Неверојатен старец! Никогаш не би помислил дека на возраст од 50 години е можен ваков успех со жените. Штотуку наполнив 56 години, а мојата состојба е малку очајна. Но, вие имате толку добро мислење за Prostamid што дефинитивно ќе го нарачам и ќе го пробам. Патем, може ли да ми испратите и линк до веб-страницата за состаноци?:) Јас ќе почнам со лекување и ќе ја проверам ефикасноста на производот, како да кажам, во пракса.

Владо Костов

Јас прво го нарачав Prostamid пред 6 месеци кога имав слични проблеми: недостаток на ерекција, чести нагони за тоалет… Со помош на овој производ си дојдов на себе и ја полудувам мојата млада сопруга!

Билјана Василевска

Ми требаа неколку месеци да го убедам мојот сопруг да започне лекување со Prostamid. Гледав како страда, а страдав и јас, едноставно не можев да замислам живот без секс, а маж ми не можеше да најде начин да му се дигне. Бракот ни беше на работ на развод кога го нарачав овој производ на официјалната веб-страница. Здравјето на мојот сопруг значително се подобри и сега уживаме во долг и сензуален секс секој ден. Среќна сум!!!

Ристо Гичевски

Лекарот ми дијагностицираше хроничен простатитис. Се лекував со Prostamid, сите симптоми исчезнаа одеднаш. По шест месеци ќе го повторам лекувањето за да се осигурам.

Јаков Василев

Ова е чест проблем кај постарите мажи, но неодамна болеста стана честа и кај младите. Затоа, потребно е секој маж да се грижи за своето здравје и глупо е да се игнорира оваа болест…

Бранко Лазаров

Постојат многу повратни информации и од пациентите и од лекарите. Ова ја докажува ефикасноста на лекот! Патем, за оние кои се заинтересирани – отсега може да нарачате Prostamid на страницата со попуст од 50% – тоа е многу економично.

Оливер Стојановски

Целосно се согласувам со коментарите погоре! Prostamid навистина делува и секако подобар е од какви било антибиотици и масажи.

Никола Аризановски

Ви благодарам за информацијата. Вашата статија ми беше многу интересна…

Иван Филиповски

Ви благодарам многу! Неверојатно е дека сега, со оглед на вашата возраст, може да го живеете животот во целост! Секако, она што Сандра го сторила е ужасно, затоа сте биле во право што сте ѝ раскинале.