HomeAlbaniaNautubone Shqiperi përbërja, opinionet, çmimi: a ndjeni dhimbje në kyçe apo në...

Nautubone Shqiperi përbërja, opinionet, çmimi: a ndjeni dhimbje në kyçe apo në shtyllën kurrizore?

Author

Date

Category

Nautubone është një ilaç efektiv për osteokondrozën, osteoartritin dhe dëmtimet! Nautubone në Shqipëriment, përdorimi, përbërja, komentet, blej, çmimi

 • Lehtëson sindromën e dhimbjes
 • Stimulon procesin e rigjenerimit të kërcit
 • Eliminon hipertensionin e muskujve
 • Lufton ënjtjen
 • Zhduk inflamacionet

NAUTUBONE është një ilaç që mund të eliminojë shpejt dhimbjen nga osteoartriti, dhe nga osteokondroza. Ai mund të zvogëlojë edhe spazmën e muskujve dhe inflamacionin. Nautubone është gjithashtu efektiv në trajtimin e osteokondrozës dhe osteoartritit sepse ngadalëson procesin e degjenerimit të indeve të kërcit dhe përmirëson metabolizmin e tij duke nxitur rigjenerimin e kërcit artikular.

Efekti pozitiv mund të shihet pas aplikimit të parë. Nëse përdoret rregullisht, sëmundjet e kyçeve dhe shtyllës kurrizore ndalojnë përparimin e tyre.

Nautubone është bërë ekskluzivisht me komponentë aktivë, të tillë si: ekstrakt Symphytum officinale, vaj Pelargonium graveolens, vaj Pelargoinium roseum, vaj Salvia sclarea, vaj anthemis nobilis.

Avantazhet e Nautubone për shpinën dhe kyçet. Nautubone Albania, përdorimi, komentet

Nautubone Shqiperi
 • Shumëllojshmëri veprimesh

Kuron sëmundjet e kyçeve traumatike dhe sëmundjeve të lidhura me moshën dhe shpinën.

 • Nuk ka efekte anësore

Përdorim plotësisht i sigurt qoftë një herë ose rregullisht

 • Përbërje 100% natyrale

Vetëm përbërës aktivë bimorë

 • Efikasitet i lartë

Përmirëson gjendjen e përgjithshme dhe zvogëlon dhimbjen pas aplikimit të parë

 • I testuar nga ekspertët

Produkti është i çertifikuar dhe plotëson kriteret e standardeve

Si ta përdorni Nautubone – përdorimi

 • Fërkoni xhelin Nautubone tre deri në katër herë në ditë në vendin e lënduar dhe masazhojeni butësisht.
 • Përdoreni 3-4 herë në ditë
 • Shpëlajeni pas aplikimit.

Si ta porositni Nautubone për shtyllën kurrizore dhe nyjet. Nautubone në Shqipëriment, çmimi, blihet

 • Plotësoni formularin e porosisë
 • Zgjidhni metodën e transportit
 • Paguani në dorëzim
Nautubone blej

4800 ALL

9600 ALL

Kyçe si në rini! Tashmë është e mundur. Nautubone Albania komentet, opinionet, përdorimi, blihet, çmimi

Violeta: pas trajtimit të kyçeve, tashmë mund të bëj sparkatën!

Nautubone Shqiperi

Sot ne do t’ju tregojmë një histori interesante që tregon se si ndonjëherë ndodhin mrekullitë. Në të vërtetë, përparimet e fundit në shkencë janë shpesh arsyeja e vërtetë. Korrespondentja jonë interviston 80-vjeçaren Violeta, e cila prej kohësh vuan nga artriti në gju. Dhe tani, falë trajtimit modern, ajo mund të ulet në një pozicion zambak ose të bëjë sparkatën! Gruaja e moshuar tani duket në formë të shkëlqyeshme dhe për tu përqëndruar në energjinë dhe shpirtin e saj të fortë, ajo pranoi të jepte një intervistë dhe të tregonte fleksibilitetin e saj!

Nautubone Albania

Violeta lindi në Tiranë. Ajo është pensioniste tipike. Ajo lindi pak para luftës. Pas shkollës, ajo u diplomua në mjekësi. Ajo ka punuar si infermiere bamirësie me përkushtimin e saj të jashtëzakonshëm. Kjo është arsyeja pse ajo ka fituar çmime nga institucione. Violeta la ushtrinë dhe u zhvendos në Bristol, ku ajo filloi të punojë në një fabrikë tullash. Ajo ka përjetuar dhe ka parë shumë – ajo shtynte karrocë dore në furrë dhe punonte në të ftohtin e dimrit me furrën e ndezur pas shpinës. Minus 15 gradë para saj dhe plus 60 pas shpinës së saj.

Shërbimi ushtarak dhe puna e rëndë ndikojnë në mënyrë të pashmangshme në shëndetin e gruas. Ajo kishte shumë dhimbje, por kyçet ishin problemi më i madh për të gjithë. Kjo vlen për të kujtuar kushtet e vështira në kazermë, të ftohtin dhe lagështinë. Sigurisht, edhe puna marramendëse në fabrikën e tullave.

Nautubone në Shqipëriment

Kështu, Violeta zhvilloi artritin e kyçeve të gjurit. Për ca kohë, ajo është përpjekur të trajtojë këtë problem. Ajo shkoi te mjekët (pvr sa kohë mund të ecte), ndoqi me kujdes të gjitha recetat, është lyer me kremra, piu ilaçe dhe ndoqi rekomandimet. Por sëmundja po përparonte. Secili hap shoqërohej me lot nga dhimbja që po pësonte. Në moshën 70 vjeçare, ajo hoqi dorë dhe mbeti e mbërthyer në shtrat.

“Nuk mund ta duroja më këtë vuajtje,” pranon pensionistja e moshuar për korrespondentin tonë. “Mendova se do të ishte më mirë të largohesha nga kjo botë.”

Si një infermiere veterane dhe fituese çmimesh, asaj iu ofrua të operojë kyçet e saj të sëmura duke i zëvendësuar ato me kyçe artificiale në kushte të favorshme. Megjithatë, kostoja e operacionit tejkaloi aftësitë e saj financiare.

“Unë nuk kisha aq shumë para. Përveç kësaj, unë kisha frikë nga vetë operacioni. E dini, 75 vjeç është moshë serioze. Vendosa që të ndodhë çfarë të jetë shkruar, kujton Violeta.

Nautubone përdorimi

Dhe pastaj ndodhi ajo që ende e konsideron një mrekulli. Unë rastësisht kam dëgjuar nga një fqinj që një mjek shumë i njohur me shumë përvojë jashtë vendit erdhi të punojë këtu, i cili shëronte shumë lehtë çdo sëmundje të kyçeve –  osteoartriti, artriti, etj. Ai kishte një xhel mrekullish që i ngrinte njerëzit nga karriget me rrota brenda një muaji. Për shembull, ky mjek shëroi një të afërm të kryetarit, një burrë që kishte dhjetë vjet në karrige me rrota.            

“Telefonoj vajzën time menjëherë. Ajo jeton në Londër. Ajo erdhi dhe kontaktoi me këtë mjek dhe ai pranoi të më ndihmojë”, kujton Violeta.

Dhe pastaj ndodhi mrekullia. Ky mjek filloi të vinte çdo ditë në shtëpinë e Violetës dhe e lyente me këtë xhel kurues. Katër javë më vonë ajo arriti të ngrihej nga karrigia e saj me rrota dhe të ecte vetë për tek mjeku. Pas gjashtë javësh, kyçet e Violetës janë rikuperuar plotësisht nga osteoartriti. Testi me rreze X e konfirmoi këtë.      

Nautubone përbërja

Në të majtë: Grafi e kyçit të gjurit të djathtë të Violetës, 75 vjeç. Indet e kërcit shkatërrohen pothuajse plotësisht. Rekomandimi i mjekëve është të zëvendësoja kyçin me një artificial.            

Në të djathtë: Grafi e kyçit të gjurit të djathtë të Violetës pas trajtimit me Nautobone.            

Por ky nuk është fundi i historisë sonë!          

Nautubone opinionet

“Pas trajtimit, unë ndjeva se këmbët e mia ishin si të infermieries së dikurshme në ushtri! Dhe unë fillova të merrem me sport – diçka që nuk e kisha bërë në 40 vjet. Në fillim fillova me lëvizje më të thjeshta. Një muaj më vonë fillova të kërceja, pastaj fillova të kërceja në një litar”.

Nautubone komentet

“Dhe atëherë vendosa të provoj spërkatën! Unë e praktikova për një muaj dhe e bëra! Nuk kisha dhimbje në gju. Kyçet e mia janë si të reja! Unë i jam shumë mirënjohëse mjekut.”            

Nautubone çmimi

Nga redaksia:

Zbuluam emrin e mjekut që trajtonte Violetën. Doli se ky është Dr. Stan Cooper, i cili është një specialist me përvojë prej 30 vjetësh. Ne u njohëm me Dr. Cooper dhe ai na tregoi për ilaçin e tij.

Nautubone blihet

Dr. Stan Cooper            

Doktori, MD, Profesori, themeluesi i kinesiterapisë moderne – një metodë alternative (për neurologji dhe ortopedi) për trajtimin e sëmundjeve kronike dhe dëmtimeve të sistemit muskulor skeletik, e cila nuk bazohet te ilaçet dhe veshja e korseve, por në rezervat e brendshme të trupit dhe të kuptuarit e pacientëve për trupin e tyre.

Dr. Cooper, na tregoni më shumë rreth produktit që përdorni.

Ky është produkti. Nautobone. Ky është një xhel terapeutik që i lejon njerëzit të harrojnë dhimbjen e shpinës dhe të kyçeve në kohën më të shkurtër të mundshme, brenda 4 ditëve, dhe të kurojnë edhe raste shumë komplekse brenda disa muajve. Ai përgatitet vetëm në Ben Nevis, dhe iu deshën dhjetëra madje qindra vjet për të zhvilluar recetën, e cila tani do të vlente miliona.

Dhe si funksionon xheli magjik Nautobone?

Nuk ka magji, as mrekulli – është thjesht shkencë. Përbërësit kryesor të produktit janë ekstrakte të Symphytum officinale, vaj Pelargonium graveolens, vaj Pelargoinium roseum, vaj Salvia sclarea dhe vaj Anthemis nobilis, të cilat ndihmojnë antenat e drerit të rriten. Me fjalë të tjera, ndihmon në krijimin e një kocke të re. Drerët hanë qindra lloje të bimëve medicinale dhe e gjithë fuqia shëruese e bimëve grumbullohet në brirët e tyre. Mund ta imagjinoni fuqinë biologjike të një mekanizmi të tillë? Deri më tani, nuk është gjendur asgjë më efektive në natyrë për të kuruar indin e kërcit të kyçeve. Përveç kësaj, këto përbërës përmbajnë kondroitinë natyrale dhe glukozaminë, të cilat ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të kyçeve dhe rivendosjen e funksionit të tyre. Ajo përmban një kombinim me ekstrakte nga barishte të tjera në Ben Nevis, të cilat në mënyrë të pashmangshme kontribuojnë në efektivitetin e produktit. Unë nuk mendoj se është e nevojshme të flasim për përfitimet e bimëve të mbledhura në Ben Nevis.

Mjafton edhe një aplikim i vetëm për të aktivizuar më shumë se 930,000 qeliza që janë të përfshira direkt në qarkullim. Dhe kështu ndodh çdo herë. Ky është parimi kryesor i trajtimit.

Tingëllon mbresëlënëse. A mund të shpjegoni se çfarë do të thotë kjo për qytetarët e zakonshëm me sëmundje?

Nautubone blej

Kjo do të thotë që ilaçi mesjetar i përket të kaluarës, dhe ju do të jeni në gjendje të kuroni sëmundjen tuaj në shtëpi brenda një ose dy muajsh. Nautobone nuk ngrin ose anestezon, por “rifillon” trupin në nivelin qelizor. Ai eliminon shkakun e sëmundjes dhe i rikthen kyçet në gjendjen e tyre origjinale. Pacienti jo vetëm që shpëton nga simptomat, por heq shkakun – indin e dobësuar me kalimin e kohës të kërcit të nyjes.

Në ditën e parë Nautobone fillon rigjenerimin e trupit. Në të njëjtën kohë, ai eliminon dhimbjen, dhe menjëherë ndjeni lehtësim. Pas 1-2 javësh, trajtimi ka përfunduar dhe gjëja më e rëndësishme është të parandaloni përsëritjen e sëmundjes, kështu që kura duhet të përsëritet në mënyrë periodike.

Nautubone Shqiperi
 1. Mungesa e ushqimit në kyçe. Indet e kërcit po shkatërrohen.
 2. Rivendosja e indit të kërcit të kyçit pas 2 javësh të përdorimit të Nautobone.
 3. Rivendosja e indit të kërcit të kyçit pas 3 javësh të përdorimit të Nautobone.
 4. Kyç i shëndetshëm pas një kure trajtimi me Nautobone.

– Grafia më poshtë tregon foton tipike të rimëkëmbjes së kyçit të gjurit.

Nautubone në Shqipëriment

– Me Nautobone, ju mund t’i trajtoni problemet tuaja në shtëpi brenda një ose dy muajsh. Nautobone nuk ngrin ose anestezon, por “rifillon” trupin në nivelin qelizor. Ai eliminon shkakun e sëmundjes dhe i rikthen kyçet në gjendjen e tyre origjinale.

Ju thatë që Nautobone mund të kurojë të njëjtën sëmundje për 4-6 javë. Ku mund ta blejmë këtë xhelin nautobone?

 

Me kënaqësi mund të them që një union doktorësh më në fund vuri re këtë produkt të mrekullueshëm dhe filloi një program për shpërndarjen e Nautobone në një lojë të veçantë.            

Çmimi promovues i Nautobone është 138 paund për një pako. Faleminderit për mbështetjen, tani brenda lojës speciale ju mund të blini Nautobone me një zbritje deri në 50%!            

E pranoj se ka një “por”. Kohëzgjatja e fushatës është e kufizuar – nga  në .            

Dr. Cooper, faleminderit për intervistën! ndoshta do të dëshironit të shtoni diçka për lexuesit tanë para se ta mbyllim?

Po. Po sigurisht! Unë dua t’i kushtoj vëmendje të veçantë shumës dhe shumëllojshmërisë së falsifikimeve në farmacitë tona. Si gjithmonë, produktet më të preferuara dhe të kërkuara bien pre e falsifikimit. Mjerisht, popullariteti i Nautobone në të ardhmen e afërt do të falsifikohet shumë, të cilat do të mbushin tregun. Unë kam hasur produkt të rreme, kështu që unë i bëj thirrje të gjithëve që të blejnë Nautobone vetëm nga shitësit e provuar.

Nautubone çmimi, blej

Nautubone përbërja

“Kur kyçet ju pengojnë të bësh jetë normale, shpreson vetëm në mrekulli!” – Një intervistë ekskluzive me njeriun legjendar që bëri mrekulli! Nautubone përbërja, përdorimi, opinionet, komentet, blihet

Sot i ftuari ynë është novatori legjendar nga Shqipëria – Veljan, PhD.

Mirëmëngjes, Dr. Veljan. Disa fjalë për veten, si thua?

Unë kam lindur në Tiranë, Shqipëri. U diplomua në Universitetin e Mjekësisë. Në universitet u njoha me gruan time të ardhshme Xhenin. Deri në vitin 2009 kam punuar si ortoped.

Nautubone opinionet

Por çfarë ndodhi në vitin 2009 dhe pse e braktisët punën si ortoped?

Në vitin 2007, Xheni u diagnostikua me osteoartritin e gjurit. Padyshim që ishte një pikë kthese në jetën tonë dhe përjetova një periudhë të tmerrshme në atë kohë. Ne provuam gjithçka gjatë 2 viteve pasuese: fizioterapi, ndaluam ushtrimet, morëm vitamina dhe suplemente të ndryshme ushqimore (chondroitin, glukozaminë, MSM dhe të tjera), xhel, kremëra. Gjithçka ishte e kotë. Asgjë nuk funksionoi dhe ne ishim të shkatërruar krejtësisht. Unë nuk mund ta proanoja se nuk kishte asgjë që mund të bëja për të ndihmuar gruan time edhe me përvojën time mjekësore. Sistemi ynë i kujdesit shëndetësor ishte zhgënjyes. A egzistonte ndonjë mënyrë për t’i ofruar jetë të lumtur dhe të gjatë një të dashurit tuaj? Unë fillova kërkimet.

Nautubone komentet

Çfarë lloj studimi? A mund ta shtjelloni?

Kur e kupton që gruaja jote nuk do të jetë në gjendje të ecë brenda disa viteve, njeriu bën gjithçka që mundet për ta parandaluar atë. Unë fillova kërkimet. Kam studiuar të gjitha materialet që lidhen me sëmundjet e kyçeve, qoftë drejtpërdrejt ose indirekt. Unë kisha të bëja me fiziologji, psikosomatikë, biokimi – vërjani vetë emrin. Kam shpenzuar pothuajse të gjitha paratë e mia në përpjekje për të zbuluar të gjitha sekretet e specialistëve më të mirë në këtë fushë nga Evropa, të cilët sigurisht i kuptonin problemet e pacientëve me kyçet shumë më mirë sesa ne.

Deri në dhjetor të vitit 2009, kisha kuptuar se duke përzier përbërës të caktuar, mund të përfitosh një ilaç që do të lehtësojë përgjithmonë dhimbjet në kyçe. Por ishte një surprizë e pritur për mua: përbërësit e nevojshëm thjesht nuk ishin në shitje në këtë vend. Kam marrë borxh dhe i porosita në Evropë. Përbërësit e nevojshëm arritën pas një muaji, por doli një surprizë tjetër – askush nuk donte ta prodhonte përzierjen e duhur për mua në kushte laboratorike. Fatmirësisht, miqtë e mi të universitetit më shpëtuan qimen. 3 javë më vonë, mora formulën e duhur dhe Xheni e provoi.

Zot i Madh! Gëzimi im nuk njihte kufij!

Çfarë? Çfarë ndodhi?

Xheni filloi të ndjehej më mirë pas çdo dite. Pas 7 ditësh trajtimi ajo mund të shkonte në dyqan dhe të blinte ushqime. Buzëqeshja e mmunguar aq shumë u shfaq më në fund në fytyrën e saj. Pas 2 javësh të tjera, artriti u zhduk plotësisht! Ishte shumë e bukur për të qenë e vërtetë, por testet treguan se Xheni u shërua plotësisht. Unë ndihesha si në qiellin e shtatë. Kjo ishte një fitore e vërtetë!

Nautubone çmimi

Ju jeni një njeri i shkëlqyeshëm dhe një shembull për të gjithë ne! Po më pas, vendosët të shkoni më tutje, apo jo?

Jo menjëherë. Në fillim thjesht shijuam jetën dhe vlerësonim çdo moment. Ishte koha kur Xheni solli në jetë vajzën tonë të bukur. Ajo ishte aq mirënjohëse për trajtimin sepse shtatzënia është gjithashtu një barrë e madhe në kyçe.

Nautubone blihet

Një mbrëmje Xheni më pyeti nëse kishte shumë njerëz në Shqipëri që vuajnë nga kyçet. Ne pamë statistikat dhe zbuluam shumë njerëz me të njëjtat probleme. Më shumë se 1 milion njerëz në Shqipëri vuajnë nga sëmundje të ndryshme që lidhen me kyçet. Pastaj ajo më bëri një pyetje që ndryshoi jetën time përgjithmonë: “A mund t’i ndihmosh njerëzit e tjerë njëlloj si mua? Bëji të lumtur?” Unë u dashurova përsëri me të. Kjo grua është gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë. Dhe pranova. M’u deshën rreth 3 vjet për ta përsosur formulën dhe krijuar Nautobone – produkti më i mirë që banorët e vendit tone mund të përballojnë.

Kjo tingëllon shumë inkurajuese. Na tregoni më shumë rreth Nautobone.

Unë dhe Xheni bëmë diçka që askush tjetër nuk e kishte bërë para nesh. Nautobone është një produkt revolucionar i bazuar në një kompleks prej 10 bimësh medicinale të çmuara: ekstrake Symphytum officinale,

 • Pelargonium graveolens,
 • Pelargoinium roseum,
 • Salvia sclarea,
 • Anthemis nobilis.

dhe shumë bimë të tjera të vlefshme për të lehtësuar dhimbjen dhe për të ushqyer kockat, muskujt dhe kyçet.

Fatkeqësisht shumica e këtyre përbërësve nuk shiten këtu, kështu që ne i sjellim ato nga Evropa.

Falë formulës së tij unike, Nautobone mund të trajtojë çdo shqetësim të kyçeve:

 • Artriti
 • Artroti
 • Koksartoza
 • Osteoartroza
 • Osteokondrozë
 • Osteokondriti
 • Osteoporoza
 • Lëndimet e meniskut
 • Gonartroza

Kjo është e pabesueshme! Ju jeni novator i vërtetë i kohës sonë. Si ia dole?

Ju harruat se u deshën shumë vite punë të lodhshme. Vitin tjetër do të festojmë 10 vjetorin tonë. Gjatë kësaj kohe, 17.934 njerëz kanë filluar të jetojnë një jetë të plotë dhe harruan dhimbjet e kyçeve përgjithmonë.

E di, Xheni dhe unë nuk e krijuam atë vetëm për të fituar para. Ne thjesht donim të shërojmë njerëz. Ju mund të na quani modë e vjetër nëse dëshironi. Meqë ra fjala, ne kemi organizuar një shorte çdo muaj dhe dhurojmë çmime të vlefshme për njerëzit që përdorin produktet tona:

Ku mund ta marrin njerëzit Nautobone?

Fatkeqësisht nuk mund të blihet ende në farmaci. Farmacitë dominohen nga marka të mëdha dhe mund të përfshijnë shumë pak furnizues të pavarur. Dhe ata i shesin produktet e tyre me çmime të larta. Ndonjëherë këto ilaçe kanë efekte anësore të tmerrshme.

Ne kemi një faqe zyrtare, ku ju mund të porositni Nautobone origjinale.

Çfarë dëshironi t’u uroni lexuesve tanë?

Së fundmi, unë dhe Xheni kemi vendosur të ulim çmimin e Nautobone me 50%. Tani të gjithë mund të përfitojnë nga kjo ofertë para datës 26.08.2020 përfshirë! Pas kësaj date, Nautobone do të dalë në shitje për një çmim kaq të ulët.

Ruani shëndetin! Kjo është më e mira që mund të keni. Asnjë sasi parash nuk do t’ju sjellë lumturi.

Nautubone në Shqipëriment, blej, çmimi

Paçi fat!

Nautubone blej

“Nëse ju kanë thënë se është e pamundur të kuroni shpinën dhe kyçet pas të 50-tave, atëherë duhet ta dini se nuk është e vërtetë!”. Nautubone opinionet, komentet, përbërja, përdorimi, çmimi

Nautubone Shqiperi

Martin Idrizi

Doktor i Shkencave Mjekësore, Shqipëri. Themeluesi i Kinesioterapisë Moderne (neurologjia dhe ortopedia) – një metodë alternative për trajtimin e sëmundjeve kronike dhe dëmtimeve të sistemit muskuloskeletor. Parimi kryesor i kësaj metode të re nuk është marrja e ilaçeve mjekësore ose veshja e korseve, por të kuptuarit më mirë të trupit tuaj dhe potencialit të tij.

Pvrvoja mjekësore: mbi 30 vjet

“Mbani mend një të vërtetë të thjeshtë dhe mos dëgjoni askënd: sëmundjet e kyçeve mund të shërohen edhe në moshë të vjetër”

Ky mjek pretendon se ai mund të kurojë osteokondrozën, e cila u zhvillua gjatë 18 viteve brenda nja dy muajve. Ai pretendon se mund të shërojë një grua shumë të vjetër që vuan nga rasti më i rëndë i artritit brenda 78 ditëve. Sa i përket dhimbjeve të kyçeve, nëse trajtohen siç duhet, ato kalojnë brenda 4 ditësh! Gjatë 48 viteve të përvojës së tij, ai vazhdon të konfirmojë secilën prej deklaratave të tij duke treguar se si funksionon në veprim. Menjëherë pas transmetimit të drejtpërdrejtë në kanalin “Britain-1” (programi me temë se si të keni kyçe të shëndetshme në çdo moshë), mjeku i mirënjohur Martin Idrizi pranoi të na jepte një intervistë.

Si ia bën Dr. Martin. Më thuaj, a është e vërtetë pohimi i mëposhtëm, që sëmundjet e kyçeve dhe osteokondroza janë të pashmangshme për njerëzit e rritur?

Përshëndetje, Suzanë. Sigurisht që nuk është e vërtetë. Me besimin e tepruar te mjekët që përpiqen t’ju shërojnë për 10 vjet, por që kurrë nuk ia dalin, kjo është e pashmangshme për njerëzit e rritur. Në të vërtetë, kyçet, kondroza dhe i gjithë sistemi skeletor mund të trajtohen shumë mirë në çdo moshë. Dhe kjo nuk është mrekulli por thjesht shkencë e pastër.

Nëse e dini sekretin dhe bëni pak përpjekje për sa i përket vetë-disiplinës, ju mund ta kuroni sëmundjen nga shtëpia shumë shpejt, ashtu siç mijëra pacientë të mi e bëjnë këtë.

Dhe cili është sekreti?

Sekreti është të kuptoni nga se vjen dhimbja. Në përgjithësi, ekzistojnë deri në 147 arsye të ndryshme të mundshme për zhvillimin e osteokondrozës dhe artrozës, të listuara në enciklopeditë mjekësore, por pasoja është një dhe e njëjta – kyçet, rruazat dhe kërci humbasin elasticitetin e tyre, pra shkaktojnë dhimbje. Ata janë kosnumuar për shkak të qarkullimit të dobët të gjakut.

Ky është i gjithë sekreti, ne kurojmë kyçet duke rikthyer furnizimin e tij me gjak.

Por a nuk pranohet përgjithësisht se është gati e pamundur të rikthesh qarkullimin e gjakut pas moshës 45 vjeç?

Kjo është e pakuptimtë. Unë ia dola të ngrihem nga një karrige me rrota pas një dëmtimi, dhe ishte serioze puna sepse do mbushja 45 vjeç.

A keni shpëtuar të tjerë nga karrigia me rrota?

Po, dhe më shumë se një herë. Por shumica e pacientëve të mi janë njerëz të zakonshëm mbi 40 vjeç, të cilët zhvilluan këto sëmundje ndërsa rriteshin. Ata vijnë tek unë me probleme të ngjashme: osteokondroza, artroza, radikuliti, nervi i shtypur. Këto sëmundje ju rraskapitin dhe nuk ju lënë të jetoni normalisht.

Njerëzit ankohen për dhimbje, prej të cilës kanë vështirësi në të ecur. Ata janë qytetarë të zakonshëm, nuk janë sportistë dhe nuk janë me aftësi të kufizuara. Pastaj qahen “Pse unë? Çfarë kam bërë?” Unë i përgjigjem “le t’i harrojmë rënkimet dhe të rikthejmë qarkullimin e gjakut”.

Si e rikthen qarkullimin e gjakut në këtë moshë?

Deri vonë, unë kam trajtuar pacientët e mi me ndihmën e një programi kompleks të lëvizjes, i përbërë nga 96 ushtrime, ku përfshiheshin trajnerët. Kjo është një metodë jashtëzakonisht e efektshme, por shumë e gjatë dhe e vështirë.

Ka dhimbje dhe është e vështirë dhe njerëzit nuk kanë kohë për të shkuar në palestër. Unë besoja se ekziston një metodë më e lehtë dhe më moderne dhe e kam gjetur atë.

Sa interesante! A do t’ia tregoni lexuesve tanë?

Sigurt. Qendra jonë ishte e para në Shqipëri që mori një qasje të certifikuar për një ilaç krejt të ri për osteokondrozën dhe dhimbjet e kyçeve. Më duhet ta pranoj se kur dëgjova për herë të parë për të, thjesht qeshja sepse nuk besoja në efektivitetin e saj. Por unë u mahnita nga rezultatet e testeve tona – 4567 pacientë shpëtuan plotësisht nga gjendja e tyre, dhe kjo përbën më shumë se 94% e të gjitha subjekteve. 5.6% ndjeu një përmirësim të dukshëm, dhe vetëm 0.4% nuk vuri re ndonjë ndryshim.

Çfarë lloj ilaçi bëhet fjalë?

Po flas për një ilaç unik Nautubone Ky xhel bën të mundur që të harroni dhimbjet e shpinës dhe të kyçeve praktikisht në shumë pak kohë, në jo më shumë se 4 ditë, dhe të kuroni edhe rastet më të lëna pas dore brenda dy muajve. Fërkoni xhelin Nautubone tre deri në katër herë në ditë në vendin ku ndjeni dhimbje dhe masazhojeni butësisht. Shpëlajeni pas përdorimit.

Më shumë se 1.3 milion dollarë janë shpenzuar për zhvillimin e formulës së tij dhe gati 13 milion dollarë janë paguar për të drejtën e shpërndarjes së këtij produkti në të gjithë vendin.

Pra, a do të thotë kjo që Nautubone mund të blihet vetëm në Shqipëri?

Për momentin, po. Por duke filluar nga 1 janari ai do të jetë në dispozicion për të gjithë qytetarët e Evropës.

Si funksionon ky xhel i mrekullueshëm?

Nuk ka asnjë mrekulli, thjesht shkencë e pastër. Xheli Nautubone përbëhet nga ekstrakte Symphytum officinale, vaj Pelargonium graveolens, vaj Pelargoinium roseum, vaj Salvia sclarea, vaj Anthemis nobilis, të cilët bëjnë që qelizat e vjetra të dobësuara të funksionojnë 7 herë më shpejt kur bien në kontakt me ta, kështu që qelizat gradualisht përtërihen.

Vetëm me një aplikim i xhelit në zonën e prekur do të aktivizojë më shumë se 930000 qeliza të cilat do të ndihmojnë në rrjedhjen e gjakut. Ja si bëhet trajtimi. Gjëja kryesore këtu është stabiliteti.

Tingëllon mbresëlënëse. Por ne kemi nevojë për një shpjegim tjetër; çfarë nënkupton ai për njerëzit me sëmundje të zakonshme?

Kjo do të thotë që mjekësia mesjetare shqiptare më në fund po i lihet të kaluarës dhe ju mund të kuroni sëmundjet tuaja nga shtëpia brenda 1-2 muajve. Xheli Nautubone nuk ka efekte ngrirjeje ose anaestetizuese, por ai ‘relakson’ trupin në nivel qelizor. Ai eliminon shkakun bazë të dhimbjeve dhe rikthen kyçet dhe shpinën në gjendjen normale si në fillim. Një pacient, jo vetëm që shpëton nga simptomat, por gjithashtu eliminon shkakun e sëmundjes – rrjedhjen e dobvsuar të gjakut, të shkaktuar nga qelizat të ngadalta të vdekura.

Në ditën e parë, xheli nxit funksionimin e sistemeve rigjeneruese të trupit. Ai gjithashtu lehtëson sindromën e dhimbjes, të cilën do ta ndjeni menjëherë. Trajtimi to të mbarojë në 2-3 javë, por mbani mend se duhet ta përsërisni kurën në mënyrë që të parandaloni rikthimin.

A ndihmon xheli Nautubone në kurimin e artrozës dhe osteokondrozës?

Jo, kjo është ajo që po përpiqem që të kuptoni: ai vepron në nivel qelizor, duke rikthyer rrjedhën e gjakut. Ai shëron çdo lloj sëmundje që lidhet me kyçet dhe shpinën: artroza dhe artriti, nervi i nervit shiatik, reumatizmi, radikuliti, vertebrat hernie. Lëndimet, trauma, gërvishtjet, thyerjet, madje edhe calloza – xheli është shumë i efektshëm në të gjitha rastet.

Ky duket si një ilaç që të ngjall kureshtje. Ai eliminon me të vërtetë të gjitha këto sëmundje, jo vetëm duke lehtësuar dhimbjet?

Xheli Nautubone qetëson dhimbjen (në fazat e hershme të trajtimit) dhe përfundimisht eliminon plotësisht sëmundjen. Mos më keqkuptoni, më pëlqejnë ushtrimet dhe sporti dhe nuk do ti lë, por për shumicën e pacientëve të mi ky xhel është metoda më e lehtë, më efektive dhe e disponueshme e trajtimit.

Unë mendoj se shumë do të donin të dinin se ku mund ta marrin?

Ne kemi dashur të fillojmë shitjen e tij në farmaci, por nuk kemi arritur në marrëveshje me farmacistët, sepse xheli mund të prishë biznesin e tyre. Njerëzit vazhdojnë të blejnë ilaçet e tyre për vite me radhë, dhe ka gjithnjë e më shumë njerëz që kanë nevojë për trajtim – kjo është gjendja aktuale e punës që i përshtatet farmacistëve.

Nautubone në Shqipëriment

Pra, tani ne e shesim atë ekskluzivisht në faqen zyrtare.

Megjithatë, ka disa përfitime – ne e shesim direkt, pa ndërmjetës, gjë që na jep mundësinë të ulim çmimin duke e bërë atë 4,7 herë më të lirë se çmimi me pakicë.

Dërgesa kryhet me postë dhe pagesa pas lindjes. Ky është trajtim nga shtëpia, kështu që nuk do të keni nevojë për kontrollin e një specialisti. Sidoqoftë, nuk duhet të marrësh fjalën time si përfundimtare. Provoni mjetet juridike të prodhuara nga prodhuesit e tjerë nëse doni të krahasoni. Por jam i sigurt që nuk do të gjesh asgjë, edhe larg, të ngjashme me Nautubone për sa i përket efektivitetit të tij.

Faleminderit, doktor, për intervistën! A ka ndonjë gjë që dëshironi të shtoni për lexuesit tanë para se ta mbyllim?

Po! Po, sigurisht. Unë do të doja të tërhiqja vëmendjen e lexuesve tanë që sëmundjet e shpinës dhe kyçeve ‘rinohen’, d.m.th jo vetëm njerëzit e moshuar mund të vuajnë nga kjo. Edhe dhimbjet e qeta por të vazhdueshme janë shenja që nuk duhet t’i injoroni. Mjeku juaj nuk do t’ju bindë që të mjekoheni.