HomeMacedoniaParazol Македонија, cоcтав, критике, цена: чајот Parazol е сигурен лек против паразити!

Parazol Македонија, cоcтав, критике, цена: чајот Parazol е сигурен лек против паразити!

Author

Date

Category

Што е Parazol, cоcтав, инcтрукции за употреба, оcврти, резултати, цена, каде да cе купи. Целосно ќе ги отстрани паразитите и цревните црви од вашето тело во рок од 30 дена.

Дали имате акни, мозолчиња, рана ќелавост или себореја? Дали вашите нокти се кршат и се лупат? Дали страдате од честа ангина, полипи, тонзилитис, синузитис, замор и чести заболувања на урогениталниот систем? Дали имате паразити во телото или се сомневате во тоа?

 • Отстранува паразити при првиот третман
 • благодарение на состојките како што се: ароматичен лук, сув екстракт од пелин, пелинова трева, сув екстракт од вратика, цвет од вратика.
 • Го подобрува здравјето и ги штити црниот дроб, срцето, белите дробови, желудникот и кожата од паразити
 • Го забрзува распаѓањето на паразитите во цревата и ги уништува изведените јајца од паразити со помош на своите активни состојки

Секоја година 15 милиони луѓе умираат од паразити!

 • Пазете се од паразитите!
 • Тие се причина за заразни болести и рак
 • Ги напаѓаат црниот дроб, белите дробови, мозокот и срцетоМоже да пораснат до 38 см и да изведат 250 јајца одеднаш
што е Parazol

Проверете се за симптоми на инфекција!

 • Алергија (осип, влажни очи и течење на носот)
 • Чести настинки, тонзилитис и затнат нос
 • Хроничен замор (се заморувате брзо без оглед на тоа што правите)
 • Чести главоболки, запек и дијареја
 • Болки во мускулите и зглобовите
 • Нервоза, несоница и губење на апетитот
 • Темни кругови и кеси под очите

Како паразитите влегуваат во телото?

 • Предаватели на инфекцијата
 • Преку вода, почва и храна
 • Преку миленичиња и инсекти
 • Преку предмети и на јавни места

Како влијае Parazol на заразеното тело? Parazol cоcтав, резултати

 • Пелин. Има деструктивен ефект врз сите познати паразити, го нормализира варењето на храната, ја отстранува анемијата, ја отстранува горушицата, го елиминира лошиот здив и го чисти организмот.
 • Диво оригано. Го подобрува варењето на храната, ја зајакнува перисталтиката на цревата, го подобрува апетитот, има антимикробни и антипаразитски својства и го зајакнува имунитетот.
 • Мајчина душица. Ги уништува штетните микроорганизми, има антивирусно дејство, го подобрува варењето на храната, ги подобрува заштитните функции на организмот, ги отстранува штетните материи од телото и дезинфицира.
 • Нане, анасон. Го подобруваат варењето на храната, ја нормализираат природната микрофлора на цревата, ги елиминираат гадењето и горушицата, го елиминираат лошиот здив и ги елиминираат грчевите и колитот.

Резултати од клинички испитувања:

Parazol цена

Испитувањето беше спроведено во клинички опкружување со учество на волонтери кои страдаат од болести предизвикани од паразити

Резултати од група 1 (Parazol против паразити) 90 – 100%

 • Отстранување на цревните црви и нивните јајца 100%
 • Нормализација на функцијата и состојбата на панкреасот 90%
 • Отстранување на алергискиот дерматитис 90%
 • Елиминација на гастритисот, чиревите и дијарејата 100%
 • Елиминација на анемијата

Резултати од група 2 (плацебо) 1 – 2%

 • Отстранување на цревните црви и нивните јајца 0%
 • Отстранување на другите дијагнози 1 – 2%

Зошто Parazol е подобар од специјалните хемиски лекови?

 • Сертифициран лек препорачан од лекарите за отстранување на паразитите во домашни услови
 • Вашите деца ќе бидат заштитени од инфекции
 • Содржи само лековити билки собрани на еколошки недопрени места
 • Не предизвикува несакани ефекти (за разлика од хемиските лекови коишто предизвикуваат несвестица, гадење, повраќање и ја влошуваат биохемиската состојба на црниот дроб)Тоа е целосно безбеден лек за детоксикација, така што може да се земе без рецепт

Експертско мислење: Parazol критике

После настинката, најчести болести се оние кои се предизвикани од паразити. Денес има многу производи против паразити, но чајот Parazol е првиот што се појавува на пазарот. Во текот на изминатите десет години се покажа како сигурен лек којшто дава брзи резултати. Parazol е уникатна мешавина на билки. Им го препишувам Parazol на моите пациенти за третман и превенција на паразитски инфекции. Се подготвува така што се става една лажичка во шолја со врела вода и се остава да стои 30 минути. Пијте шолја чај 2-3 пати на ден.

Д-р Кире Трајчев. Доктор по заразни болести Доктор по медицина. Работно искуство: 18 години

Ќе бидете здрави благодарение на чајот Parazol и подобрениот имунолошки систем. Parazol инcтрукции за употреба

 • Одлична состојба на кожата, косата и ноктите. Ќе изгледате помладо. Нема да имате алергии!
 • Варењето и цревата ќе ви функционираат нормално. Ќе имате добар сон и висока ефикасност на работа. Ќе може да работите повеќе без да се уморите!
 • Паразитите исчезнуваат од вашето тело засекогаш и ги носат сите болести со себе! Вие и вашите најблиски ќе бидете здрави!

Што велат оние што веќе го пробале Parazol? Parazol оcврти, критике

Parazol критике

Го прочитав составот на Parazol и рецензиите на интернет. Секако, бев загрижена за тоа  дали ќе ми помогне или не. Откако разговарав со советниците, решив да го пробам. Строго се придржував на упатствата. По завршувањето на третманот, се чувствував како сосема друга личност. Повторно бев во добро расположение и бев поефикасна на работа. Кога ги забележав сите овие подобрувања, бев пресреќна! Немам повеќе паразити. Срцете ми застанува секој пат кога ќе помислам дека можеа да пораснат до 38 см! Ви благодарам што ме оздравевте!

Сашка

Parazol критике

ВИ БЛАГОДАРАМ ОД СРЦЕ за овој фантастичен производ! Нашиот син беше постојано болен.    Дерматитисот не беше најголемиот проблем! Запек, дијареја, губење на апетит, бледо лице, течење на носот и болки во стомакот… Му дававме разни лекови, а потоа решивме да пробаме лекови за возрасни. За среќа, тетка му ни дојде на гости. Таа има поголемо искуство во одредувањето на дијагнозата од некои лекари. Има животно искуство! Ни го препорача Parazol. Леле! По еден месец нашиот син беше непрепознатлив. Стана посилен и поактивен! Што е најважно, беше повеќе заинтересиран за учење! Сега знам како да не дозволам паразитите да ни го уништат животот!

Кате

Parazol критике

Во 2011 година, добив паразити. Оттогаш, мојата состојба е критична. Сѐ започна со    постојана болка. После прегледот, ми препорачаа да се тестирам за паразити. Тестирањето откри дека во моето тело се присутни јајца од паразити. Примав терапија во болницата за   заразни болести, каде што користеа хемиски лекови за време на третманот. После една година, паразитите се вратија. Решив да пробам природни лекови. Parazol се чинеше дека е најефикасен. Добро сум веќе 2,5 години! Се ослободив од алергиите, астмата, слабоста,  несвестицата и болката. Мојот јазик ја врати својата природна боја и цревата ми  функционираат совршено!

Лидија

Што ќе добиете ако нарачате од нас?

 • Безбеден производ
 • Поволна цена без дополнителни трошоци
 • Испорака низ цела земја
 • Сертификат за оригинален производ
Parazol инcтрукции за употреба

Како работиме? Parazol цена, каде да cе купи

 1. Нарачувате преку нашата веб-страница
 2. Ве контактираме
 3. Ви испраќаме пакет
 4. Плаќате кога ќе го подигнете пакетот
Parazol цена

Редовна цена: 4800 MKD.

Намалена цена 2400 MKD.

За малку ќе го изгубев сопругот од опасна заразна болест: 80% од популацијата на Македонија е заразена со паразити без да го знае тоа! Ова може да му се случи секому. Parazol Mакедонија што е, инcтрукции за употреба, cоcтав, резултати

За малку ќе го изгубев сопругот од опасна заразна болест: 80% од популацијата на Македонија е заразена со паразити без да го знае тоа! Ова може да му се случи секому.

Здраво на сите!

Дали го знаете чувството на вина кон личноста што ја сакате кога таа се чувствува лошо, а вие не можете да и помогнете и само гледате како страда? Јас го искусив тоа и сакам да ви кажам за страдањата што му се случија на моето семејство за да не ја повторите мојата грешка.

Јас и Јован живееме заедно 27 години и никогаш не се каравме. Нашите пријатели сè уште нè нарекуваат „тазе младенци“. Пред нас имавме многу планови. Но, не можевме да ги оствариме.

Сè започна кога мојот сопруг почна да се жали на лош здив. Порано бев докторка, па отидовме да ги провериме забите и желудникот, но не открија никакви симптоми на болест.

Потоа се појавија други загрижувачки симптоми.

Мојот сопруг започна да чувствува подуеност, а освен тоа, не јадеше добро и беше многу слаб.

Почна да се жали на болки во срцето, црниот дроб и панкреасот. Отидовме на електрокардиограм, ја испитавме крвта, но и резултатите од испитувањето и апаратите не покажаа ништо.

Покрај тоа, и нашиот интимен живот не функционираше. Еден ден, ми призна дека има проблем со ерекцијата. Силниот и енергичен човек одеднаш почна да се претвора во гоблин, секогаш напрегнат и без интересот за живот.

При пристигнувањето во болницата, докторот ни даде ужасна дијагноза – паразитска инфекција. Речиси 70% од телото на мојот сопруг беше нападнато од паразити. Не можев потполно да ја разберам причината за ова, мојата куќа е секогаш чиста, имаме марамчиња за дезинфекција, храната се готви внимателно и претходно е исчистена. Никогаш не очекував дека овие слаби симптоми беа знак на паразитска инфекција.

Parazol каде да cе купи

Постојано размислував, КАКО СЕ СЛУЧИ ОВА? Го зедов тестот на мојот сопруг и напишав писмо до Центарот за истражување паразити. Ми испратија шокантен одговор:

„Сите проблеми на вашиот сопруг се првиот симптом на паразитска инфекција. Кога сте заразени со паразити, телото почнува полека да пропаѓа, на почетокот не се забележува, но подоцна ви станува јасно. Се започнува со лош здив во устата, подуеност, депресија, главоболка, темни кругови под очите, слаб апетит, болки во зглобовите и мускулите. Кај мажите, паразитите предизвикуваат простатитис, импотенција, дисфункција, болести на срцето и црниот дроб. Кај жените, паразитите предизвикуваат вагинитис, оток на јајниците, уроциститис, развој на фиброиди на јајниците, тумори на полицистични јајници, оток на бубрезите и уринарниот тракт, а исто така и стареење на кожата. Кај децата, паразитите предизвикуваат акни, а очите им се секогаш насолзени. Игнорирањето на такви слаби симптоми може да доведе до распаѓање на внатрешните органи што доведува до смрт.“

850.000 луѓе во Македонија секоја година умираат без да сфатат дека причина за нивната смрт се паразитите. Невидливи убијци има насекаде, во рибите, зеленчукот, овошјето што луѓето ги купуваат во супермаркетите или на пазарите.

Почнав да барам решение. За малку ќе полудев затоа што не можев спокојно да ја гледам личноста што ја сакав како страда пред моите очите. Речиси не спиев, читав десетици книги, барав совети од колегите. Пробавме десетици лекови, но ништо корисно и докторот не можеше да стори ништо. Неговата состојба се влоши. Бев бескорисна и се обвинував себеси што не можев да го спасам.

Кога мислев дека сè е бескорисно, најдов нешто на интернет – Parazol.

Околу 250.000 луѓе биле инфицирани и третирани со овој производ и за два дена им отстраниле скоро 300 различни паразити.

Анкета: Како ги отстранивте паразитите?

 • Лекови 23%
 • Parazol 67%
 • Сè уште барам начин 10%

Најпрво бев доста скептична, но состојбата на мојот сопруг не се подобруваше, па решив да реагирам. Производот пристигна за еден ден.

Утрото ставив 3 капки во цеден сок и веќе попладне неговата состојба беше многу подобра. Најпрво, почна да јаде подобро, немаше непријатен мирис од устата, а потоа паразитот речиси и да исчезна. Осетивме подобрување затоа што Parazol е толку ефикасен што не можам да ви опишам со зборови.

После еден ден, црниот дроб и цревата си ја повратија функцијата на 65%, а бубрезите и срцето работеа нормално. После 3 дена, мојот сопруг ми кажа дека, кога немало никој во собата, имал ерекција. Природните состојки содржани во Parazol (пелин, оригано, мајчина душица, нане и анасон) се активни во регенерацијата на ткивата, така што третманот е побрз.

Parazol резултати

После 5 дена, сопругот повторно се тестираше. Немаше знаци на паразити во организмот. Parazol ги имаше исчистемо сите јајца и други материи што му штетеа на телото за неколку часа. Благодарение на ефектот на акумулација, Parazol го зајакнува имунолошкиот систем и ги штити клетките од паразити. Ова помага да се избегне можноста повторно да бидeтe заразени подолг временски период. Една недела подоцна, мојот сопруг целосно закрепна.

Подоцна, дознав зошто не најдов Parazol во дрогериите и аптеките. Причината е што овој производ е нов и исклучително ефикасен (го пробавме), но не се рекламира на големо поради страв од поскапувања и фалсификување. Затоа, производот може да се купи само на страницата на производителот.

Parazol критике

Не правете грешка како што направив јас! Ако јас обрнев внимание на овие навидум безопасни симптоми порано (подуеност, лош здив во устата, слаба ерекција) мојот сопруг немаше да се чуствува толку лошо.

Parazol веднаш ги лекува симптомите на паразитската инфекција и ја отстранува можноста за појава на нова. Значи, ако откако ја прочитавте мојата приказна откриете дури и еден симптом (!) ВЕ МОЛАМ ПОЧНЕТЕ СО ЛЕКУВАЊЕ ВЕДНАШ!

Parazol каде да cе купи, цена

Ве молам, заштитете се себеси и вашите најблиски, нарачајте Parazol веднаш штом ќе се појават првите симптоми и не чекајте состојбата да се искомплицира.

Коментар. Parazol критике, оcврти, резултати

Емилија

Здраво, вашата приказна ме трогна толку многу што плачев додека ја читав. Мило ми е што го најдовте решението и го спасивте вашиот сакан! Ви благодарам што ни кажавте за овој производ. Нарачав Parazol преку вашиот линк бидејќи имам еден симптом, а сопругот неколку. Ако не прочитав тука, никогаш немаше да забележам такви работи.

Горан

Многу читав за ова. Отпрвин се сомневав, потоа решив да пробам – паразитите навистина полека исчезнаа, бев потполно изненаден зошто имаше многу во моето тело.

Коста

Откако ја прочитав вашата приказна. ме фати паника, бев во речиси истата ситуација. Пијте Parazol веднaш. Нарачајте овде.

Ана

Навистина: ако имате само еден симптом од статијата, тоа е дефинитивно паразитска инфекција! Почнав со лош здив и вагинитис. Потоа, црниот дроб почна да ме нервира. Понекогаш чувствував болка во слабините, но мислев дека е поради прекумерната работа. Земете Parazol и ќе се чувствувате подобро затоа што паразитите ќе бидат уништени. Поминаа два месеци и сè уште се чувствувам многу добро! Секој треба да го проба!

Елена

Ох боже, колку страшно! Можно ли е ова да се случи?

Кети

Целото семејство користи Parazol – веќе немам лош здив. Црниот дроб на мојот сопруг е во ред, децата спијат подобро, нема течење на носот и чешање. Никогаш немаше да знам каде и како да го добијам.

Мартин

 И јас го нарачав. Но, во мојот случај, поради лошата ерекција. Никогаш не мислев дека тоа се должи на паразитите, но после земањето Parazol сè е нормално, а здивот не ми мириса. Од претпазливост, го користам повторно на секои 3 месеци.

Марија

Пред да нарачам, внимателно ги разгледувам состојките, коишто се само природни состојки, погодни за оние кои се чувствителни на лекови. Бидејќи имам алергии, за мене тоа е многу важно! Не можам да земам други лекови заради составот. Откако го користам, вагинитисот исчезна како никогаш порано. Малку сум исплашена поради големиот број на паразити што беа во мене. Сега сум совршено здрава.

Давид

Нарачав од овој линк. Ми пристигна три дена подоцна и воопшто немаше проблем. Веднаш почнав да го користам и сега сум исклучително здрав.