HomeAlbaniaPurodone Shqiperi opinionet, përdorimi, çmimi: farmacistët dalin zbuluar

Purodone Shqiperi opinionet, përdorimi, çmimi: farmacistët dalin zbuluar

Author

Date

Category

8 nga 10 sëmundjet fatale shkaktohen nga parazitët…! Purodone në Shqipëriment, përbërja, përdorimi, opinionet, blihet, çmimi

Purodone Albania

Vrasës të heshtur: toksinat e sekretuara nga parazitët shkaktojnë mungesë imuniteti, që në 75% të rasteve rezulton me kancer, në 43% në infeksione mykotike dhe në 65% në hemoragji dhe atak në zemër.

Përshëndetje, emri im është Rozi. Unë jam një ish-punonjëse e një Laboratori për Zhvillimin e Barnave. Unë jam duke shkruar një postim në këtë blog sepse ma kanë përjashtuar të gjitha komunitetet mjekësore dhe forumet. Rastësisht, zbulova sekretin tronditës të kompanisë sime. Ata donin të më paguanin për të mbajtur gojën të mbyllur, por unë nuk pranova. Të gjithë duhet ta dinë këtë!

Në vitin 2015, u lëshua një letër, e cila i bëri mjekët me përvojë të dridhen. Studimet dhe mjekët nga Gjermania, SH.B.A., Austria dhe Shqipëria përfunduan një studim që zgjati 17 vjet dhe përfshiu 12.400 vullnetarë. Ata vërtetuan përfundimisht se në 78% të rasteve parazitët shkaktojnë vdekje pas sëmundjeve serioze. U zbulua se për të parandaluar sëmundjet vdekjeprurëse dhe zgjatur jetën mesatarisht me 15 vjet, njerëzit duhet të nxjerrin toksinat jashtë. Këto toksina prodhohen nga parazitët, të cilët krijojnë një mjedis të favorshëm për shfaqjen e tumoreve malinje dhe zhvillimin e sëmundjeve serioze.

Parazitët vdekjeprurës hyjnë në trup përmes peshkut, perimeve, mishit dhe frutave që ne blejmë në supermarkete.

Parazitët jetojnë pothuajse në çdo qenie njerëzore. Sipas statistikave zyrtare 84% e njerëzve në Shqipëri janë të infektuar. Llojet kryesore të parazitëve janë Ascaris, Tapeworms dhe Flukes. Kur futen në stomak, mëlçi, enët e gjakut, ato mund të arrijnë 20cm. Çdo ditë, ata lëshojnë deri në 240 000 vezë, të cilat, të zhytura në murin e stomakut, hyjnë në gjak, i cili nga ana tjetër i mbart në të gjithë trupin.

Në 43% të rasteve, parazitët shkaktojnë infeksion mykotik

Candida albicans është një nga organizmat e florës së zorrëve dhe i përket grupit të organizmave që jetojnë në gojën e njeriut dhe ezofag. Në 43% të rasteve, toksinat e sekretuara nga helminthet provokojnë një rritje spektakolare të sasisë, e cila shkakton infeksion mykotik kronike.

Purodone përdorimi

Nëse trajtimi nuk bëhet me kohë, parazitët shkaktojnë dëme serioze në sistemin imunitar, i cili jo vetëm që nuk është në gjendje t’i rezistojë, por gjithashtu hap derën e sëmundjeve të tjera. Një sasi e madhe e toksinave të prodhuara nga trupi i parazitëve është thjesht e pamundur të nxirret jashtë. Kështu ata vazhdojnë të grumbullohen në stomak dhe bllokojnë enët e gjakut, duke helmuar trupin. Prandaj, shenjat e para të infektimit janë fryma e keqe, puçrrat dhe rruazat e zeza.

Trikomonas – parazitët në enët e gjakut që mund të hiqen me trajtimin në kohë me ilaçe antiparazitike – janë shkaku i 94% të rasteve të hershme të atakeve në zemër dhe hemoragjive. Në 79%, dhimbjet e shpeshta të kokës vijnë për shkak të parazitëve. Më poshtë mund ta shihni zemrën e njeriut të infektuar nga kjo “plagë e shekullit XXI”.

Simptomat e infektimit:

  • skuqje të tilla si pika të zeza dhe puçrra;
  • frymë e keqe;
  • tension i lartë;
  • dhimbje koke;
  • fryrje;
  • dhimbje në zemër.

Laboratori ynë ka zhvilluar një ilaç të fuqishëm për parazitët. Rezultatet e testit ishin tronditëse: parazitët u zhdukën nga trupi në më pak se një javë! Sidoqoftë, disa kohë më vonë, simptomat u shfaqën përsëri, ashtu si dhe parazitët. Çuditërisht, unë isha e vetmja që u mërzita. Udhëheqësi im i ekipit ishte i ngazëllyer dhe po përgatiste ilaçin për shitje në masë. Kështu që, vendosa të dal në temë vetë.

Purodone kundër parazitëve, përdorimi, përbërja

Dhe ja çfarë zbulova. Përgatitja u bazua në përbërësin më të lirë natyror të quajtur karafil aromatik. Me të vërtetë “shpërndan” parazitët, duke hequr toksinat nga zorrët. Por përmbajtja e saj ishte minimale dhe e pamjaftueshme. Sa i përket përbërësve, ato ishin kimikate të dëmshme që synonin ulje të përkohshme të aktivitetit të parazitëve. Pas një kohe, ata stimulojnë përhapjen e parazitëve dhe simptomat e infektimit janë rikthyer, si dhe rreziku i kancerit dhe gjendjeve të tjera serioze. Për ta thënë shkurt, ky “super-ilaç” funksionoi vetëm për simptoma dhe jo shkakun e problemit. Unë ia tregova këtë kryesisë së ekipit dhe u mahnitën. Ai më tha: “çfarë mendon, Rozi? A doni që ne të krijojmë një ilaç që zgjidh problemin një herë e përgjithmonë dhe të na lërë pa punë? Ne nxjerrim jetesën prej tij.” , u përpoq të më jepte para dhe madje më kërcënoi.

Purodone përbërja

97% e pacientëve heqin qafe parazitët në 2 javë

Vendosa të bëj hetimin tim. Dhe unë jam mirënjohës për të gjithë njerëzit që iu përgjigjën thirrjes sime në rrjetet sociale, të cilët pranuan të marrin pjesë, më ndihmuan të dal në TV dhe shtyp.

Rezultatet e studimit paraprak të kryer me 280 vullnetarë ishin tronditëse: 243 persona ishin të infektuar me parazit dhe kishin simptoma vijuese: dhimbje koke, frymë të keqe, puçrra, fryrje kronike.

Kam lexuar librat e referencave mjekësore dhe kam përfunduar me blerjen e kapsulave të quajtura Purodone. Është i vetmi produkt natyral, i thjeshtë dhe i lirë, i cili përbëhet nga karafil aromatik, ekstrakt prej druri të thatë krimi, dru të thatë krimbi, ekstrakt tansy të thatë, lule tansy. Ju mund të gjeni përshkrimin e hollësishëm të tij në faqen zyrtare të prodhuesit. E rëndësishmja, ju nuk do ta blini atë në farmacitë e zakonshme. Bizneset e mëdha nuk kanë asnjë interes të shesin këtë produkt që bën punë që kushton hiçgjë.

97% e pacientëve heqin qafe parazitët, madje edhe në raste të avancuara

Më poshtë do të gjeni protokollin e saktë të testit dhe letrat e atyre që donin të ndanin rezultatet pozitive.

Purodone opinionet

“Si shpëtova nga parazitët”: dëshmitë. Purodone opinionet, komentet

Purodone komentet

Marina, 27 vjeç

“Unë u trondita kur zbulova se ajo që shkaktoi infkesionin mykotik për një kohë të gjatë ishte një krimb i rrumbullakët. E njoh Rozin për një kohë të gjatë, kjo është arsyeja pse menjëherë u pajtova të marr pjesë në studimin e saj sepse të gjitha përpjekjet e mia të mëparshme për të hequr qafe parazitët ishin të pasuksesshme. Të gjitha ilaçet ishin të padobishme. Testet e patologjisë treguan që brenda një kohe një javë unë isha në gjendje të shpëtoja plotësisht nga parazitët. Testet e patologjisë përmirësoheshin çdo javë. Unë u befasova edhe më shumë kur zbulova se ky ilaç ishte shumë i lirë. Është shitur vetëm në faqen e internetit të prodhuesit dhe dorëzuar brenda 3-5 ditëve. Faleminderit!

Purodone çmimi

Kristina, 39 vjeç

“Përshëndetje! Kur mësova se fryma e keqe është një shenjë e infeksionit skistosom që gjendet në mëlçi dhe duke u metastazuar në të gjithë trupin, unë u shkatërrova. Unë jam mjeke vetë. Unë e lexova këtë dhe jam e vetëdijshme për statistikat e tmerrshme edhe sepse kisha problemi vetë. Unë kam trajtuar dhëmbët, stomakun, por të gjitha të padobishme. Vendosa të marr një masë të Purodone për të pastruar trupin tim. Fryma e keqe ka ikur, dhe burri im, i cili do të largohej dhe që frikvsohej kur afrohesha, tani më puth). Ata që vlerësojnë jetën e tyre duhet ta marrin Purodone si një parandalim.

Purodone blihet

Irena, 41 vjeç

“Përshëndetje! Historia ime nuk është shumë e ndryshme nga të tjerët. Ajo ka një fund të lumtur. Karriera mori vitet më të mira të jetës time, u martova me vonesë. Kam pasur disa komplikime gjatë gjithë shtatëzanisë, kam pasur një fëmijë të parakohshëm dhe shumë probleme shëndetësore, përfshirë një helmim shumë të keq. Vajza ime e vogël është mirë, por gjendja ime ishte mjaft e keqe, më kërkoi një kohë shumë e gjatë për tu shëruar. Trajtimi i tepërt nuk sjell ndonjë të mirë. Shoqja ime mori pjesë në studimin e bërë nga Rozi, dhe më rekomandoi të bëj një pastrim të plotë për të nxjerrë të gjithë parazitët. Bleva Purodone në faqeb e internetit të prodhuesit dhe në 9 ditë të gjitha ndjesitë e këqija u zhdukën – dhimbje të vazhdueshme të barkut dhe probleme me mëlçinë. Pas një jave, unë shërova plotësisht. Tani e bëj këtë trajtim dy herë në vit për parandalim. Dhe ajo që është me të vërtetë e rëndësishme, nuk e helmoj më trupin tim me pilula.”

Jam e emocionuar që hulumtimi im doli i dobishëm. Dola në temë dhe gjeta një mënyrë për një eliminim të shpejtë dhe të sigurt të parazitëve. PURODONE më i lirë është në dispozicion përmes faqes zyrtare të prodhuesit. Duhet një javë për ta shpërndarë kudo në Shqipëri.

Shqetësimi im i vetëm është që njerëzit nga Shoqata Kombëtare e Farmacistëve do të mësojnë për postin tim këtu. Blogu im mund të bllokohet në çdo kohë. Për shkakun tim, këto të pangopur pësojnë humbje të mëdha. Nëse jeni në kohë për ta lexuar këtë postim për Purodone, keni shumë fat. Do të thotë që e vërteta është ende në internet dhe njerëzit luftojnë me sukses për shëndetin e tyre!

Purodone Albania çmimi, blej, blihet

Purodone Shqiperi

Komente:

Sandra

Mjeku im më dha një recetë për Purodone. Për një kohë shumë të gjatë kisha dhimbje barku dhe probleme me mëlçinë. Pas Purodone, të gjitha janë zhdukur

Kena

SHOKUAR! Një mikesha ime, e cili është mjeke dhe shkencëtare e njohur, ka konfirmuar që parazitët mund të shkaktojnë sëmundje të rëndë dhe madje edhe kancer. Rozi, jam e mahnitur nga guximi dhe vendosmëria juaj! Ju vetëm përkundër ndikimit të bizneseve të mëdha, keni arritur një rezultat të tillë. Kam hasur në një tjetër artikull tuaj në lidhje me Purodone dhe faqja tashmë është bllokuar. Faleminderit shumë. Shpëtova nga kjo sëmundje e tmerrshme një herë e përgjithmonë.

Marion

E dashura ime humbi burrin e saj vitin e kaluar pas një sëmundjeje të rëndë. Mjekët thanë se arsyeja kryesore ishin parazitët në mëlçinë e tij. (Tani fëmijët e mi e marrin Purodone një herë në vit, unë nuk mund ta imagjinoj që ky makth t’u ndodhë fëmijët të mi.

Xheni

Vitin e kaluar fillova të kisha probleme me zemrën, isha pa frymë dhe kisha dhimbje në gjoks. Pas një testi shterues, ata gjetën parazit në enët e mia të gjakut!!! Ata thonë se kjo është shumë e zakonshme. Me sa mbaj mend, ilaçi që kam marrë quhej Purodone.

Funksionon, e konfirmoj. Kur bëra teste patologjie një javë më vonë, isha pastruar nga të gjithë parazitët!

Eleonora

Pashë një shfaqje televizive në lidhje me Purodone. Kam dëgjuar se ky është ilaçi më i mirë kundër parazitëve. Nëse e mbaj mend mirë ata ftuan një ministër në shfaqje.

Alisa

Faleminderit për këshillën. Unë kam nevojë për një kurë Purodone. Të paktën një herë në jetë. Asnjëherë nuk e kam bërë më parë, por jam e sigurt se do të jem më mirë pa parazitë 🙂 Fakti është se jam gati e sigurt se kam disa brenda meje. Ekzistojnë shanse të mëdha për të kapur diçka çdo ditë të jetës tuaj.

Maria

Vuaja nga dhimbje koke. E mora Purodone për dy javë dhe të gjithë parazitët u zhdukën. Po mendoj se disa krijesa po jetonin brenda meje…

Mandi

Jam plotesisht dakord. Kur fillova të marr Purodone, ndieja që diçka po dilte jashtë meje, u frikësova dhe shkova për të parë një mjek në kryeqytet. Unë gjeta një parazitolog atje, dhe duke parë rezultatet e mia ai tha se kisha krimba në mëlçi. Pa Purodone, do të isha i vdekur në 2-3 vjet.

Tanja

Edhe unë kam një përvojë të mirë duke përdorur Purodone. Më pastroi nga kaq shumë gjëra të këqija. Ndihem shumë më mirë, plus që nuk sëmurem aq shpesh sa më parë. Për t’i rënë shkurt, është ilaç vërtet i dobishëm. Edhe dukem shumë më mirë. Ngjyra ime e flokëve është më e ndritshme, thonjtë e mi ndaluan së copëtuari dhe fytyra ime është e freskët.

Elisa

Është një produkt mrekullish! Pas vetëm 4 ditëve të para, arrita të shoh rezultate të shkëlqyeshme! Unë jam 10 vjet më e re. Sigurohuni që ta provoni.

Aleks

Ndihem shumë më mirë dhe madje edhe më i ri pas këtij Purodone. Jam më pak i lodhur dhe arrij të bëj më shumë brenda një dite. Dukem shkëlqyeshëm. Flokët, thonjtë, lëkura u bënë më të reja dhe më të shëndetshme. E kam porositur në këtë faqe interneti. Pas një kohe të shkurtër, telefonova këshilltarin e tyre të shitjeve i cili me durim u përgjigj të gjitha pyetjeve të mia.