HomeMacedoniaMikoherb Македонија, цена, инструкции за употреба, осврти - без чешање и габични...

Mikoherb Македонија, цена, инструкции за употреба, осврти – без чешање и габични инфекции на ноктите и стапалата со еден третман

Author

Date

Category

 • Моментално ве ослободува од потењето и чешањето
 • Ја искоренува причината за габичната инфекција
 • Обновува до 98% од оштетената и испукана кожа

Малопродажна цена 4800 MKD

Цена 2400 MKD

Како добивте габична инфекција?

 • На базен
 • Прекумерна тежина
 • Слаб имунолошки систем
 • Антибиотици
 • Проблем со проширени вени
 • Носењето синтетичка облека
 • Габична инфекција на нозете на член од семејството

Дерматомикозитет (од старогрчки „микос“ што значи „габа“) е болест на стапалата и ноктите.

Во 92% од случаите причина за болеста се габите Trichophyton и Microsporum. Овие паразити се тешки за лекување и продираат во длабоките слоеви на епидермисот, навлегувајќи во кожата, преку храна, пијалаци, плунка, мали гребнатини и пукнатини.

Тие ја иритираат кожата, предизвикувајќи силно чешање, болка, распаѓање на ткивото и непријатен мирис. Ја пробиваат заштитната бариера и ја уништуваат текстурата на ноктот.

Според статистичките податоци, само 12,4% од луѓето се ослободуваат од габичната инфекција. Зошто?

Бидејќи претходните методи за лекување не делувале.

 • Антигабични операции на ноктите. Многу болни. Ноктот треба целосно да се отстрани, што предизвикува силна болка, а како резултат на тоа, ефектот може да биде нула и ноктот повторно да расте неправилно.
 • Народни лекарства. Ги ублажуваат само симптомите, но не ја елиминираат причината за габичната инфекција. Болеста не поминува, а габичната инфекција забрзано се шири.
 • Медицински крем. 90% од медицинските кремови за време на лекувањето не помагаат кај симптомите на болеста. Освен тоа, габичната инфекција се враќа веднаш штом лекувањето ќе престане!

Не постои ништо слично на тоа.

Разграден сребрен нитрат (96% сребро)

Процентот на луѓе кои се опоравиле од габичната инфекција на стапалата и ноктите

Како гелот Mikoherb може да ве ослободи од габичната инфекција – состав

 • Масло од анасон. Ја заштитува кожата и ги намалува чешањето и непријатниот мирис. Ја обновува испуканата кожа и ги дезинфицира раните. Веднаш помага со чешањето и го отстранува непријатниот мирис. Има танини со антивоспалително дејство.
 • Масло од оригано. Антифунгалните својства на ориганото се познати уште од 14-тиот век. Маслото од оваа билка ја уништува габата и не дозволува повторно да се развие.
 • Масло од лаванда. Есенцијалното масло од лаванда е моќно средство против кожните болести. Веднаш продира во епидермисот, ја навлажнува и омекнува кожата одвнатре, лечи чиреви и испукана кожа и создава бариера против габите и патогените бактерии.
 • Екстракт од златица. Научно потврден производ против габични инфекции. Го забавува развојот на габичната инфекција, ги инфицира габичните клетки и ги оштетува нивните мембрани. Го зголемува имунитетот и отпорноста кон сите инфекции на кандида и други видови инфекции од мувла.
 • Масло од нане. Ја дезодорира кожата, штити од прекумерно потење.
 • Екстракт од дива камилица. Го намалува воспалението и чешањето, ја дезинфицира и смирува кожата.

Мазна, свежа кожа

Mikoherb резултати – дерматологот не им веруваше на своите очи!

Ова е успешен третман на габична инфекција на нозете и ноктите

 • Се ослободив од чешањето 98%
 • Потењето на нозете престана 87%
 • Лупењето и чешањето престанаа 86%
 • Се отстранија габичните паразити 100%
 • Несакани ефекти 0%

Долгорочни ефекти дури и откако ќе престане третманот12 месеци минимум

Во 2013 година беа спроведени клинички испитувања на клиника во Скопје. Волонтерска група што вклучувала маж и жена учествувале во испитувањата. Тие биле на возраст од 25 и 78 години. Резултати Сликите дадени подолу и броевите дадени погоре се податоци собрани во форма на истражување и тие укажуваат на успешни резултати.

Дали има забелешки за гелот Mikoherb од лекарите?

Д-р Петранка Младеновска, дерматолог, 14-годишно искуство

Гелот Mikoherb е вистинско откритие во лекувањето на габичните инфекции на нозете и ноктите без антибиотици или ласерска операција.

Од 70, дури 67 пациенти со габична инфекција велат дека се ослободиле од чешањето, испуканата кожа, прекумерното потење и миризбата за помалку од две недели. Сега живеат среќен живот без габични инфекции.

И јас сум убедена дека со гелот Mikoherb е можно брзо и лесно да се ослободите од непријатните симптоми, а најважно е дека може да ја користите во домашни услови. Ви го препорачувам.

Како се користи гелот Mikoherb

 • Сварете антигабични состојки во 1,5 литар зовриена вода. Оставете ги да отстојат 20 минути. Потопете ги чистите нозе во топлиот раствор 30 минути.
 • Гелот нанесете на зафатената област и размачкајте го по кожата. Мачкајте 3-4 пати на ден

Разбудете се без габична инфекција!

Потврдено од корисниците на гелот Mikoherb

Го лекував овој проблем минатата година. Пробав сè: апчиња, масти и кремови. Се консултирав и со дерматолог, но немаше никаков ефект од сето тоа. Одењето на базен беше проблем. Ми создаде многу проблеми, емоционално и физички. Ова траеше околу 2 години. Решението дојде од неочекувано место. Мојата свекрва, со која не сме во најдобри односи, ми го донесе гелот Mikoherb. За две недели, целосно заборавив на габичната инфекција. Поминаа 5 месеци и сè уште не се вратила! Сега со свекрва ми сме најдобри пријателки 🙂

Сашо и Весна Петревски, Струга

Јас сум многу среќен што го споделувам моето успешно експериментално лекување со гелот MIKOHERB! Го користев само 2 месеца, но разликата е голема и ноктите ми изгледаат многу подобро. Најважно е дека коренот на ноктот е здрав, а миризбата исчезна, исто како и неподносливото чешање!!! Сега сум среќен благодарение на мојата сопруга. Таа го најде гелот MIKOHERB. Добро е што го нарача преку оваа веб-страница, бидејќи ги прочитав рецензиите на оние кои добиле лажен производ! Навремено го добив оригиналниот производ.

Ненад Методиевски, Тетово

Се обидов да ја лекувам габичната инфекција со билки и добив дерматитис! Мојот дерматолог рече дека ќе ме излечи ако ветам дека нема да пробувам сама да се лекувам 🙂 Единственото нешто што ми помогна беше гелот Mikoherb. Го користев за нозете. Чешањето исчезна уште од првиот ден, распуканата кожа и лушпите третиот ден, а габичната инфекција целосно исчезна за две недели. Најважно е што успеав да се ослободам од прекумерната пот и миризбата! Оттогаш, немав габична инфекција веќе 1,5 година!

Сандра Крстевска, Кичево

Важни предности на гелот Mikoherb

 • Лесно. Користењето на гелот Mikoherb е многу лесно. Брзо се апсорбира, мириса убаво и не остава траги на облеката.
 • Брзо. Доволни се две пакувања од производот за ублажување на чешањето. Лушпите и испуканата кожа исчезнуваат по неколку дена. Прекумерното потење и непријатниот мирис исчезнуваат.
 • Трајно. Ефектот на лекувањето трае долго време, така што нема да имате никаков проблем долго откако лекувањето ќе заврши. Не предизвикува ниту зависност ниту лоши симптоми.

Одобрено од дерматолози од 19 земји.

Произведено според строгите меѓународни стандарди GMP и ISO.

Mikoherb каде да се купи– производ против габична инфекција со најбрзо дејство

Без чешање и габични инфекции на вашите нозе и нокти со еден третман.

 • Моментално ве ослободува од потењето и чешањето
 • Ја искоренува причината за габичната инфекција
 • Обновува до 98% од оштетената и испукана кожа

Малопродажна цена 4800 MKD

Цена 2400 MKD

Според лекарите на Клиниката за дерматологија во Скопје: „Габичната инфекција на ноктите доведува до инфекција на крвта и некроза. Решение има, но не е за секого.“

Павлина Крстиќ: „Јас гарантирам дека секое лице во Скопје заразено со габична инфекција на ноктите ќе може да нарача антифунгално средство со попуст од 50% и ќе престане да ја труе својата крв.“

Павлина Крстиќ е докторка на Клиниката за дерматологија во Скопје а ние објавуваме неколку извадоци од нејзината прес-конференција: „Габичната инфекција од ноктите навлегува во крвта и внатрешните органи, коишто добиваат септички шок и телото почнува да пропаѓа одвнатре. Македонија има највисока стапка на смртност во светот од габична инфекција на ноктите. Секое заразено лице умира во рок од 10 до 14 години.“

Павлина Крстиќ е специјалист на Клиника за дерматологија во Скопје и таа ни даде ексклузивно интервју.

Зошто габичната инфекција на ноктите е толку смртоносна и како може да избегнете смрт ако вашите нокти пожолтат и ако добиете габична инфекција?

Зошто габичната инфекција на ноктите ја нарекувате опасна болест?

Дали сте свесни колку луѓе починаа од микоза во 2019 година? Минатата година 1000 луѓе починаа само во главниот град. Од овие 650 луѓе починале од габична инфекција на ноктите, што е повеќе од половината од вкупниот број. Габичната инфекција на ноктите не само што влијае на прстите, туку се апсорбира во крвта преку нозете и се шири низ целото тело. На тој начин го ослабува телото одвнатре и предизвикува големо оптоварување на сите органи. Нејзините спори навлегуваат во внатрешните органи и почнуваат да растат, предизвикувајќи штета во телото. Ова предизвикува микоза во внатрешните органи. Ова значи дека заразеното лице почнува да гние одвнатре. Во таква ситуација, лицето може кога било да добие срцев или мозочен удар, црниот дроб може да развие карцином, а бубрезите да престанат да функционираат. Секој кој има габична инфекција на ноктите е изложен на голем ризик. Честите настинки, работата или стресот го ослабува имунитетот и може да доведат до ненадејна смрт.

Затоа сметам дека габичната инфекција на ноктите е многу опасна болест, којашто е една од најголемите причини за смрт во целата земја. Постојано слушаме за рак и тумор, но мора да имате предвид дека ракот влијае само на три до четири проценти од населението, додека габичната инфекција на ноктите влијае на секоја втора личност на возраст меѓу 40 и 45 години.

Па, зошто лекарите не можат да ја излечат оваа болест? Сепак, вашата работа е да ги спасувате животите на луѓето

Најпрво, дозволете ми да ви кажам дека повеќето луѓе кои страдаат од габична инфекција на ноктите на нозете не посетуваат лекар затоа што не го разбираат ризикот од оваа болест. А кога ќе појдат на лекар, обично е предоцна. Таму им се препишуваат некои лекови што им се од мала корист, а после тоа тие никогаш веќе не одат на лекар, а болеста продолжува да напредува. Габични инфекции бараат чести посети. Покрај тоа, има многу малку луѓе кои ги разбираат последиците од габичните инфекции и знаат колку сериозно може да им наштетат на внатрешните органи. Можам да ви раскажам за стотици вакви случаи, но ќе се задржам само на оние од кои може да го увидите ризикот од габичната инфекција на ноктите.

Може да добиете одредено олеснување на надворешните симптоми на габичната инфекција, но ова не го елиминира ризикот од фатален исход. Може да умрете во секое време.

Покрај тоа, во овој момент има и недостиг на персонал на кожната клиника. Целиот регион има само неколку експерти по микологија и имаме недостиг на дерматолози од 37%. Повеќе од половина од персоналот што е моментално на располагање нема соодветни квалификации. Се сомневам дека тие може да идентификуваат и третираат толку комплексна габична инфекција. Многупати би било подобро луѓето да останат дома отколку да се лекуваат во државна болница. Поради недостиг на персонал, мора да регрутираме неквалификуван персонал. Сите имаат медицинска диплома, некои дипломирале со висок просек, но овие лекари немаат доволно искуство и може да му нанесат голема штета на вашето здравје. Искусните лекари се пензионирани или починати, затоа што системот е преоптоварен со пациенти, па стресот врз нив се зголеми повеќекратно. Овие нови лекари дојдоа да го заземат нивното место, но немаат поим како да ги лекуваат своите пациенти. Би сакала мојот персонал да беше поискусен и поквалификуван, но ништо не можам да сторам околу тоа.

Дали недостигот на искусни лекари во нашиот регион е причина за толку високата стапка на смртност од габични инфекции?

Тоа е една од причините, но има и други. Ефективен третман за ова не е достапен. Аптеките продаваат многу видови на лекови и ако сакате, ќе ви продадат и лекови без рецепт, но тие не помагаат. Застарените лекови се бескорисни, а новите производи само се рекламираат повеќе, но не се поефикасни. Лековите препишани од лекарите исто така не се ништо посебно. Тие малку ја намалуваат болката, но им штетат на црниот дроб и стомакот и му нанесуваат голема штета на вашето тело. Овие лекови само ги потиснуваат надворешните симптоми, но габичната инфекција на телото не исчезнува и ве јаде одвнатре.

Поради овие причини, габичната инфекција на ноктите предизвикува труење на крвта и инфекција на внатрешните органи, а тоа доведува до смрт. Може да се лекувате и во приватна болница, но и тие имаат слични лекари. Нивните лекари се исто така со мало искуство и не знаат многу за болестите и нивното лекување. Главната цел на овие болници е да му земат што е можно повеќе пари на пациентот. Тие не се заинтересирани за правилен третман.

Значи, што треба да направат луѓето кои имаат габична инфекција на ноктите? Дали треба само да чекаат да умрат? Како искусен лекар, мора да го решите овој проблем.

Видете, не е дека јас седам со скрстени раце и не правам ништо. Но, не можам ништо да направам во врска со проблемот со персоналот. Работа на медицинските факултети е да произведат добри лекари, што можам да направам јас во врска со тоа? Јас не можам сама да ги обучувам лекарите. Ако мислиме дека сето ова ќе се промени преку ноќ, тоа нема да се случи. Слични проблеми има и во другите земји, а луѓето страдаат насекаде.

Но, кога се чини дека сѐ е изгубено, секогаш има трошка надеж. Неодамна беа развиени некои револуционерни пронајдоци за да се спасат животите на луѓето. Проектот најверојатно ќе стартува во средината на 2021 година, но тука луѓето може да го добијат овој третман пред другите држави.

Што мислите, зошто овој производ ќе ја промени ситуацијата?

Затоа што ги отстранува надворешните симптоми на стапалата и го чисти телото одвнатре, целосно лекувајќи ја габичната инфекција на ноктите од нозете. Ризикот од смрт опаѓа на речиси нула во првите неколку дена од почетокот на користењето. Со самото започнување на овој третман, пациентот е исклучен од ризичната група. Овој третман ги чисти габичните клетки акумулирани во крвта и внатрешните органи. Оштетувањето што го убива пациентот одвнатре престанува веднаш.

Според мое мислење, овој производ може да спаси илјадници животи.

Кое е името на марката на овој лек и зошто е толку ефикасен?

Ова е најефикасниот третман за габични заболувања што постои. Јас зборувам за гелот Mikoherb, производ од новата генерација, развиен во независни истражувачки лаборатории. Овој производ е подготвен од тимот на најдобрите лекари во Македонија. Тој е 10 пати поефикасен од вообичаените лекови и козметички третмани. Нема никакви несакани ефекти, не предизвикува зависност и му помага на телото да развие имунитет против габичните бактерии, елиминирајќи го ризикот од повторна инфекција.

Тајната за неговата ефикасност лежи во структурата на нашето тело. Толку е тешко да се ослободите од габичната инфекција на ноктите, бидејќи таа останува во ткивата на телото. Габичната инфекција обично се враќа откако ќе престанете да ги земате лековите за нејзино лекување. Друг проблем е што имунолошкиот систем на нашето тело не може самостојно да се бори против неa. Во најдобар случај, телото може да ја забави стапката на раст на габичната инфекција. Кога имунитетот е слаб, габичната инфекција се шири многу брзо, што доведува до смрт.

Со гелот Mikoherb, телото е во состојба да произведе такви специјални антитела што ги уништуваат габите насекаде во телото. Па така, габичната инфекција целосно се отстранува од телото. Покрај тоа, антителата продолжуваат да се развиваат дури и откако ќе престанете со третманот. Овој производ ја зголемува реакцијата на организмот против габична инфекција за 10 пати. После тоа мала е веројатноста да добиете инфекција повторно. Еден третман со гелот Mikoherb му овозможува на телото целосно да се ослободи од габичните инфекции во вашето тело.

Зошто е гелот Mikoherb поефикасен од другите антимикотици што се продаваат во аптеките?

Мора да разберете дека габичните инфекции се прилагодуваат на средината, како и секое друго живо суштество. Повеќето антифунгални лекови се развиени пред 20-30 години, па габичните инфекции станале отпорни на повеќето антифунгални лекови со текот на годините. Формулата на гелот Mikoherb е сосема нова, таа е создадена по проучувањето на повеќе од 6.000 видови на габи. Поради својата единствена и нова формула, овој производ ја чисти габичната инфекција не само однадвор на ноктите и кожата, туку и одвнатре во телото.

Неговата ефикасност е докажана во нашиот истражувачки објект. Таа помина низ клинички испитувања каде учествуваа испитаници кои користеа други популарни антифунгални третмани. Резултатите го потврдија моќниот ефект на гелот Mikoherb.

Инфекцијата во телото не напредува и пациентот е целосно излечен. По третманот не останува трага од инфекцијата. Ова е причината зошто пациентот се опоравува и си го враќа здравиот живот. Тоа исто така му овозможува на телото да развие имунитет против габични инфекции, што значи дека инфекцијата нема да се повтори.

Оваа формула има многу позитивни ефекти врз телото:

 • Таа ги уништува габичните инфекции.
 • Чешање, лупењето и печењето на кожата на нозете престануваат откако ќе се употреби за прв пат.
 • Брзо ги лекува раните на ноктите и стапалата, како и испуканата кожа.
 • Ја елиминира лошата миризба и ја нормализира активноста на потните жлезди.
 • Не дозволува размножување на бактериите што предизвикуваат болести и го запира нивниот раст.
 • Се бори против габични заболувања како што се кандидијаза, херпес, дерматомикоза, габична инфекција на нозете итн.
 • Ги чисти отпадните материи од габите во крвта и лимфата.
 • Му помага на телото да развие имунитет против сите познати видови габични инфекции.
 • Нема опасност од реинфекција поради практичното пакување.

Ако третманот се заврши во согласност со упатствата, сите симптоми на габичната инфекција исчезнуваат.

Дали има контраиндикации? Зошто се продава со толку голем попуст?

Нема контраиндикации. Оваа формула е хипоалергенска. Може да се користи и ако сте алергични на други лекови. Исто така е потполно безбедна за црниот дроб, којшто најмногу страда при земањето орални лекови.

Како може луѓето да го купат гелот Mikoherb? Дали треба да покажат лична карта и дали треба лекарски рецепт?

Гелот Mikoherb ќе биде испратен директно од нашиот магацин и испорачан по курир. Ако го продаваме од локални продавници, тоа нема да биде правилниот начин. Не сакаме луѓето да стојат во ред за него. Пациентите кои страдаат од габични инфекции претрпуваат толку многу болка секој ден и нема да биде правилно да ги тераме да чекаат во ред со часови. Деновиве сѐ повеќе луѓе страдаат и подобро е ако ги поштедиме сите од оваа мака. Нарачката преку интернет е многу лесна, само пополнете го вашето име и телефонскиот број во формуларот за нарачка и почекајте го повикот. Нашите специјалисти ќе разговараат со вас и ќе ве информираат за текот на лекувањето што е погоден за вашата ситуација. Кажете ни ја вашата адреса и кога сакате да биде испораката. После тоа, треба само да ја почекате испораката на нарачката од курирот.

Формуларот за нарачка мора да се пополни директно на веб-страницата, каде што е бидат обработени сите нарачки од Македонија. Како што реков претходно, само треба да ги дадете вашето име и телефонскиот број.

Цената е намалена!

4800MKD

2400MKD

Mikoherb критике, коментари денес

Снеже Трајкоска

Габичната инфекција на прстите на нозете исчезна за еден месец! Благодарам!

Радмила Неделкова

Истото ми се случи и мене! Гелот Mikoherb штотуку ми пристигна и почнав да го нанесувам. Ефектот е јасно видлив на кожата и прстите на нозете!

Катерина Андоновска

Ви благодарам многу што ни дадовте информации за овој производ. Барав нешто слично. Сега чекам да ми пристигне нарачката! Благодарам!

Марио Котевски

Ви благодарам многу, докторке Павлина! Го испробав и многу ми помогна. Да видиме што ќе се случи следната недела. Малку е рано да се каже сега, но ќе ве информирам подоцна. Моите прсти почнуваат да изгледаат подобро. Се надевам дека ќе оздрават!

Павлина Крстиќ

Марио, не грижете се. Само продолжете да го користите гелот Mikoherb. Неопходно е да се следат упатствата при користењето на производот.

Со почит, Павлина Крстиќ

Христијан Јосифовски

Ве молам помогнете ми! Имам габична инфекција и пробав сè, но ништо не ми помогна. Многу ме боли и изгледа одвратно. Ми влијае на секојдневниот живот и не знам што да правам. Досега пробав многу видови на лекови, но ништо не ми помогна 🙁

Никола Гулевски

Христијан, те молам пробај го гелот Mikoherb, навистина делува. А и цената е разумна. Се пријавив и добив попуст. Имав габична инфекција во нозете и почнав да имам проблеми при одењето. Речиси се откажав од наоѓањето третман. Мајка ми од некаде дознала за гелот Mikoherb и инсистираше да го пробам еднаш. Инаку, мајка ми го купи пред 1 месец по редовна цена. Го користам веќе 3 недели, а ќе го користам уште една. Комплетниот третман трае 1 месец. Си го отсеков ноктот што беше оштетен од инфекцијата. Но, ми остана габичната инфекција на палецот. Се надевам дека ќе ми помине до следната недела. Претходно пробав разни видови на лекови, но сите беа бескорисни.

Ставам од гелот Mikoherb дури и во чевлите за да се елиминираат сите спори што останале таму.

Јасмина

Како можам да го купам гелот Mikoherb?

Ристе Попов

Јасмина, пополнете го формуларот погоре, но ќе мора да побрзате бидејќи понудата ќе заврши наскоро. Јас добив добар попуст.

Јасмина

Благодарам Ристе, го пополнив формуларот за нарачка.

Колку време трае испораката?

Ристе Попов

Јасмина, трае околу една недела 🙂

Даниела Лазарева

Ова е неверојатно и секој треба да го проба. Навистина страдав од габичната инфекција на нозете. Ниту бев во можност да носам сандали, ниту пак можев да одам на базен. Но, откако го користам гелот Mikoherb веќе 3 недели, почнав да се чувствувам подобро. Сега нема знаци од габичната инфекција на прстите!

Александар Смилков

Даниела, толку многу е добар? Ако е така, ќе нарачам и јас.

Антонио Петров

Ова нешто е неверојатно, јас и сопругата го користиме затоа што имавме ужасна инфекција. Досега сè оди добро и целото наше семејство се спаси од габични инфекции. Сега можеме да одиме на базен и во сауна.

Никола Веселков

Леле, јас не сум бил единствениот со овој проблем. Гелот Mikoherb почнав да го користам пред 1 месец и сега габичната инфекција на прстите ми е целосно излекувана. Пробав многу видови лекови и масти, но ова беше единствениот производ што ми даде најдобри и најбрзи резултати.

Марија Николова

Здраво, дали ова навистина делува? Пробав многу работи препишани од лекари, но сите се покажаа бескорисни.

Анастасија Милановска

Марија, навистина делува. Многу е ефикасно, но во исто време и сосема природно. Во моментов има добра понуда, затоа мора да побрзаш! Свекрвата ми го користи гелот Mikoherb и габичната инфекција на нозете ѝ исчезна.

Ане Стојкова

Благодарам, гелот Mikoherb делуваше и кај мене и не ми одзеде многу време! Го нарачав директно од производителот! Не одложувајте го третманот, габичната инфекција е нешто што треба веднаш да се излекува затоа што ќе ве убива полека одвнатре.

Силвана Ристиќ

Ви благодарам многу, докторке Павлина! Да не беше вашиот совет, никогаш немаше да го пробам овој производ! Ноктите на моите прсти секогаш беа скршени и многу ме болеа. Користев антифунгални лакови, а земав и лекови. Лакот за нокти ми помогна само некое време, но ништо повеќе. Сега нанесувам од гелот Mikoherb и има одличен ефект.

Патем, мојата нарачка пристигна многу брзо.

Павлина Крстиќ

Силвана, можеш да ме прашаш што сакаш. Кој лек го користевте за габичната инфекција пред да го пробате гелот Mikoherb?

Со почит, Павлина Крстиќ

Силвана Ристиќ

Користев Exoderil и Lamisil, а исто така и лак за нокти. Но, тие не делуваа…

Павлина Крстиќ

Благодарам за повратните информации, Силвана.

Со почит, Павлина Крстиќ

Мартина Велкова

Резултатите ги надминаа моите очекувања. Габичната инфекција на прстите на нозете исчезна за 2 недели! Сега нарачав и за мојата пријателка како подарок.

Горан Николоски

Добив габична инфекција во армијата. Пробав многу опции за третман, но без резултат. Еден пријател доктор ми кажа за гелот Mikoherb. Го купив кога имаше специјален попуст.

Го нарачав тука и наскоро ми се јавија и ја потврдија нарачката. Сега можам да носам влечки и да одам и на базен.

Христина Димитриева

Мојот сопруг имаше габична инфекција 3 години. Имаше многу проблеми. Неговите прсти станаа жолти и мирисаа многу лошо. Отпрвин користеше некој вид на капки, а купи и антифунгални лакови. Не се сеќавам на имињата на марките, но сите беа бескорисни и тој изгуби надеж. После ова, го испроба гелот Mikoherb по совет на еден пријател. Резултатите беа видливи во рок од 1 недела.

Павлина Крстиќ

Христина, колку што знам, фармацевтските компании се заинтересирани само за покачување на цените. Како се осмелуваат да им ги одземаат парите на луѓето. Дефинитивно ќе се пожалам за ова.

Со почит, Павлина Крстиќ

Дејан Китанов

Погледнете ги моите резултати. Само не заборавајте да ги исечете ноктите!

Лазар Костадиноски

Не знам колку години се обидував да се ослободам од габичната инфекција, но ништо не ми помогна. Потоа почнав да го користам гелот Mikoherb, третманот од овој напис и тој ме излечи во рок од 1 месец. Камо да го пробав претходно!

Павлина Крстиќ

Лазар, кога треба да се развие нова формула, потребни се многу пари. Затоа ни требаше време да го развиеме гелот Mikoherb. Добрата вест е дека сега луѓето можат брзо да се справат со габичните проблеми.

Со почит, Павлина Крстиќ

Николина Стојанова

Го прочитав овој напис и веднаш нарачав. Пробав многу видови на лекови и понекогаш ми помагаа, но ништо не понуди трајно решение. Сите велеа дека габичната инфекција на прстите многу тешко се лекува. Потоа го нарачав гелот Mikoherb и ми пристигна многу брзо. Фала! Сега конечно сум здрав и можам да живеам нормален живот!

Весна Милевска

Дечки, од каде нарачавте? Не најдов во ниту една аптека, а се плашам да нарачам преку интернет. Сакам оригинален производ, во спротивно парите се фрлени за џабе.

Павлина Крстиќ

Повторувам, гелот Mikoherb може да се нарача само директно од веб-страницата на производителот. За да се уверите дека го добивате оригиналниот производ, пополнете го формуларот погоре. Со оваа специјална понуда може да нарачате со попуст од 50%, но понудата е ограничена, побрзајте и нарачајте!

Пазете се од фалсификати!

Со почит, Павлина Крстиќ

Соња Ристеска

Ако понудата е сè уште достапна, тогаш ќе нарачам. Гледајќи ги фотографиите, се чини дека делува.

Вистинската причина за папиломите: габи!

Ако имате папиломи на вратот, под пазувите и на други места, тоа значи дека габите ве јадат одвнатре!

Ако имате папиломи или брадавици на вашата кожа, тоа значи дека смртоносна колонија на габи се населила во вашите внатрешни органи и постепено ги уништува нивните ткива.

Според статистичките податоци, повеќе од милијарда луѓе страдаат од габични инфекции. Најточната дијагноза е базирана на појавата на папиломи.

Проф. д-р Ана Мартиноска одговара на вашите прашања:

Вонреден професор, директор на Научниот центар за дерматологија и микологија. Таа има напишано повеќе од 20 научни статии од областа на клиничката микологија.

Работно искуство: повеќе од 15 години

(Од уредникот) Во Научниот центар за дерматологија и микологија откриено е дека габичните инфекции се вистинската причина за папиломите на човечкото тело. Најновите истражувања покажаа дека метаболичките производи на габите што предизвикуваат болести се токсични и го уништуваат целиот организмот. Затоа, луѓето заразени со габични микроорганизми страдаат од брадавици и папиломи.

За ова прашање разговаравме со д-р Ана Мартиноска, директор на Научниот центар за дерматологија и микологија.

Добар ден, д-рке Мартиноска. Ќе започнам со главното прашање: дали е вистина дека поголемиот дел од македонската популација страда од габични инфекции?

Да. Нашата земја е меѓу водечките на списокот по габичните заболувања. Ова се должи на животната средина, непостапувањето на властите и ниското ниво на хигиена. Ризикот од добивање габична инфекција нè прогонува секој ден: на плажа, на базен, во јавен тоалет, во јавниот превоз…

Според експертите од Светскиот фонд за борба против габични инфекции, околу 1,7 милиони луѓе на планетата се соочуваат со сериозни компликации поради габичните инфекции. Честопати, габичната инфекција доведува до уништување на ткивата и органите. Габичните инфекции предизвикуваат смрт од рак, гангрена, астма итн. Но, профитабилно е лекарите да молчат за ова. Како и одржувањето на илузијата дека габичната инфекција тешко се лекува, така што пациентите купуваат скапи лекови и се подложуваат на бескорисни процедури. На крајот на краиштата, ова е голем и профитабилен бизнис.

Д-рке Мартиноска, дали папиломите навистина се универзален симптом на габична инфекција?

Да. Некои истражувачки групи се на мислење дека храната што ја лачат габичните микроорганизми придонесува за формирање папиломи и брадавици на човечка кожа. Освен тоа, ако забележиме дека на телото започнуваат да се појавуваат брадавици и папиломи, тоа значи дека колониите на габи активно се размножуваат и сега ги населуваат шуплините на органите. Затоа, секое лице кое страда од папиломи е во животна опасност.

Дозволете ми да ве потсетам дека околу 60 % од сите смртни случаи, вклучително и смртните случаи од „природни причини“, се предизвикани од само еден фактор – габични микроорганизми што полека ги јадат луѓето одвнатре.

Но, нели габичната инфекција е само осип на кожата или деформација на ноктите? Како може да предизвика смрт?

Всушност, фатална грешка е да се мисли дека габичните инфекции се само осип на кожата или оштетување на ноктите. Постојат многу различни видови на габи што предизвикуваат болести и што живеат на кожата, на мукозните мембрани или во внатрешните органи и може да имаат широк спектар на последици. На пример, длабоките микози (кокцидиоидомикоза, хистоплазмоза) се крајно опасни. Тие буквално ги уништуваат ткивата, предизвикувајќи нивно гниење и умирање. Притоа, длабоката микоза тешко се искоренува.

Освен тоа, постојат габи што живеат на мукозните мембрани, а не на кожата, па дури и во внатрешните органи, како што се црниот дроб и белите дробови. Речиси сите се многу опасни. Откако ќе навлезат во телото, тие веднаш почнуваат агресивно да го уништуваат. Понекогаш габична инфекција се развива асимптоматски, а тоа трае сѐ додека нејзиниот патоген не се размножи во толку голема колонија со којашто телото не може да се справи. На ваквиот пациент постепено му ослабува имунолошкиот систем и тој развива алергии, цироза на црниот дроб, атеросклероза, па дури и рак.

Во исто време, со сигурност можам да кажам дека мнозинството од населението е заразено со габична инфекција. Проблемот е што некои од нив многу тешко се дијагностицираат. А кога последиците од инфекцијата ќе станат јасни, лекарите се обидуваат да ги сокријат. При аутопсија, присуството на габичните микроорганизми мора да се потврди со посебни тестови, но лекарите не сакаат да посветуваат време на ова.

Еден од универзалните симптоми што овозможува прецизно да се дијагностицира габична инфекција се папиломите и брадавиците на кожата.

Може ли да наведете некои конкретни примери за такви габични инфекции?

Можам да ви кажам за илјадници случаи со кои сум се сретнала во моето долгогодишно искуство. Но, ќе се фокусирам на оние што најдобро го покажуваат ризикот од инфекцијата.

 • Аспергилозата е тешка микоза што ги опфаќа белите дробови и, кај особено тешките случаи, срцето, црниот дроб, бубрезите и мозокот, при што доведува до брза смрт. Лекарите сè уште лошо ја дијагностицираат оваа болест и често ја мешаат со други. Белодробната аспергилоза, којашто се претворила во тешка деструктивна бактериска пневмонија, кај пациентот е откриена за време на самата операција. Како резултат на тоа, пациентот почина без да се освести.
 • Онихомикозата (атлетско стапало) е една од најчестите микози. Опасноста од инфекција демне секаде каде што луѓето одат боси. Габичните спори може да издржат и високи (до 100 °C) и ниски (до – 50 °C или – 60 °C) температури и може да останат живи со месеци. Бидејќи пациентот предоцна побара помош, потребна беше ампутација.
 • Пациентот се жалеше на чешање, долго време мислел дека скалпот му е сув и дека избрал погрешен шампон. Микроскопско испитување на примерок во влажен препарат со калиум хидроксид покажа дека на скалпот е присутна габата Trichophyton tonsurans. При испитување со допир, откриена е голема мека маса со изразена воспалителна реакција. Бидејќи пациентот побара помош премногу доцна, габичниот апсцес предизвикал алопеција заради лузната т.е. косата на овој дел од главата не може да обнови дури ни со трансплантација.

Како може да провериме дали некое лице е заразено со патогени габи?

За жал, не постои метод којшто може со 100 % сигурност да го дијагностицира присуството на габични микроорганизми во човечкото тело. Делумно затоа што има многу видови на габи што предизвикуваат болести (повеќе од 2.000 познати видови) и делумно затоа што тешко се откриваат. Комплетен преглед може да се направи само во неколку здравствени установи во Македонија, но многу е скап.

Првите симптоми на габична инфекција се:

 • црнки и мозолчиња
 • папиломи и брадавици
 • непријатен здив
 • алергии (осип, насолзени очи и течење на носот)
 • појава на ќелави делови на главата
 • чешање и црвенило на кожата
 • чести настинки, воспалено грло и затнат нос
 • хроничен замор (брзо се заморувате, без оглед што правите)
 • чести главоболки
 • запек или дијареја
 • болка во мускулите и зглобовите
 • раздразливост, несоница и губење на апетитот
 • темни подочници

Ако забележите некој од овие симптоми, постои 73 % веројатност од габична инфекција. Треба да започнете со третман што е можно поскоро!

Како може да се заштитиме и да се ослободиме од габичната инфекција?

Во однос на достапноста на производи за борба против габичните инфекции, ситуацијата во моментов е доста проблематична. Се разбира, постојат голем број на производи што ги елиминираат надворешните симптоми. Постојат и производи што се повеќе или помалку ефикасни против некои видови. Сепак, главниот проблем е што производите делуваат само на еден конкретен вид на габа што предизвикува болест, а кај секое лице има најмалку 7-8 вида. Користењето неколку производи истовремено предизвикува компликации (дури и токсична кома).

Денес, постои само едно решение за да се ослободите од габичните микроорганизми. Тоа е гелот Mikoherb и овој производ покажа одлични резултати при клиничките испитувања.

Што е посебно во врска со гелот Mikoherb? По што се разликува од другите антифунгални производи?

Во 2008 година, хемиската лабораторија во Скопје започна истражување за третман на карцином на кожата предизвикан од длабоки микози. При ова истражување, забележан е еден несакан ефект што ги изненадил научниците. По користењето на еден од испитуваните производи, на 87 % од пациентите кои учествувале во клиничкото испитување им се подобрила здравствената состојба, папиломите и брадавиците им исчезнале, а кожата им се исчистила. За жал, истражувањето било прекината поради економската криза. Но, во 2017 година, гелот Mikoherb беше тестиран и произведен според истиот тој испитуван производ.

Како што веќе споменавме, ова е единствен производ во светот денес со сличен ефект, па затоа е толку популарен меѓу претставниците на меѓународните веледрогерии и клиниките за дерматологија. Ви кажав дека е речиси невозможно да се утврди видот на габата со којашто е заразено лицето. Гелот Mikoherb има комплексен ефект и тој не само што делува на горните слоеви на кожата, туку продира и подлабоко во ткивата и телесните течности, има кумулативен ефект и ги уништува сите видови на габични инфекции. Ниту еден друг достапен производ денес не е толку ефикасен.

Покрај тоа, тој не е синтетички производ, туку е сосема природен производ, со што се елиминира ризикот од алергиски реакции, едем и други компликации.

Важно! Научниот центар за дерматологија и микологија започна специјална кампања каде што овој производ може да се набави со 50 % попуст!

1. Ефикасноста на гелот Mikoherb беше утврдена во рандомизирано, двојно слепо истражување, контролирано со плацебо. Експерименталната група (100 лица) што го користеше гелот ги пријави следниве резултати:

 • елиминирање на габични инфекции од телото: 99 %
 • целосно излекување на воспалението: 65 %
 • ослободување од кршливоста и пукањето на ноктите: 67 %
 • исчезнување на црвенилото и осипот: 71 %
 • исчезнување на црнките и мозолчињата: 83 %
 • исчезнување на брадавици и папиломите: 79 %

2. Не се идентификувани несакани ефекти, вклучително и алергиски реакции.

3. Гелот Mikoherb е признат како водечки производ во својата област.

Овој производ е сертифициран не само во Македонија, туку и во земјите на Европската Унија. Клиничкото истражување во ЕУ го спроведе универзитетот во Париз. Нашите француски колеги третираа повеќе пациенти отколку ние при првото испитување во Македонија. Во моментов, привршуваат клиничките испитувања во Америка и Јапонија. Азиските земји покажуваат голем интерес за формулата на производот. Сите испитувања, без исклучок, ја покажаа неверојатната ефикасност на производот.

Мислам дека нашите читатели се прашуваат каде може да го набават гелот Mikoherb? Дали има некои програми за попусти за македонските граѓани?

Под мое водство, експертите од Научниот центар за дерматологија и микологија воспоставија дистрибутивен центар со ограничена количина на производи. Како што е наведено во статијата, гелот Mikoherb сега е достапен за купување по промотивна цена од – 50 %. Сепак, понудата ќе трае ограничено време, а самиот производ е достапен само во одредени региони на земјата.

За да го купите гелот Mikoherb, сè што треба да направите е да испратите барање преку нашиот формулар за нарачка и да го наведете вашето име и телефонски број за да може операторот да ве контактира. Ако копчето за нарачки е овозможено, тоа значи дека производот е сè уште достапен за вашиот регион во дистрибутивниот центар. Јас лично гарантирам дека секој што ќе поднесе барање преку формуларот за нарачка ќе го добие производот.

Д-рке Мартиноска, што би сакале да им кажете на нашите читатели пред да го завршиме ова интервју?

Единственото нешто што сакам да им го кажам е да се грижат за своето здравје. Можеби не сте свесни за тоа, но вашите шанси да добиете габична инфекција се меѓу 60 и 65 %. Габичната колонија може да се насели насекаде – во крвта, цревата, белите дробови, срцето или мозокот. Како резултат на тоа се јавуваат многу проблеми што може да ви го скратат животот од 15 до 25 години. Јас дури и нема да го споменам проблемот со ненадејната смрт, што обично се јавува токму како резултат на длабоката мукоза. Не чекајте да стане предоцна, започнете со третман веднаш!

Попуст

4800 MKD

2400 MKD

Коментари

Теодор Смилевски

Го пробав овој производ. Имав многу брадавици на вратот и под пазувите. На 5-ти ден откако почнав да го користам, забележав дека ги има сè помалку. Ќе продолжам да го користам и ќе ве известам за резултатот.

Миле Јовески

Го нарачав гелот Mikoherb откако ја прочитав статијата и ја најдов веб-страницата на производителот. Пакетот ми беше доставен за неколку дена. Производот го користев 2 месеца. Не мислев дека е можно, но моите нокти станаа навистина чисти.

Милан Трајковски

Ова е глупост! Како може папиломите да се поврзани со габите? Уште една измама за крадење на парите на луѓето.

Д-р Мартиноска

Г-не Трајковски, репродукцијата на габичните организми го потиснува имунолошкиот систем на човекот и притоа се ослободуваат токсини што влијаат на сите органи во телото. Ако лицето има ослабен имунолошки систем и загноен организам, тоа е подложно на инфекции, особено на ХПВ поради широко распространетата дистрибуција, па затоа ХПВ се јавува кога имунитетот е целосно намален.

Илија Велков

Милан, дали ја прочита статијата? Дали ги виде фотографиите? Статијата објаснува колку е опасна габичната инфекција, но сепак ти не веруваш во тоа… Нема корист да ти докажувам нешто.

Емилија Јовчевска

Ме советуваа да ми ги откорнат ноктите, но тоа звучи страшно и прави да се тресам од страв. Сепак, бидејќи веќе 10 години имам габична инфекција на ноктите, подготвена сум дури и на тоа.

Мери Глигорова

Не прави го тоа! После сите тие маки, твоите нокти ќе бидат полоши од претходно. Освен тоа, може да добиеш инфекција, а потоа и гангрена. Подобро е да го пробаш гелот Mikoherb, мене ми помогна.

Д-р Мартиноска

Мери, можеш да ми кажеш колку долго го користеше производот?

Мери Глигорова

Д-рке Мартиноска, еден месец.

Д-р Мартиноска

Мери, ти благодарам што ми одговори.

Горан Петревски

Прочитав статија во некои медицински публикации, сега не можам да се сетам на точното име, каде што се вели дека габите може да предизвикаат појава на папиломи, но никогаш не би помислил дека тие се главната причина за толку многу болести.

Софија Крстевска

Ако некој има еден од симптомите, тогаш веројатноста за инфекција е 73 %, но што ако има неколку симптоми…

Д-р Мартиноска

Софија, токму заради ова ве предупредувам. Препорачувам да започнете да го користите производот.

Бранко Коцев

Како всушност функционира нарачувањето? Го оставив мојот телефонски број, што е следно?

Изабела Ристева

Бранко, ги оставив моето име и телефонскиот број. Операторот ми се јави и ми постави неколку прашања. Веднаш се договоривме за начинот на испорака. Производот го платив кога курирот ми го испорача.

Весна Трајковска

Не можам да го најдам во аптеките. Може ли да ми кажете каде се продава овој производ?

Д-р Мартиноска

Весна, овој производ не е профитабилен за аптеките. Наместо тоа, фармацевтите нудат неколку производи истовремено за да си ги зголемат приходите. Овој производ може да се купи само преку формуларот за нарачка од нашиот дистрибутивен центар. Статијата погоре го содржи овој формулар.

Габичната инфекција на ноктите и стапалата е причина за гангрена, рак на крвта и скапани стапала! Кои се ризиците од оваа болест и како да ја излечиме? Еве интервју со водечки дерматолог.

Од уредникот: „Според статистичките податоци, секое петто лице страда од габично заболување на стапалата и ноктите. Причините за неговиот развој варираат од слаб имунолошки систем до неправилно избрани чевли и потење. Ќе ви кажеме колку е сериозна опасноста од габичните инфекции и како може да се ослободите од нив еднаш и засекогаш. Раководител на Институтот за дерматологија, Д-р Никола Алексовски.“

Д-р Никола Алексовски. Професор, лекар, истакнат дерматолог во земјата. 30 години работно искуство.

Член на научно истражување за антигабични третмани. Ги истражува четирите најчести габи – Candida albicans, Malassezia furfur, Trichophyton и Tinea capitis.

Новинар: „Добро утро, д-р Никола Алексовски. Значи, колку е опасна габичната инфекција на ноктите?“

Д-р Никола Алексовски: „Габичната инфекција на ноктите или онихомикозата е многу сериозна здравствена болест што многу луѓе ја игнорираат. Како што напредува габата, таа ослободува големи количества токсини во телото, а тие го ослабуваат имунитетот и понекогаш целосно го уништуваат.

Ако зборуваме конкретно, тогаш, во отсуство на третман, габичната инфекција на ноктите на нозете може да предизвика гангрена, рак на крвта, гниење на месото на нозете и прстите или прекин на крвните садови. Покрај тоа, го стимулира формирањето на канцерогени тумори во органите на пациентите, а тоа може да биде на секое место каде што крвта носи слободни радикали. Тогаш токсичните материи што се формираат често доспеваат до црниот дроб.

Третманот на габичната инфекција не треба да се одложува. Игнорирањето на болеста може да го одземе животот на пациентот. Постепено го уништува телото и предизвикува сериозни компликации.

Новинар: „Значи, едноставен проблем со ноктите може да го загрози човечкиот живот?“ “

Д-р Никола Алексовски: „Голема е заблудата дека габичната инфекција на прстите е нормално заболување. Тоа е една од најопасните и најраспространетите заболувања на земјата, што заедно со штетните процеси на животната средина може да предизвикаат гангрена, рак или болести поврзани со крвта. Овие проблеми често се предизвикани од токсините.“

Како што се развиваат, патогената онихомикоза остава токсични нуспроизводи:

 • ксаномагнин
 • пеницилин
 • виомелин

Супстанции слични на антибиотици.

Новинар: „Кои се раните симптоми на онихомикозата?“

Д-р Никола Алексовски: :

Главни симптоми на габичната инфекција на ноктите се:

 • пукнатини помеѓу прстите (обично помеѓу 1 и 2, 4 и 5 прст)
 • задебелување на кожата
 • чешање
 • црвенило
 • чувство на печење
 • дебелина, тенкост или кршливост на ноктот

Новинар: „Кој најчесто може да биде жртва на габичната инфекција на ноктите?“

Д-р Никола Алексовски: „Никој не е склон кон габична инфекција на ноктите на нозете и може да му се случи секому, без исклучок. Луѓе постари од 30 години може да се категоризираат како склона група. Денес, земајќи ја предвид брзината на ширење на штетната габа, лесно може да кажеме дека нова епидемија во светот се случува токму сега, споредлива со ширењето на чума во 14. век. А со оглед на сериозните последици од оваа болест, треба да преземеме сериозни превентивни мерки.“

Новинар: „Што треба да направи оној што има габична инфекција на стапалата и ноктите?“

Д-р Никола Алексовски: „Веднаш да се лекува. Сепак, за жал, клиниките често користат исклучително варварски методи на лекување на пациентите: целосно отстранување на ноктот заедно со контаминирани делови на прстите. Ова се прави со цел од корен да се отстрани габичната инфекција. Но, му предизвикува сериозен стрес на телото. Понатаму, не гарантира дека болеста нема да се појави повторно, бидејќи одреден дел од габата може да преживее за време на операцијата.

Оваа година го сертифициравме антифунгалниот гел Mikoherb, развиен од тим експерти на Академијата на науките заедно со најдобрите дерматолози и миколози од нашата земја и Европската Унија. Сега оние кои имаат габична инфекција може брзо и ефикасно да се ослободат од неа.

Овој гел на база на масло ги неутрализира спорите на габите. Влијае на целата колонија и постепено ја уништува. Mikoherb се состои од растителни состојки, затоа е безбеден по здравјето. Покрај тоа, спречува повторно враќање на габичната инфекција. Научната заедница верува дека Mikoherb е најмоќниот производ против габичната инфекција на ноктите и нозете. Гелот успешно ги помина клиничките испитувања на Лондонскиот институт за дерматологија. Тие ја потврдија неговата ефикасност и безбедност. Сега Mikoherb се тестира во САД и Кина и тоа многу успешно!

Беше спроведена анкета со поддршка на медицинските власти и резултатите ги надминаа нашите очекувања:

Анкета на медицинските власти: „Како се ослободивте од габичната инфекција на стапалата и ноктите?“

 • Медицински препарати: 23%
 • Гел Mikoherb 47%
 • Народни лекови: 8%
 • Барам решение: 17%
 • Не мислам дека е можно: 5%

Новинар: „А каде обичните луѓе може да го најдат гелот Mikoherb?“

Д-р Никола Алексовски: „Гелот сè уште не е достапен во аптеките, но секој што страда од оваа болест може да го нарача гелот Mikoherb сега на официјалната веб-страница на производителот.. При продажбата на производот во аптеките, проблемот главно лежи во фактот дека тие сакаат да добијат максимална добивка од продажбата, додека производителот сака да го испорача производот во најниска можна цена до луѓето. Продажбата сега се врши преку добротворната фондација „Здрава земја“, а гелот Mikoherb се продава преку заедничко вложување по намалена цена.

Отидов на официјалната веб-страница на производителот и таму сè е направено на многу транспарентен и лесен начин. Кога ќе го нарачате производот преку интернет, добивате е-пошта за потврда заедно со информациите за купувањето, а производот ќе стигне до вашиот дом за неколку дена. Клиентот ги дава парите по приемот на производот. Целокупната услуга е детално осмислена и води сметка за потрошувачот. Воедно е практично и безбедно за оние кои нарачуваат преку интернет за прв пат.“

Новинар: „Пред да го завршиме интервјуто, дали сакате да кажете уште нешто?“

Д-р Никола Алексовски: „Би сакал да кажам дека може да најдеме најдобра помош само кога сами ќе ја побараме за себе. Габичната инфекција на ноктите не само што претставува козметички проблем, туку е и сериозна болест што може да го отвори патот на гангрената или ракот. Најдобро е да се погрижите за тоа пред да биде предоцна.“

Важно! Студиите покажаа дека пролетта е најдобро време да се започне со третман на габичната инфекција. Зголемувањето на просечната температура го зголемува метаболизмот и циркулацијата на крвта во вените, а телото апсорбира 45% побрзо отколку во зима. Нозете и ноктите заздравуваат двојно побрзо. Враќање на функциите на телото и отстранување на габичната инфекција 100% со еден третман.

Коментари

Ристо

Ви благодариме, д-р Никола Алексовски! Јас го користев и многу ми помогна. Се чувствувам добро. Се надевам дека ова ќе продолжи. Подоцна ќе ви пишам за моите резултати. Но, кожата на мојата нога воопшто не е тврда. Значи, мислам дека сè ќе биде добро!

Никола Алексовски:

Не грижете се. Продолжете да го користите гелот!

Павле

Помогнете ми, пријатели! Ми се смачи од габичната инфекција. Моите нокти не изгледаат убаво. Не знам што да правам. Редовно земав апчиња против габичната инфекција, но тие ми го оштетија црниот дроб 🙁

Миле

Пробајте го гелот Mikoherb, нема да зажалите! Нозете ми мирисаа толку лошо поради габичната инфекција што сопругата отиде да спие во друга соба. Ништо не ми помагаше! Благодарен сум на мојот пријател кој ми го препорача овој гел. Го користев 2 недели и миризбата ја нема. А сопругата се врати во нашата спална соба! Пробајте, дефинитивно ќе ви помогне!

Кате

Како може луѓето да го купат гелот Mikoherb?

Крсте

Кате, еве ја врската до гелот Mikoherb. Побрзај за да добиеш попуст.

Monday, 15 March 2021 Кате

Крсте, ти благодарам, нарачав.

Можеш ли да ми кажеш колку време ќе трае испораката?

Крсте

Кате, како што гледам, живееме во ист град, па ќе ти пристигне во рок од 3 дена

Дејан

Колку прекрасен производ, го препорачувам на сите, ме спаси од опасна дилема што не може да ја замислите, треба да го пробате за да ги видите неверојатните резултати.

Горан

Дејан, резултатот е навистина одличен, ќе го нарачам и за мене.

Столе

Ќе ви ја раскажам мојата приказна. Бев во слична ситуација. Од некаде добив габична инфекција. Веројатно во теретана. Нозете ми се воспалија, ми се појавија чиреви, а ноктите почнаа да ми се лупат. Пробав сè, но оваа инфекција не исчезна. Прочитав за гелот Mikoherb и решив да го пробам. Габичната инфекција исчезна за околу 20 дена. Одличен производ! Пробајте, нема да зажалите!

Васко

Гледам дека не сум единствениот кој страда од вакви проблеми, но за среќа го купив гелот Mikoherb и тој ме спаси од габичната инфекција побрзо од сите други лекови.

Александар

Дали навистина помага? Дали некој го користел? Мислам дека овој спреј е бескорисен.

Снеже

Да, ефектот на овој гел е моќен! И што е најважно, природен е, базиран на билки и масла, без хемикалии. Значи, не двоумете се! Купете го и користете го.

Ана

Фала за гелот Mikoherb. Многу брзо ми помогна! Го нарачав од официјалната веб-страница на производителот! Не го одложувајте третманот, габичната инфекција се шири со текот на времето и колку побрзо започнете, толку полесно ќе биде.

Марија

Д-р Алексовски, многу ви благодарам! Го спасивте мојот сопруг! Тој страдаше од габична инфекција на нозете 5 години. Потоа почна да го користи гелот Mikoherb на нозете пред спиење и таа исчезна комплетно. Тој дури и не забележа дека габичната инфекција ја снема. Ви благодарам многу уште еднаш! Патем, ако го нарачате на официјалната веб-страница, пакетот со гелот доаѓа многу брзо.

Д-р Никола Алексовски:

Марија, мило ми е. Ќе ми кажеш колку време траеше третманот?

Марија

Околу еден месец, д-р Никола! После еден месец ја снема габичната инфекција од неговите нозе.

Д-р Никола Алексовски:

Марија, сфатив, благодарам.

Убијте ги габичните инфекции пред тие да ве убијат вас. Брзо и лесно отстранување на габичните инфекции

Специјалист за дерматолошки и венерични болести, Александар Мартиновски

Научниците ширум светот алармираат: 57% од населението има опасни габични инфекции. Тоа е над половина од населението! Застрашувачки!

Габичната инфекција е многу повеќе од козметички проблем или непријатно чешање

Постојат околу 32.000 видови на габички, коишто претставуваат голем ризик со неповратни последици.

Бидете подготвени! Заштитете си ги животот и телото! Рана дијагноза на првите симптоми!

 • прекумерно потење
 • бел слој на слузокожата на устата, грлото и гениталиите
 • смрдливи раце и нозе
 • промена на бојата и деформација на ноктот
 • бели дамки на кожата
 • осип на кожата
 • црвенило на кожата
 • чешање во пределот на гениталиите и внатрешните бутови
 • смрдлива урина и гениталии
 • кафеави нокти на нозете

Што се случува ако не делувате брзо?

Во текот на својот животен циклус, габичките ослободуваат токсини во телото, коишто го ослабуваат имунитетот. Тоа е главна причина за честите настинки, респираторните заболувања и внатрешни нарушувања.

Продолжете да читате…

Инфекцијата на ноктите може да предизвика дерматитис низ целото тело и труење на крвта. Долготрајната инфекција предизвикана од кандида може да доведе до импотенција кај мажите и неплодност кај жените. Значи, веднаш треба да се почне со лекување за да се избегнат компликации опасни по живот. (Содржина за лица над 18 години)

Ако не се делува во раните фази на инфекцијата, габичната инфекција се шири преку крвта до внатрешните органи. Ако имунолошкиот систем е слаб, таа предизвикува развој на инфективни компликации: токсично алергиско оштетување на срцето, црниот дроб, стомакот, бубрезите и репродуктивните органи. Без брз третман, може да дојде до смрт во 95% од случаите.

Ви дадов доволно докази дека габичната инфекција е опасна инфекција, чијшто третман не треба да се одложува. Се согласувате?

Но, на нашата клиника сè уште има пациенти кои сметаат дека габичната инфекција е само козметички проблем и го игнорираат лекувањето. Некои користат оцет и хидроген пероксид. Тоа нема смисла. Оваа постапка само ќе ја влоши ситуацијата, бидејќи се создава алкална средина којашто е поволна за ширење на габичната инфекција во организмот. Никогаш не правете го тоа!

Во аптеките нема ефикасни лекови!

Опција 1 – антибиотици

Антибиотиците се неефикасни против габични бактерии бидејќи тие само привремено ги кријат симптомите и болеста наскоро се враќа.

Опција 2 – капки и лакови

Тие предизвикуваат алергија бидејќи нивните токсини го трујат организмот по нанесувањето на антигабичните агенси на кожата, така што проблемот опстојува и се појавуваат несакани ефекти.

Навистина ефикасен производ за габични инфекции

Проширените студии за габични инфекции, постоечките третмани и фармацевтскиот пазар им овозможија на истражувачите од Македонското здружение за кожна дермоскопија да развијат нова антигабична марка – гелот Mikoherb.

На овој проект работеа и научниците од лондонскиот Институт по микологија. Во 2018 година, тие ја потврдија ефикасноста на гелот Mikoherb. Производот помина тестирање во 8 фази и доби сертификат за квалитет. Во моментов, гелот Mikoherb се смета за најсилно надворешно средство против повеќето габи, вклучувајќи ги и Candida albicans (предизвикувачот на кандидијаза), Trichophyton (предизвикувачот на габични инфекции за ноктите и стапалата) и Malassezia furfur (предизвикувачот на себореја).

Научниците работеа на гелот Mikoherb три години, експериментирајќи со различни компоненти и формулации и создадоа одличен органски производ од само природни состојки и природни екстракти. Горд сум на моите колеги кои ја задржаа органската природа на секоја компонента и ја усовршија во лабораторијата.

Гелот Mikoherb покажа позитивна динамика во брзиот третман на повеќе од 150 габични инфекции, вклучително и ширењето на кожна кандидијаза и тинеа верзиколор. Примената на производот покажува позитивни промени уште од третиот ден на третманот со целосно закрепнување забележано кај 98% од пациентите. Таквите резултати беа потврдени со патолошки испитувања.

На крајот, оваа марка беше вклучена во националната листа на лекови, но преговорите за дистрибуција на гелот Mikoherb низ мрежата аптеки сè уште не се завршени. Значи, секој може да го купи овој ефикасен антигабичен агенс од официјалната веб-страница на производителот по специјална цена >>>

Оздравете што поскоро!

Коментари

Павлина

Ако оваа марка е добра, зошто не се продава во аптеките? Сум била кај многу лекари, но не најдов ниеден добар. Мојот сопруг нарача од гелот Mikoherb преку интернет…

Лилјана

Мојот брат се пријави доброволно да биде дел од тестирањето! Го потврдувам напишаното погоре. Речиси целото тело му беше зафатено од габична инфекција, но сега повторно е здрав.

Александра

Имам чешање помеѓу прстите. Дали е тоа габична инфекција?

Марија

Секое чешање, дури и повремено, е причина за загриженост. Со кремови од аптеки и антибиотици го уништив моето здравје, но не ми беше подобро. За среќа го најдов гелот Mikoherb. Еден месец и се излекував.

Раде

Мило ми е што го продаваат само преку интернет. Новите лекови се секогаш добри сè додека не ја откупат лиценцата, а потоа формулата се менува и цените се зголемуваат. Не се грижат за здравјето на луѓето, сè што сакаат е профит.

Соња

Се согласувам. Понекогаш истата формула помага да се ослободите од симптомите, но ако купите друга марка, таа едноставно не делува. Избегнувајте аптеки.

Милена Павловска

Добив инфекција во козметички салон каде што ми го оштетија ноктот. Дерматологот ми препорача оцет, но многу грдо мирисаше! Затоа решив да не одам веќе на лекар. На интернет го најдов гелот Mikoherb. Сѐ помина прилично добро и немам веќе проблеми.

Александар

Пакетот ми пристигна третиот ден. Започнав со третман, се надевам дека ќе биде успешен. Ќе ве информирам.

Марко

Ми требаа шест месеци за да се ослободам од кандида од незаштитен секс. Ви благодарам за информацијата!

Маја

Здраво, го нарачав моето второ пакување. Првото ми ги отстранив габичните инфекции од кожата за една недела. Работата е завршена!

Рената

Ја прочитав статијата. Јас сум изложена на ризик, ноктите ми се жолти, не се работи само за дефицит на витамини. Подобро да го нарачам производов.

Љубица

Се разбира дека е габична инфекција! Козметичките салони ги немаат најновите здравствени информации, информациите овде се проверени.

Ненад

Го нарачав. Испробано. Излечено. Одлична работа.

Горан

Нарачав и го добив по специјална цена – купете 2, а добијте 1 бесплатно.

пред еден час

Анета

Многу сум среќна! Се надевам дека ќе ја излечам мојата габична инфекција што се шири од ноктите до лактите и пазувите. Ништо не ми помогна.

Катерина

Леле! Ова е кандидијаза. Зошто не го започна лекувањето порано?

Марина

Одлично. Ова е она што го барав како превенција за стапалата на децата. Одат на базен и изложени се на инфекции.

Антонио

Го нарачав. Благодарам!

Mikoherb што е – нема веќе габични инфекции

 • Ги убива габите и го олеснува воспалението
 • Ги обновува оштетените ткива
 • Штити од враќање на болеста

Постои веројатност од 99,9% дека вашето телото е заразено со габи

 • имате бели наслаги во устата
 • ви пречи чешањето меѓу прстите на рацете и нозете
 • ноктите се обезбоени, деформирани и се кршат
 • имате чешање на гениталиите

Спречете ги овие неповратни последици:

 • Габата може да се прошири на другите делови од телото
 • Имунолошкиот систем и органите се оштетуваат
 • Инфицирате други
 • Жените може да станат неплодни, а мажите импотентни

Гелот Mikoherb има брз ефект и долготраен резултат

 • Го потиснува развојот на квасецот и габите, го олеснува чешањето – Масло од анасон
 • Ги лечи клетките од габичната инфекција, спречува развој на нови колонии на габи – Масло од оригано
 • Ја третира оштетената кожа, ја омекнува и обновува кожата – Масло од чајно дрво
 • Природен антисептик и има антимикробен ефект – Екстракт од дива камилица
 • Се бори со сложени габични инфекции, како тинеа капитис, маласезија фурфур итн. – Масло од лаванда
 • Ја дезодорира кожата, штити од прекумерно потење – Масло од нане

Ослободете се од симптомите на габичната инфекција!

 • Ги убива спорите на габите, спречува размножување
 • Ја намалува габичната чувствителност
 • Убива приближно 32.000 видови на инфективни габични агенси
 • Спречува инфицирање на другите
 • Ја забрзува регенерацијата на кожата и ја подобрува флората на бактериите
 • Произведува заздравувачки ефект
 • Го елиминира лошиот мирис
 • Спречува повторна инфекција

Експертско мислење

Спорите на габите ги напаѓаат луѓето насекаде. На моите пациенти им препорачувам да користат третман базиран на природни масла со антибактериски и антигабични ефекти. За разлика од антибиотиците и другите лекови, гелот Mikoherb не предизвикува отпорност и брзо убива повеќе од 32.000 вида на инфективни габични агенси. Производот користи само органски состојки и затоа не предизвикува алергии и е достапен без рецепт.

Рецензии од купувачите

Павлина 30 години

Пробав толку многу работи и ништо не ми помогна. Ноктите ми се лупеа и се распаѓаа. Изгледаа ужасно. Секогаш се обидував да си ги сокријам рацете. Благодарение на гелот Mikoherb, моите проблеми беа решени и тоа брзо. Го препорачувам.

Ирена 45 години

Поминав 10 месеци залудно обидувајќи се да ја излекувам вагиналната кандида. Лековите помогнаа некое време, но симптомите повторно се вратија. Дури и се скарав со сопругот, мислев дека тој ме изневерува и ми ја носи инфекцијата. Но, тој немаше кандида. После Mikoherb, бев пријатно изненадена. Таму каде што моќните антибиотици не можеа да помогнат, едноставниот гел базиран на масло лесно се справи. Кандидата не ме мачи веќе 3 месеци. Значи, го препорачувам овој гел на секој што има слични проблеми!

Александар 29 години

Добив габична инфекција и лекарот ми препорача локална терапија со Mikoherb. Симптомите се решија за една недела, докажано и со лабораториско тестирање.

Гел Mikoherb излечете ги вашите габични инфекции

Уживајте во добро здравје!

2400 MKD

Стара цена 4800 MKD