HomeMacedoniaNutrivix Македонија, цена, инструкции за употреба, критике - како ја намалив својата...

Nutrivix Македонија, цена, инструкции за употреба, критике – како ја намалив својата тежина за 40%: приказна за човекот кој ослабе 56 kg!

Author

Date

Category

Ова е приказна за Алмир Халиловиќ, човек кој имаше 137 килограми на 40 години и беше мошне близу до неизлечиви здравствени проблеми.

Алмир сфати дека не сака да го прифати животот со дијабетес и дебелина. Избра друг пат.

Знаев дека морам да првеземам драстични мерки. Морав да ја нормализирам својата тежина. Бев очаен и едвај можев да ги закоплам пантолоните со величина XXXXXL на својот струк од 112-118 cm. Дури и таа величина набрзо ми стана премала. Редовно морав да го менувам копчето кое цело време отпаѓаше.

Стана многу тешко да пронајдам кошула која ќе ми одговара. XXL маиците ме беа мали, кошулите ме стегаа при седење. Лошо спиев. Додека лежев на каучот или на кревет, се чувствував како кит.

До сѐ ова дојде поради неколку причини, кои се јавија уште во моето детство.

Никогаш во живото немам истрчано ни километар од почеток до крај, а да не одморам или да изодам еден дел. Во 2017 година имав 137 килограми и малку фалеше да добијам дијабетес. Тогаш одлучив да го променам мојот живот.

Бев загрижен за мојата сопруга, не сакав да остане вдовица.

Nutrivix што е

Секако, започнав со диети.

Сите диети функционираат на ист принцип: ако внесуваме помалку калории отколку што трошиме, тежината ќе се намалува.

Меѓутоа, од некоја непозната причина, подоцна сите изгубени килограми се враќаат, па дури и дополнително се зголемуваат.

По неколку месеци држење диета сфатив дека намалувањето калории не доволно. Ми требаше нешто друго, поактивно и поефикасно. Почнав да одам во теретана. Меѓутоа ни таму не ги добив саканите резултати.

Премногу физичко и психичко мачење. Толку многу забрани за сѐ што сакав, а резултати никаде – сѐ тоа ме доведе до депресија.

Почнав многу да пијам и ги вратив сите килограми кои успеав да ги изгубам со напорните тренинзи и диети и бев дури 8 килограми во плус.

Беше очигледно дека тоа не смее повеќе да трае, а кога сопругата ме остави, сфатив дека морам сам да се борам.

Мојот нов живот започна на состанок со психолог. Можам да замислам колку само бев очаен, “мажиште” од 150 килограми, уплакан и потечен, брише солзи и се жали како е беден и очаен.

Секако сите мои проблеми се решени. Јасно беше, дури и без лекарска консултација, дека психички оболев заради вишокот килограми, ама и дека ми беше потребно решение за проблемите.

Мојот најдраг Д-р Џемал Бегиќ ми го даде тоа решение. Не, тоа не беа психолошки третмани. Решението за моите проблеми беше шишенцето со капсули Nutrivix.

Кога го добив овој подарок, не можев ни да замислам дека сѐ е така едноставно.

Нормално, веднаш го прашав Џемал за производот. Накратко: Nutrivix е нов производ за слабеење или, да бидам попрецизен, за брзо топење на масните наслаги. Потребно е да се користи строго како што е пропишано во упатството. Истовремено, не е потребно да се биде на било каква диета. (повеќе информации можете да најдете на официјалната веб страница на производителот).

После тоа почнав да барам повеќе информации за овој производ и пронајдов научна статија со детелни објаснувања. Веќе немаше никаков сомнеж.

Никогаш не ни имав помислено дека производ за слабеење може да биде така едноставен и вкусен!

Nutrivix состав

Составот на капсулите Nutrivix е единствен! Вклучува зелен чај – camellia sinensis, моќен природен антиоксиданс и согорувач на масти. Сена – Cassia Angustifolia билка која расте во Африка и Азија. Додавка на Nutrivix поради исклучително влијание на перисталтиката на цревата и прочистување бидејќи многу е важно од организмот да се исфрлат натрупаните материи. Крушина – Rhamnus Frangula Се користи како сигурен лаксатив. Исклучително ефикасна против запек и ја поттикнува перисталтиката на дебелото црево. Артичока- Cynara Scolymus Артичоката изобилува со минерали и витамини, но и со активни супстанци кои и даваат лековита моќ. Артичоката го поттикнува лачењето на жолчката, помага во варењето на храната и го подобрува празнењето на цревата, делува како лаксатив и има слабо диуретичко дејство. Бреза – Betula Pendula Брезата е една од најупотребуваните билки во тредиционалната медицина. Се користат и нејзината кора, и пупките, и листовите и стеблото. Листовите на брезата имаат диуретичко дејство и помагаат во чистењето на организмот. Поради забрзувањето на метаболизмот и процесот на прочистување интензивно слабеете. Всушност, само тоа и ми беше потребно.

Можете да го купите Nutrivix само преку интернет. Овој производ го нема во слободна продажба.

Ја посетив страната и нарачав едно пакување ( сем она што ми го даде лекарот ) Nutrivix-a. Добро е тоа што плаќањето не е однапред, тоа го олеснува купувањето.

Морам да споменам дека второто пакување не го ни отворив. Првото беше сосем доволно.

Нема да кријам, продолжив да се за занимавам со спорт еднаш во седмицата за да го зачувам здравјето ( не сакав да заболам од дијабетис бидејќи со Nutrivix-om можев да јадам се што ќе посакав).

По само 2 седмици бев шокиран со резултатот – минус 8,3! Не ми се веруваше што тоа се случува со моето тело. Губев килограми,моето тело се смалуваше и Изгледот ми се менуваше пред очите! Губењето здив исчезна. Станав популарен меѓу жените! Во доверба ќе ви кажам дека и самодовербата ми се зголеми неколку пати! Зa сето тоа време од ништо не се лишував!!!

Само рзливите луѓе не можат да ослабат на овој начин!

Многу пари потрошив на облека. Ја менував големината секоја втора седмица. Почнав со XXL големина а сега носам M..

На 12 април 2016, имав 80 kg – 56 kg помалку,од моментот пред да паднам во депресија., Се на се, благодарејќи на Nutrivix-u ослабев 64 кг…

Неверојатно, зарем не?

Ова искуство со слабеењето ме наведе да разберам дека се што ќе посакам можам и да остварам. Се чувствувам како на врвот на светот. Никогаш не сум се чувствувал подобро и никогаш не сум бил посреќен!

Единствено што сакав во животот беше да си подобрам физичкото здравје. И успеав!

Ми останува уште да ги видам проблемите кои се следни на списокот.

На сите оние кои го читаат мојот блог би сакал да им кажам да не го одложуваат слабеењето бидејќи нема ни да приметите како ќе нафрлите дополнители 10 кг за една година, а тогаш веќе ќе биде доцна да направите било што. Плус, слабеење со Nutrivix-om е толку едноставно па нема ни да почуствувате како се “топите”.

Nutrivix каде да се купи

Оригиналниот Nutrivix можете да го нарачате само на веб страницата на официјалниот дистрибутер. Еве линк до нивната страница.

3800 MKD

1900 MKD

Nutrivix осврти, резултати

Миодраг

Алмир е КУЛ! Приказната му е полна со мотивација! И јас нарачав на оваа страница.

Дејан

Е стварно си добар дечко! Ти си добар пример и надеж за многу во светот! Може и јас ќе нарачам Nutrivix.

Јелена

Овие капсули ми помогнаа и мене! И јас имам со што да се гордеам!

Лола

Секоја чест!И јас ќе нарачамi Nutrivix! Ако сакаме да го промениме светот треба да почеме од себе! Јас почнувам!

Асим

Алмир, секоја чест! И јас ги пиев капсулите Nutrivix и ослабев ама не премногу.

Владан

Ги пијам капсулите Nutrivix веќе околу 2 месеци. Мојот резултат е -35 кг!!!!

Марија

Одличен производ!

Горан

Ха! Замислете ја реакцијата на неговата поранешна! Претпоставувам дека не мислела дека до толку ќе ослабнеHa!:)))

Ненад

Приказнава е е инспиративна. Одам да купам Nutrivix.

Катарина 88

Веќе 2 месеци слабеам со овие капсули. Мојот резултат е скоро 30 кг. Помалку! Баш беше потребно да се прочита слична приказна. Јас немам некоја посебна причина за слабеење ама кога имав малку повеќе од 20 години се погледнав во огледало и видов дебела жена!!! Грозно беше со оглед на тоа дека мојот дечко имаше само 60 кг!Замислете како личевме кога бевме заедно…! Верував дека Nutrivix ќе ми помогне и веднаш почнав да го користам. Дечкото ме поддржуваше. Ги нарачавме овие капсули и не можевме да си поверуваме на очите дека уште во првата седмица ослабев 5 кг! Мило ми е што не се измачував со диети и сл. Nutrivix е мојата единствена диета и не верувам во ниедна друга. Затоа ги советувам сите кои имаат вишок килограми да не се разочаруваат зошто постои решение кое се вика Nutrivix. Алмире ти благодарам на поделеното искуство!