HomeAlbaniaHypertea Shqiperi përbërja, komentet, çmimi: tension normal të gjakut që me përdorim...

Hypertea Shqiperi përbërja, komentet, çmimi: tension normal të gjakut që me përdorim të parë

Author

Date

Category

Hypertea në Shqipëriment, përdorimi, përbërja, opinionet, komentet, çmimi, blihet

Ai shënjestrën shkakun e sëmundjes, duke zvogëluar rrezikun e goditjeve në tru dhe infarktit në zero!

 • Normalizon presionin e gjakut brenda 6 orëve të para për shkak të bioflavonoideve
 • Rivendos gjendjen dhe elasticitetin e enëve të gjakut brenda 1 regjimi trajtimi
 • E sigurt për çdo moshë. Efektive gjatë fazave 1, 2 dhe 3 të hipertensionit

Kontrolloje veten! A vuani nga të paktën një nga simptomat e mëposhtme?

 • Dhimbje koke
 • Rritje e rrahjeve të zemrës
 • Njolla të zeza para syve (notues syri)
 • Lodhje kronike
 • Apati, acarim, përgjumje
 • Edemë e fytyrës
 • Shikim të paqartë
 • Gishta të mpirë dhe të ftohtë
 • Hiperhidrozë
 • Rritje të presionit të gjakut

Ky është hipertensioni! E rëndësishme!

67% e pacientëve me hipertension në Shqipëri nuk e kanë idenë se janë të sëmurë.

Çfarë e bën të rrezikshme hipertensionin?

Hypertea Shqiperi

Pasojat e presionit të lartë të gjakut janë më të rrezikshme sesa sëmundjet onkologjike dhe tuberkulozi së bashku. 89% e rasteve të hipertensionit përfundojnë me infarkte. Në enët e gjakut zhvillohet trombozë. Rreziqet e hemorragjive cerebrale dhe goditjeve në tru janë të larta.

Pirja e duhanit, pirja e alkoolit, kequshqyerja, mënyra e dobët e jetesës, streset dhe niveli i lartë i kolesterolit i bëjnë pasojat edhe më të rrezikshme. Njerëzit mbipeshë vuajnë nga hipertensioni 3-4 herë më shpesh sesa njerëzit normal.

E rëndësishme!

Hipertensioni përparon me shpejtësi dhe një në pesë pacientë përballet me një rezultat fatal. Filloni trajtimin tani dhe bëhuni plotësisht të shëndetshëm.

Zbulimi i rëndësishëm i shkencëtarëve

Shkencëtarëve nga Qendra Kombëtare e Flebologjisë iu deshën 8 vjet për të prodhuar këtë suplement profilaktik-terapeutik.

Zbulimi i vitit u nominua në çmimin ndërkombëtar të Fondacionit Gairdner.

Testimi me shumë hapa vërtetoi efektivitetin e suplementit, e cila u dha akademikëve të gjitha licencat e nevojshme të cilësisë dhe mbështetjen e qeverisë.

Hipertea eliminon 5 shkaqet kryesore të hipertensionit. Hypertea Albania përbërja, përdorimi, blihet

Sistemi nervor i mbingarkuar (stresi, pagjumësia, etj.)

Hypertea lehtëson ankthin për shkak të rrënjës valeriane dhe bimës “motherwort”.

Toksina në enët e gjakut

Hypertea përmirëson funksionin e zemrës, pastron mbeturinat nga enët e gjakut falë bioflavonoideve të marra nga kafeja jeshile dhe murrizi.

Varikoziteti dhe tromboza

Hypertea përmirëson qarkullimin në venat e gjakut, çliron mpiksjen dhe forcon muret e enëve të gjakut sepse përmban kone të përqendruara të luleve, të njohura si “hops” (Humulus lupulus).

Rritja e nivelit të sheqerit në gjak

Hipertea zvogëlon sasinë e sheqerit në gjak, duke parandaluar diabetin falë ekstrakteve të rigonit dhe bimës “bisht-kalë”.

Pesha e tepërt

Hypertea nxit dobësimin, rrit metabolizmin dhe funksionimin e veshkave falë ekstraktit të melisës.

Mendimi i ekspertëve. Hypertea opinionet, komentet

Hypertea në Shqipëriment

Unë e konfirmoj!

Luftuesit kryesor kundër hipertensionit janë bioflavonoidet. Ato mund të merren vetëm nga çaji jeshil dhe murrizi. Ato janë të pranishme në pothuajse të gjitha ilaçet kundër hipertensionit.

Por, përqendrimi i tyre në shumicën e produkteve është i vogël!

Kështu, ju mund të duhet të prisni për shumë vite për të parë efektin e saj. Unë e di me siguri se ilaçi i vetëm me sasi të madhe bioflavonoidesh është Hypertea. Unë kam parë formulën e tij dhe përfundimet e ekspertëve të pavarur dhe qytetarëve të respektuar. Unë ua rekomandoj këtë suplement pacientëve të mi dhe i qortoj nëse fillojnë vetë-trajtimin dhe marrin diçka që «ua këshilloi një mik», «lexuan në lidhje me të në internet», «dëgjuan në TV».

Kjo është e gabuar! Ju duhet të luftoni hipertensionin vetëm me metoda të sigurta! Ato të cilat besohen nga mjekët dhe që do të bëjnë që sëmundja juaj të zhduket përgjithmonë.

Robert J.

Doktor i një kategorie më të lartë, Ph.D. në Mjekësi

Efektiviteti i Hypertea © është vërtetuar nga provat klinike

Miratimi klinik u krye në një spital në Shqipëri në 2011. Dy grupe vullnetarësh morën pjesë në provën klinike e cila zgjati 25 ditë.

Grupi i parë – burra dhe gra të moshës 28-80 vjeç, me çrregullime hipertensionale, të cilët morën Hypertea, dhe grupi i 2 – burra dhe gra me kushte të ngjashme, të cilët morën një qetësues të padëmshëm.

Rezultatet e hulumtimit

Hypertea Albania

Komente nga njerëzit që kanë vlerësuar efektin e Hypertea ©. Hypertea komentet, opinionet

Hypertea opinionet

Kuptova që AP e zvogëluar çon në goditje ishemike – infarkt të trurit – e kam parë të ndodhë tek motra ime e madhe. Mjekët shpëtuan jetën e saj por ajo nuk u shërua plotësisht. Kur u përballa edhe unë për herë të parë me këtë sëmundje, isha e vetëdijshme për disa mashtrime dhe e dija që duhet të kërkoja mjekime vegjetative, bimore. Mjekja ime, një grua shumë e mençur më dha Hypertea. I jam shumë mirënjohëse asaj. Kanë kaluar 4 vjet dhe nuk vuaj më nga hipertensioni. Unë jam plotësisht e shëndetshme dhe nuk kam frikë nga infarkti dhe as ataku. Kujdesuni për shëndetin tuaj!

Dorina, 61 vjeçe, Tiranë

Hypertea opinionet

Disa vjet më parë, unë mora një trajtim në sanatoriumin e Tiranës. Atje u mbajt hulumtimi për një ilaç të ri për hipertensionin. Sigurisht, kisha frikë. Por çfarë mund të bëja tjetër? Asnjë ilaç tjetër nuk më ndihmoi, kështu që vendosa ta provoja këtë. Për fat të mirë, ndodhi të isha në grupin që mora Hypertea, dhe jo qetësuesin e padëmshëm. Dy orë më vonë, tensioni im i gjakut u normalizua. Gradualisht, fillova të ndjehem shumë më mirë! Unë jam shumë e kënaqur që kam marrë pjesë në testimin e ilaçit në atë kohë. AP im është gjithmonë mirë tani.

Linda, 47 vjeçe, Durrës

Hypertea opinionet

Unë jam 51 vjeç. 3 vjet më parë u diagnostikova me hipertension në klinikën tonë. Shenjat ishin murmuritje në zemër, etj. Kam vuajtur por nuk bëra asgjë në lidhje me të. 6 muaj më parë, duke gjykuar në varësi të shenjave, kalova një goditje të vogël në tru. Atëherë natyrshëm më zuri paniku, por nuk pranova të merrja pilulat që më rekomanduan. Kimikatet janë të dëmshme dhe këtë e di nga njohuritë e përgjithshme. Por nuk e dija se çfarë të bëja. Për fat të mirë, hasa në një mik të vjetër që më prezantoi Hypertea. Tani, siç mund ta merrni me mend, asgjë nuk më shqetëson. Tensioni i gjakut është normal dhe jam i shëndetshëm si një kal!

Anton, 51 vjeç, Vlorë

Përfitimet e Hypertea ©

Ndihmë e shpejtë.

Tensioni i gjakut tuaj do të normalizohet brenda 6 orëve të para të marrjes!

Nuk shkakton goditje të papritura ose rënie të tensionit.

Rregullon funksionimin e saktë të zemrës.

Përmirësim gjithëpërfshirës i shëndetit.

Largimi i pektorisit të anginës, aritmisë, neurozës, përmirësimi i kujtesës, rikuperimi i të folurit dhe lëvizjet pas goditjeve.

Rezultat efektiv pa efekte anësore.

Qelizat e gjalla të bimëve kombinojnë plotësisht me qelizat e trupit të njeriut

Metoda e përdorimit: Hypertea përdorimi

Hidhni 1 lugë çaji me 200 ml ujë dhe ziejeni. Shijoni pijen e përfituar. Pijeni 3 herë në ditë pas buke pa sheqer shtesë.

Hypertea çmimi, blej, blihet

Hypertea çmimi

Çmimi i eksportit: 9600 ALL

Çmimi i ulur: 4800 ALL

Edemë, dhimbje muskulore dhe dhimbje barku: 3 indikacione të venave të bllokuara. Si mund t’i trajtoni vetë nga shtëpia? Hypertea komentet, opinionet, përdorimi, përbërja

Kush është armiku më i keq i kolesterolit dhe mpiksjes dhe miku më i mirë i venave?

Ju ënjten këmbët në mbrëmje? A ju fryhen thembrat dhe këmbët dhe a keni njolla në kyçin e këmbës? Këto mund të jenë shenjat e edemës në vena që do të thotë lëngu i formuar në muret e venave. Edema ndikon negativisht në qarkullimin e gjakut dhe shkakton dhimbje të muskujve dhe ngërçe.

Të gjithë e dinë që krizat dhe ataku në zemër janë rezultat i venave të bllokuara nga kolesteroli. Sëmundjet kardiovaskulare. Megjithatë pak njerëz janë të vetëdijshëm se kjo është vetëm maja e ajsbergut. “Venat e bllokuara” janë arsyeja për nëntë nga 10 sëmundjet kronike që konsiderohen si të pashërueshme.

Dhimbje koke, luhatje të tensionit të gjakut. Nyjet ju dhembin e nuk mund të mbajnë peshën tuaj. Ju mezi mund ta ktheni ose përkulni qafën. Këmbët tuaja gëlojnë mbrëmjeve dhe fytyra gjatë mëngjeseve. Veshët tuaja bëjnë zhurma. Duart dhe gishtat mpihen. Këmbët tuaja janë gjithmonë të ftohta. Ju filloni të keni çrregullime vizuale. Kujtesa juaj përkeqësohet dhe ju nuk mund të gjeni energji për të bërë asgjë. Shumë njerëz e përkufizojnë këtë si plakje, por kjo nuk është e vërtetë.

 • Pse venat janë përgjegjëse për 90% të shëndetit tuaj?
 • Çfarë tjetër ruhet në muret e venave përveç kolesterolit?
 • 4 shenja të dukshme dhe 7 të fshehura të venave të pashëndetshme
 • Si mund të pastroni në mënyrë të sigurt venat nga shtëpia?

Ne i morëm përgjigjet e këtyre pyetjeve nga Shefi i Universitetit të Mjekësisë dhe Farmacisë, Shefi i Divizionit të Kirurgjisë Vaskulare, Profesori i Kirurgjisë Neuro, Doktor Hasani.

Hypertea komentet

Doktor Hasani deri më tani ka kryer më shumë se 100 mijë operacione të trurit. Pacienti i tij më i ri ishte një fëmijë 2 vjeç.

Dr. Hasani ka një talent për të shpjeguar procedurat më të ndërlikuara me fjalë të thjeshta që të gjithë mund t’i kuptojnë. Ai ka botuar 47 libra dhe udhëzues shëndetësor të cilat i ka shkruar për njerëzit që nuk kanë studiuar mjekësi. Ai beson se venat janë përgjegjëse për 90% të shëndetit tonë dhe se shëndeti ynë i përgjithshëm varet nga pastërtia e venave.

Pse venat përfaqësojnë 90% të shëndetit tonë?

I dashur doktor Hasani, ju keni deklaruar shumë herë se venat në trupin tonë janë përgjegjës për 90% të shëndetit tonë. A mund ta shpjegoni arsyen për këtë?

Cili është organi më i madh në trupin e njeriut? Pak njerëz e dinë përgjigjen për këtë. Edhe njerëzit që studionin mjekësi ndonjëherë përgjigjen në mënyrë të gabuar duke thënë truri ose mëlçia. Disa më të mençur mund të thonë se është lëkura. Në fakt organi më i madh në trupin e njeriut është sistemi vaskular.

Është i gjatë sa t’i shkosh botës përqark 2.5 herë.

Vetëm sistemi vaskular i një personi do të mjaftonte për këtë.

Hypertea përdorimi

Mundohuni ta imagjinoni. Nëse i shtojmë të gjitha venat në trupin e njeriut dhe i shtojmë së bashku, gjatësia e saj është 100 mijë kilometra.

Ta themi më thjeshtë, gjatësia e ekuatorit është 40 mijë kilometra. Një litar i tërë që përbëhet nga venat e një njeriu mund të udhëtojë nëpër botë dy herë.

Çfarë mendoni për këtë numër?

Venat nuk janë vetëm kanale ku kalon gjaku. Është një organ unik dhe i komplikuar. Çdo çrregullim bën që trupi të pësojë një sëmundje.

Venat e bllokuara në këmbë: Varikoza, këmbët e fryrë, ndjesia e rëndesës, këmbët ndjehen të ngrira ose keni ndjesi djegieje në thembra. Çarje të lëkurës. Çrregullimet e qarkullimit të gjakut: mbrojtja kundër baktereve shkatërrohet dhe formohen sëmundje të fungusit. Thonjtë trashen dhe forma e tyre prishet.

Kur venat që ushqejnë mëlçinë bllokohen: steatoza hepatike. Kur hani ushqime me yndyrë, ajo lë një shije të hidhur në gojë.

Kur venat në nyje humbasin forcën dhe bllokohen: Indet e kërcit thahen. Nyjet fillojnë të dhembin dhe shfaqet oseokondroza dhe hernia.

Kur venat e zorrëve humbasin elasticitetin e tyre: Shfaqen nyjet hemorroide.

Venat në sy: Pamja e syve zvogëlohet dhe shfaqet katarakti. Shumë njerëz mendojnë se shkaku i skuqjes së syve është për shkak të lodhjes së tyre por ato në të vërtetë janë gjakderdhje në kapilarët e syrit.

Çrregullimi i qarkullimit të gjakut në tru: Marramendje, regresioni i zhurmave në veshë. A keni shkuar ndonjëherë në kuzhinë dhe keni harruar pse shkuat atje apo kur nuk mbani mend një fjalë? Të gjitha këto janë shenja që venat në tru po përkeqësohen.

Ne gjithashtu duhet të shtojmë presionin e lartë të gjakut në këtë listë. Presioni i lartë i gjakut është nëna e krizave dhe motra e atakëve në zemër.

Venat janë burimi ynë i energjisë pasi forca e jetës kalon nëpër to. Nëse nyja e rëndësishme bllokohet, jeta ndalon.

Venat e bllokuara: Të gjitha organet vdesin nga uria

Pesha e tepërt ndikon direkt në vena. Organet tona vdesin nga uria për shkak të kolesterolit që bllokon venat. Sepse ushqimet nuk arrijnë në destinacionin e tyre. Truri dërgon mesazhin: “Duhet të ha”. Personi ha. Sidoqoftë, organet nuk mund të ushqehen sa duhet, sepse venat janë të bllokuara. Truri dërgon një tjetër mesazh për të ngrënë përsëri dhe ky cikël vazhdon.

Nga kjo lind kërkesa për të ngrënë ëmbëlsira dhe pasta. Trupi juaj ka nevojë për kalori.

Kur kolegët e mi u thonë pacientëve të tyre “Ju keni tension të lartë për shkak të peshës tuaj të tepërt”, pacientët ngatërrojnë marrëdhënien shkak – efekt. Tensioni i lartë i gjakut nuk zhvillohet si rezultat i peshës së tepërt, anasjelltas.

Ata thonë se “Shëndeti vjen i pari” për arsye të mira, por ne duhet ta shtojmë këtë: “Ne nuk mund të jemi të shëndetshëm nëse nuk i mbajmë venat tona të pastra”.

Kjo është arsyeja pse unë vazhdoj të them të njëjtën gjë: Nëse doni të jetoni një jetë normale, duhet të mbani venat tuaja të shëndetshme. Struktura e venave të pastra ju mbron kundër 90% të sëmundjeve, disa nga të cilat janë “të pashërueshme”.

Përveç kolesterolit, çfarë tjetër i bllokon venat?

Të gjithë e dimë se sa është i rrezikshëm kolesteroli. Ai bllokon venat, ngushton muret e venave dhe kështu parandalon rrjedhjen e gjakut. Por kolesteroli nuk është e vetmja gjë që e shkakton këtë.

Hypertea përbërja

Kolesteroli

E saktë. Pllakat e kolesterolit ose “pllakat e aterosklerozës” janë 65-70% shkaku i çrregullimeve vaskulare.

Çdo person ruan deri në 5 kilogram shtresa të kolesterolit në trupin e tyre kur mbushin 50. Kolesteroli i ruajtur ngushton lumenet vaskulare (hapësira boshe brenda venave ku rrjedh gjaku) 4-5 herë më shumë.

Mundohuni ta imagjinoni. Nëse themi se gjerësia e venave vaskulare e një njeriu është sa madhësia e gishtit, një vene e cila bllokohet nga 5 kilogramë kolesterol, gjerësia e hapësirës boshe ku mund të rrjedhë gjaku përmes saj është afërsisht sa 4 kunja shkrepëseje.

Këto pllaka mund të mos sjellin rrezik fatal, por cilësia e jetës zvogëlohet dhe rritet tensioni i gjakut, e shfaqet dhembja e kokës dhe shpinës si dhe mpirja. Trombusi që grumbullohet brenda venave është shumë më e rrezikshme.

Masa e trombusit

Trombusi që grumbullohet brenda venave është kaq e lehtë, “vetëm” 800 gram deri në 1 kg. Por për shkak të strukturës së tij të paqëndrueshme, ai është shumë i rrezikshëm. Trombusi (akumulimi në venë) mund të shkëputet nga muri i venës ku është futur dhe të fillojë të kërkojë për viktimë në çdo moment.

Pjesë të mëdha trombit mund të bllokojnë plotësisht venat e viktimave të tyre. Në një rast të tillë, indi nuk mund të marrë gjak të mjaftueshëm.

Ishemia është bllokimi i venës së trurit. Ataku në zemër është bllokimi i venës së zemrës. Ishemia në mëlçi, mosfunksionimi i mushkërive dhe i veshkave zhvillohet për shkak të kësaj. Hemorroide është ishemia në buzë të rektumit. Bllokimi i kapilarëve në këmbë mund të rezultojë në nekrozë (gangrenë).

Kripërat e kalciumit

Suplementet ushqimore dhe mbetjet kimike të ilaçeve shkaktojnë akumulimin e kripës së kalciumit në vena. Një person ruan 300-400 gram gjatë gjithë jetës së tij në 50 vjet. Kripërat e kalciumit grumbullohen më së shumti në tru.

Ata janë të rrezikshme për shkak të strukturës së tyre si kristal,. Ata i ngushtojnë venat dhe nëse venat kanë spazëm për shkak të stresit, lëvizjes fizike ose ndryshimit të ajrit, skajet e mprehta të kristalit mund të shpojnë venën. Shpimi i venës së trurit njihet si hemorragji.

4 shenja të dukshme dhe 7 të fshehura të venave të pashëndetshme

Cilat janë simptomat që na tregojnë se venat tona janë të bllokuara?

Nëse jeni mbi 45 vjeç dhe nuk keni përdorur ndonjë lëndë ushqyese për të pastruar venat tuaja, mund të them që keni një problem.

Mosha 45 vjeç është momenti historik për të pastruar venat tuaja.

Bllokimi i venave me kolesterol dhe trombus është rezultat natyror i plakjes. Ushqimet e sotshme, ilaçet, pirja e duhanit dhe alkoolit rritin këtë proces dhe sasinë e bllokimit me 5-8 herë. Ky është realiteti i botës së sotme dhe nuk mund të mohohet.

Simptoma kryesore e venave të ndotura

Nëse jeni diagnostikuar me tension të lartë të gjakut, mund të ndaloni së lexuari këtë artikull sepse kjo do të thotë që ju vuani nga sëmundjet vaskulare.

A vuani nga luhatjet e tensionit të gjakut? A është tensioni juaj i gjakut vazhdimisht i lartë dhe a merrni rregullisht ilaçe? Nëse përgjigja juaj për këto pyetje është po, kjo do të thotë që keni 30% hapësirë ​​të lirë brenda venave tuaja për të qarkulluar gjaku. Pjesa tjetër e venave tuaja janë të mbushura me pllaka kolesteroli, trombus dhe kripë kalciumi.

Pra, edhe sasia më e vogël e stresit, një ndryshim në kushtet ose një stuhi magnetike do të ndikojnë menjëherë në shëndetin tuaj. Në këtë rast, tensioni i gjakut rritet dhe ju ndjeni pulsime dhe shfaqen pezmatimet.

4 sëmundje të shkaktuara nga venat e bllokuara

Hipertensioni (tensioni i lartë i gjakut)

Ju duhet të ulni tensionin e paqëndrueshëm ose të lartë të gjakut duke marrë pilula. Ju duhet të jeni të kujdesshëm për simptomat kryesore. A jeni diagnostikuar me tension të lartë të gjakut? Atëherë është koha për të pastruar venat tuaja.

Venat varikoze

Duken si vena të shëmtuara dhe të ënjtura në këmbë. Ato shkaktojnë rëndim, dhimbje dhe edemë. Mbetjet e kolesterolit dhe të trombusit bllokojnë valvulat e venave. Me kalimin e kohës shfaqen “yje” me variçe dhe marrin një formë “merimange”. Kështu zhvillohen venat me variçe.

Hemorroide

Bllokimi i venave në rektum bën që nyjet hemorroide të ënjten. Mbetja që vjen nga venat që mbartin gjakun rrit çarjet në anus.

Osteokondrozë (Kalcifikim)

Zhvillohet në kërc për shkak të qarkullimit të pamjaftueshëm të gjakut. Kërci bëhet i ngurtë dhe nuk mund të funksionojë. Ata nuk mund të gjejnë kohën për t’u kuruar. Ata thahen pasi nuk përtëriten. Ata humbasin funksionin e tyre hidratues. Fillojnë të grumbullohen kripëra në një mënyrë që nuk mund të pastrohen dhe kontrollohen.

7 simptoma të fshehura

Edemë

Venat e bllokuara nuk mund të pompojnë ujin në trup. Trupi humbet ekuilibrin e tij kripë-ujit. Në mbrëmje këmbët ënjten dhe çorapët lënë shenja të trasha e të thella në lëkurë. Ju keni vështirësi të hiqni unazën tuaj. Ënjtja në bark është shenjë e ënjtjes në organet e brendshme.

Tringëllimë

Tinguj që fillojnë nga drita, pastaj marrin më të mëdha me kalimin e kohës, duke ju penguar të përqendroheni. Arsyeja për këto tinguj është rritja e tensionit të gjakut në venat e trurit që shkaktojnë tensionin.

Marramendje

Ndjesi dehje. Marramendje e papritur është shenjë që sistemi vestibular nuk po funksionon mirë.

Pagjumësia

Ju nuk mund të flini para mesnatës edhe pse ndiheni të shqetësuar dhe keni mungesë energjie? Arsyeja për këtë është mos-marrja e gjakut të mjaftueshëm në gjëndrën e hipofizës. Kjo prish prodhimin e melatoninës së hormonit të gjumit.

Mungesa e staminës

Ju ndjeheni të lodhur. Ju nuk ju bëhet të bëni asgjë. Gjithçka dëshironi është të qëndroni në shtrat dhe të hani. Kjo ndodh kur trupi fillon të kursejë energji. Venat nuk mund të mbajnë ushqimin e nevojshëm për organet. Kështu që trupi duhet të minimizojë aktivitetet e tij në mënyrë që të mbetet gjallë.

Çrregullime të shikimit

Vini re “miza” që fluturojnë para syve tuaj. Ato janë simptoma që lindin nga venat e lenteve të syrit.

Dhimbje në nyje

Kur ndryshon moti, ndodh dhimbja e nyjeve. Në vend që të zgjoheni të çlodhur dhe plot fuqi, ndiheni pothuajse sikur të kishit kriza. Ankoheni se kockat ju lëndojnë. Arsyeja për këtë është se lëngu sinovial humbet karakteristikën e tij.

A keni ndonjë nga këto simptoma? Nëse përgjigjja juaj është po, atëherë nyjet tuaja po ju tregojnë se është koha që ju t’i pastroni ato.

Njerëzit zakonisht mund të kenë më shumë se një nga këto simptoma në të njëjtën kohë. I njëjti person madje mund t’i ketë të gjitha.

Pacientët përpiqen të trajtojnë çdo sëmundje veç e veç. Ata përdorin ilaçe për tensionin e gjakut, vaj për variçet në këmbë dhe xhel për kalcifikimin. Dhe natyrisht shumë qetësues, qetësues, qetësues…

Kështu që ata shpenzojnë shumë para për ilaçe. por ekziston vetëm një shkak për sëmundjet vaskulare: bllokimi. Në këtë pikë është e nevojshme të filloni pastrimin e përgjithshëm të sistemit vaskular.

Atëherë, çfarë mund të përdorni për të pastruar mbetjet e kolesterolit, trombusit dhe kripës në vena?

Ju lutemi deklaroni sugjerimin tuaj profesional. Për shembull, Havaja është 57 vjeç dhe jeton në Tiranë dhe ka probleme me peshën e tepërt, hipertensionin dhe venat varikozë. Havaja mund të ndiejë ndonjë ndryshim në mot, njëlloj si një barometër sepse nyjet e saj fillojnë të dhembin. Ajo ka dhimbje koke, marramendje dhe ndjehet e lodhur.

Si mund ta ndihmojmë zonjën Hava? Si mund t’i pastrojë venat? Ajo nuk dëshiron të shkojë te një mjek dhe të dëgjojë fjali si: “Duhet të biesh në peshë”, “Duhet të stërvitesh”, “Duhet të ushqehesh shëndetshëm”, ose “Duhet të jetosh më me kujdes në këtë moshë”.

Shumica e produkteve mjekësore dhe farmaceutike nuk kanë ndonjë përfitim tjetër përveç se të zbrazni llogarinë tuaj bankare dhe t’ju bëjnë të varur nga kokrrat.

Fatkeqësisht kështu funksionon sistemi shëndetësor në Shqipëri.

Ka vetëm një produkt mund të them se pastron venat në mënyrë të sigurt: Hypertea të zgjat jetën me 11-17 vjet. Ju jep energji dhe ndjenjën e rehatisë, ju kursen nga vuajtjet dhe nuk harxhon asnjë nga stamina juaj.

Është e padëmshme sepse është një çaj i përbërë nga bimë të shëndetshme. Është produkti i 2-ti më i përdorur për pastrimin e venave. Vendi i parë i përket operacionit. Për dallim nga metodat që përdoret në kirurgji, ky produkt nuk shkakton komplikime dhe nuk ka efekte anësore. Nga venat arteriale më të trasha deri tek kapilarët më delikatë

Hypertea përbëhet nga esenca bimore dhe kur bie në kontakt me ujin ai aktivizon molekulat e gjalla. Këto pastrues të përpiktë shkatërrojnë të gjithë kolesterolin, trombusin, pllakat e kalciumit dhe mbetjet e ilaçeve të ngecura në membrana. Kështu që ai pastron gjithçka që parandalon qarkullimin e gjakut. Hypertea përbëhet nga boçe lulesh, të njohura ndryshe si boçe farash (Humulus lupulus)

E gjithë papastërtia që grumbullohet ndër vite dhe shkatërron jetën tuaj, pastrohet me një trajtim prej 1,5-2 muajsh me Hypertea.

Hypertea tretet dhe heq 4 kg pllaka kolesteroli në vetëm 6 javë. Zbut një masë të trombusit nga rreth 900 gramë deri në 1 kilogram dhe shkatërron klorurin e kalciumit deri në 350-400 gram.

Falë kësaj, nuk keni më dhimbje koke dhe as zhurma në vesh. Truri fillon të marrë ushqim të mjaftueshëm dhe funksionon me shpejtësinë e një super kompjuteri. Mendimet bëhen më të qarta.

Emocionet intensifikohen, dhe ju filloni të dëgjoni tingujt paqësorë që nuk i keni dëgjuar më parë. Ndjesia e të dëgjuarit përmirësohet, madje mund të ndiqni bisedën në dhomën tjetër që nuk mund ta dëgjonit më parë.

Shqisa e erës fiton ngjyra të reja. Obstruksioni i hundës largohet. Ju nuk keni më probleme kronike brenda inflamacionit të hundës dhe alergjisë. Bronkusi shërohet. Frymëmarrja bëhet më e lehtë. Freskia që mbush mushkëritë tuaja udhëton në të gjithë trupin dhe krijon një ndjenjë lumturie.

Shqisa e shijes forcohet dhe thellohet. Ju filloni të shijoni më shumë ushqime të zakonshme. Ju hani më pak, por ndjeheni më të plotë. Lakmia juaj për ëmbëlsirë dhe ushqime të yndyrshme zhduket.

Nyjet tuaja ju falënderojnë. Dhimbjet e vazhdueshme zhduken. Nyjet tuaja nuk dhembin dhe rikthehet lëngu sinovial e lëvizja bëhet më e lehtë. Është njësoj si ndryshimi i vajit të një makine. Në vend të vajit të djegur, si katran, ju vendosni një vaj të pastër dhe të freskët, i cili bën që çdo komponent të funksionojë lehtësisht.

Është mbresëlënëse. Nuk e kisha dëgjuar kurrë Hypertea më parë. Unë kisha informacione të përgjithshme për lëndët ushqyese. Nutraceutikët konsiderohen si metoda kryesore e trajtimit në Japoni dhe Izrael. Por këtu, këto produkte shihen me dyshime.

Jam i sigurt se zonja Hava ka përdorur qindra suplemente ushqimore dhe ilaçe në mënyrë që të mos shpenzojë para për produkte të mrekullueshme me famë të dyshimtë.

Më lejoni t’ju tregoj një histori për mungesën e besimit.

Antibiotiku i parë u shpik në vitin 1928: Penicilina Ky ilaç trajtonte sëmundjet e dizenterisë dhe tifoideve që kishin sjellë shumë vdekje.

Sidoqoftë, shumica e njerëzve nuk besuan se penicilina do të sillte dobi sepse ata kishin përdorur mijëra metoda të padobishme trajtimi. Por ata që kishin përjetuar mijëra dështime por prapë nuk kishin frikë ta provonin, u shëruan. Grupi i parë i pacientëve po mendonin “Një ilaç tjetër i padobishëm” dhe ata e paguanin çmimin me jetën e tyre. Por zgjidhja për shërimin e tyre ishte pikërisht para syve të tyre.

Ashtu si penicilina zhduku dizenterinë, tifoidet dhe murtajën, Hypertea do të zhdukë sëmundjet vaskulare. Hapat e parë drejt kësaj janë ndërmarrë në Kore, Japoni, Kanada, Zvicër dhe Izrael. Është hartuar një kornizë ligjore në këto vende. Është vendosur që, për pastrimin e venave, lëndët ushqyese të përdoren para trajtimit mjekësor.

Jam dakord që dyshimi është armiku më i madh. Unë personalisht nuk hezitoj të provoj gjëra të reja.

Le ta imagjinojmë që blej Hypertea E hap kutinë, e nxjerr dhe merr një çaj… Çfarë ndodh pastaj? Si funksionon Hypertea?

Kur merret aktivizohet një laborator i vërtetë natyror. Sode kaustike: Kjo sode natyrale e prodhuar nga depozitat minerale hyn në reaksion me ujin dhe fillon procesin e oksigjenimit të esencave natyrore të barishteve brenda Hypertea.

Esencat kurative që pasurohen me ujë dhe oksigjen marrin karakteristikat e peroksidit: Oksigjenimi.

Në të vërtetë Hypertea është si një bombë oksigjeni falë molekulave në të. Ai hap rrugën për qarkullimin e gjakut duke hedhur në erë pllakat e kolesterolit në vena.

Çaji Hypertea ka një ngjyrë të errët. Ju mund ta shijoni glikanxon dhe koprën përtej shijes së saj të butë e të thartë.

Duhen 5 minuta që molekulat e esencës bimore të funksionojnë kur futen në reaksion me oksigjenin dhe aktivizohen. Një arsye tjetër që Hypertea është kaq efektiv është sepse përmban esenca të gjalla bimore. Shumica e ilaçeve nga ana tjetër përmbajnë molekula joaktive dhe të vdekura.

Efekti i peroksidit bën që molekulat e gjalla të asimilohen menjëherë. Esencat bimore që pasurohen me oksigjen, thithen lehtësisht nga ezofagu. Kështu Hypertea nuk shkakton djegie të stomakut, shije të hidhur dhe gazra dhe nuk bën ushtron presion në zorrë dhe mbron stomakun. Është i përshtatshëm edhe për pacientët me ulçerë. Hypertea nuk ka asnjë efekt anësor.

Pastron mbetjet

Bari veshtulle hap bllokimet që shkakton kolesteroli. Molekulat Lofant funksionojnë si një çekiç për të hequr pjesët e kolesterolit që ngjiten në muret e brendshme të venave. Si rezultat, hapet hapësira për qarkullimin e gjakut. Organet fillojnë të “pinë” ushqimin e tyre. Kërci që gjen oksigjen dhe ujë “gjen jetën” dhe fillon të funksionojë mekanizmi automatik i shërimit. Rikthehet elasticiteti. Zhduket dhimbja që shfaqet në gjunjë dhe gishta kur ndryshon koha.

Edema zhduket. Edhe nëse dikush qëndron në këmbë gjatë gjithë ditës, këmbët nuk fryhen.

Qarkullimi i gjakut në lëkurë përmirësohet. Venat merimangë të dukshme nga jashtë zhduken. Varikoza shpërndahet dhe nyjet hemorroide thahen.

Ai jep energji

Elecampane essence molecules. lipoproteina e kolesterolit

Hypertea zgjidh 2 probleme: Pastron mbetjet e kolesterolit dhe djeg yndyrën në mënyrën e duhur. Ju filloni të ndjeheni më të fortë pasi të përdorni produktin dhe ndjeni nevojën për të lëvizur.

Parandalon ngërçet

Gjethe thupre parandalon spazmat e venave. Ajo zbut venat. Dhe në mënyrë të ngjashme parandalon dhimbjet e venave. Ajo relakson venat që vuajnë nga çrregullimi i qarkullimit të gjakut dhe i shëron ato. Dhimbja e kokës dhe tringëllimat në vesh zhduken dhe mushkëritë dhe bronkia fillojnë të funksionojnë më mirë. Ju nuk ndjeni bllokim frymëmarrjeje.

Heq presionin në zemër

Esenca e lule koprës qarkullon brenda venave dhe kërkon trombus. Ajo hollon gjakun dhe përmirëson qarkullimin e tij. Ajo largon kripën e kalciumit dhe mbetjet e ilaçeve brenda venave.

Presioni që ndjen në gjoks lehtësohet dhe frymëmarrja bëhet më e lehtë. Ritmi i zemrës kthehet në nivelin e tij normal. Simptomat e aritmisë dhe takikardisë dhe dhimbjet e papritura në zemrën tuaj zhduken.

Rreziku i atakut në zemër bëhet zero.

Riparon venat

Rrënjë Valeriane, lule dhe gjethe murrizi riparon muret e venave. Molekulat e farës së Amarantit mbulojnë të çarat e vogla sikur të jetë një ngjitje copëzash. Truri mbrohet nga krizat. Koka juaj ndihet më e lehtë.

Efekti flutur

Hypertea është i ngjashëm me një flutur duke kërcyer krahët e saj dhe kjo shkakton një sërë ngjarjesh në një sekuencë. Kur fillon të punojë dhe pastrojë të gjithë mbetjet e grumbulluara ndër vite në vena, Hypertea fillon hap pas hapi rrugën e shërimit në të gjithë trupin.

Ju ndjeheni të rilindur pas një trajtimi një vjeçar me Hypertea.

Ju zgjoheni kollaj

Ju zgjoheni në mëngjes pa vështirësi. Nuk keni pse të prisni për kontroll të këmbëve, shpinës dhe qafës.

Trupi mbushet me forcë dhe energji që në mëngjes sepse tani venat dhe të gjitha organet kanë qenë në gjendje të marrin ushqimin dhe oksigjenin që u nevojitet gjatë gjithë natës. Çdo pjesë e trupit tuaj është ushqyer me sasi të mjaftueshme të gjakut të nevojshëm për të mbledhur forcë për një ditë të re.

Mëngjesi i shijshëm

Ju kënaqeni duke zhytur bukën tuaj në salcën tuaj me veze gjatë mëngjesit. Stomaku juaj e pranon kollaj. Nuk keni më dhimbje të pafund në stomakun tuaj. Hypertea ka pastruar venat që ushqejnë stomakun. Është bërë aq i fortë sa që edhe nëse gllabëroni një gur, ai mund të tretet.

I fortë si një dem

Ndërsa jeni duke dalë nga shtëpia, nuk keni pse të shqetësoheni për këmbët. Edhe nëse ecni gjatë gjithë ditës ato nuk do të shkaktojnë asnjë problem, të lodhen ose të fryhen. Këpucët dhe çorapet tuaja nuk lënë më shenja në këmbët tuaja.

Qetësi absolute

Ndiheni të qetë dhe të relaksuar. Dhimbja kokëfortë që ju mashtron vetëdijen dhe ju pengon të përqendroheni është zhdukur, dhe duke qenë se nuk keni dhimbje, tani ndjeni tinguj dhe erë që nuk jeni mësuar, më thellë.

Fortësi e lakmueshme

Në fund të një dite pune të ngjeshur, ju ktheheni në shtëpi me mendje të qartë. Truri juaj tani punon si një orë e saktë. Ju nuk ndiheni më të lodhur.

Gjumë i mirë

Sapo të vendosni kokën në jastëk, ju bini në gjumë. Ju nuk bini dhe ktheheni në shtrat si më parë. Tani është shumë më e lehtë. Ju vendosni kur të flini dhe trupi juaj përshtatet me të.

Programi i mungesës së tregut dhe uljeve

Hypertea u zhduk nga tregu, ai nuk mund të gjendet në asnjë farmaci. Pse?

Fatkeqësisht kjo është e vërtetë. Që nga fillimi i këtij viti Hypertea nuk shitet më në farmaci.

Kjo është për shkak të lakmisë së kompanive farmaceutike. Këto kompani kërkuan që për çdo pako Hypertea të shitur, prodhuesi t’i paguajë 7,500 ALL. Kompanitë kërkuan që kjo shumë të shtohej në produkt, pasi ato nxjerrin produktin në farmaci (çmimi i produktit Hypertea në disa farmaci arriti 25,000 ALL në Tiranë.

Përfaqësuesit e kompanive pretenduan se kërkesa e tyre ishte e arsyeshme. Në këtë mënyrë ata do të ishin në gjendje të vazhdonin aktivitetin e tyre. Hypertea është një ilaç që i duhet pacientit çdo 7-10 vjet. Për më tepër, pasi venat të pastrohen me Hypertea pacientët nuk kanë nevojë për ilaçe mjekësore. Askush nuk ka nevojë të marrë ilaçe për të ulur tensionin e tyre të gjakut ose për të lehtësuar dhimbjet e tyre të nyjeve. Kërkesa për barna të astmës dhe diabetit është ulur ndjeshëm. Natyrisht kjo nënkupton një dëm të madh financiar për kompanitë farmaceutike. Kjo është arsyeja pse ata donin të vendosnin një diferencë kaq të lartë fitimi në çmimin e Hypertea.

Si rezultat, prodhuesit e Hypertea anuluan kontratën e tyre me farmacitë dhe filluan shitjen në internet plotësisht. Në fakt, ky është vendimi më i mirë. Ata nuk kanë më probleme siç janë pagimi i qirasë ose lufta për të marrë një hapësirë në farmaci. Kështu që Hypertea është në një pozicion ku është më e lehtë për të gjithë, në krahasim me kur shitet në farmaci.

Programi i uljes “Vena të Pastra”

Hypertea blej, çmimi, blihet

Hypertea blihet