Home Albania Varcosin Shqiperi, çmimi, komentet, përdorimi - krem për venat me variçe

Varcosin Shqiperi, çmimi, komentet, përdorimi – krem për venat me variçe

Author

Date

Category

Varcosin Albania, opinionet, komentet, blihet, çmimi

Varcosin në Shqipëriment, Shqiperi, komentet, blej, përbërja

Varcosin përdorimi, Albania, çmimi, blihet, blej, Shqiperi

Varcosin përbërja, opinionet, në Shqipëriment, përdorimi

Venat me variçe janë një problem serioz që jo vetëm prish pamjen e këmbëve, por gjithashtu kërcënon me komplikime. Për fat të mirë, një ilaç efektiv është shfaqur që mund të shpëtojë pacientët nga të gjitha manifestimet e sëmundjes. Xheli Varcosin mund të ndihmojë edhe në rastet më të përparuara, megjithëse në fazën fillestare sëmundja mund të shërohet më shpejt. Natyra komplekse e veprimit ju lejon të harroni problemet për një kohë të gjatë, edhe nëse i përkisni një grupi rreziku.

Në këtë artikull, ju mund të mësoni se çfarë është Varcosin, si funksionon produkti, cilat janë avantazhet e tij ndaj analogëve në Shqiperi, ku të blihet Varcosin dhe cili është çmimi i tij dhe sa kushton. Nëse dëshironi të lexoni komentet, opinionet dhe mendime rreth Varcosin, atëherë mund t’i gjeni në forume.

A ka ndonjë mënyrë për t’u marrë me venat me variçe?

Ellingnjtje e këmbëve dhe rëndim në këmbë, dhimbje, lodhje dhe ngërçe të muskujve të viçit, një model venoz që del nga nën lëkurë… Venat me variçe prekin, më shpesh, enët e ekstremiteteve të poshtme. Duke filluar në mënyrë të padukshme, mund të çojë në kequshqyerje të indeve dhe shfaqjen e ulçerave trofike jo shëruese. Fakti është se përmes venave të këmbëve, gjaku, si rregull, është i detyruar të lëvizë nga poshtë lart, duke kapërcyer forcën e gravitetit. Prandaj, natyra ka pajisur venat e ekstremiteteve të poshtme me valvola të veçanta që parandalojnë rrjedhjen e kundërt të lëngut. Por mjaft shpesh ky mekanizëm i valvulës dështon, muret venoze humbin elasticitetin e tyre – gjaku ngec në enët dhe, duke zgjeruar muret e tyre, shkakton një zgjerim sakular. Yje ose gjarpërinj të vegjël vjollcë fillojnë të shfaqen nën lëkurë, pastaj bashkime më të mëdha dhe nyje që shkaktojnë kaq shumë telashe. Në sëmundjen e valvulave venoze, si dhe në dobësinë e mureve të venave, qëndrojnë shkaqet e venave me variçe.

Kjo sëmundje shpesh gjendet me një defekt të lindur në indin lidhor, kur jo vetëm në venat, por në të gjithë trupin nuk ka asnjë material të dendur normal për ndërtimin e membranave. Si rezultat, një ortek i sëmundjeve bie mbi një person – venat me variçe të lartpërmendura, hemorroide, hernie, prolapsi i organeve të brendshme dhe plagë të tjera. Por shkaku më i zakonshëm i venave me variçe është pezmatimi i venave – flebiti. Natyrisht, me inflamacion të enëve të gjakut, aktivizohet procesi i koagulimit të gjakut – prandaj, në kartelën mjekësore, shpesh shohim një diagnozë “të zgjatur” – tromboflebitin. Ka dy sisteme kullimi në këmbë. Sistemi i parë përfshin venat sipërfaqësore, të cilat në rast sëmundjeje dhe janë të ngjashme me gjarpërinjtë e gjelbër. Sistemi i dytë ndodhet thellë në muskuj. Ekzistojnë lidhje të fuqishme midis këtyre “tubave të ujit” – të ashtuquajturat venat e komunikimit. Përmes tyre, sipas nevojës, gjaku hidhet në drejtimin e duhur. Si rezultat i formimit të mpiksjes së gjakut në venat e thella, të njëjtin tromboflebit, gjaku drejtohet në sistemin venoz sipërfaqësor. Mbingarkesa e vazhdueshme e këtyre venave bën që ato të zgjerohen. Me ekzistencën e zgjatur të venave të zgjeruara, trupi përpiqet t’i ndihmojë disi. Si rezultat, muri forcohet me ind lidhës të ngurtë. Formohen rezervuarë në të cilët grumbullohet gjak. Ata janë quajtur gjerësisht “kone” dhe “nyje”, dhe në mjekësi – venat me variçe. Në fillim, venat kanë të bëjnë vetëm me defektin e tyre kozmetik. Megjithatë, së shpejti, si rezultat i një shkelje të rrjedhjes së lëngjeve, dhimbje dhe ënjtje në këmbë ndodhin. Pas pak, lëkura fillon të zhvishet dhe në fund të sëmundjes formohen ulçera të dhimbshme. Pastaj problemi kalon nga kategoria e pastër kozmetike në kirurgjikale, domethënë ka nevojë për ndërhyrje serioze kirurgjikale…

A ka ndonjë rrugëdalje? Po! Sa më lehtë të ndaloni venat me variçe, aq më shpejt e vëreni atë dhe filloni ta luftoni. Një zhvillim unik Varcosin – krem për venat me ekstrakt të gjetheve të rrushit të kuq dhe gështenjës së kalit do t’ju ndihmojë të mbroheni nga sëmundjet dhe të ruani bukurinë e hollë dhe hollësinë e këmbëve tuaja.

Çfarë Varcosin?

Venat me variçe nuk janë një shaka, por një sëmundje serioze që kërkon vëmendje të kujdesshme dhe një metodë të zgjedhur siç duhet të trajtimit. Sot, ilaçi ekzistues më efektiv dhe më i sigurt është një krem ​​për venat me variçe Varcosin në Shqipëriment. Ndryshe nga venoprotektorët e tjerë, ai përbëhet vetëm nga përbërës natyralë, ka një efekt kompleks mbi problemin, eliminon simptomat dhe parandalon ndërlikimet.

Falë përbërja së saj unike, ky krem anti-variçe funksionon në mënyrë efektive dhe të sigurt. Shtë në gjendje të lehtësojë manifestimet e procesit inflamator lokal, të zvogëlojë ënjtjen, dhimbjen. Me përdorim të rregullt, kjo dyllë krem ​​përmirëson gjendjen e enëve të gjakut, rrit tonin e tyre, vepron si një agjent forcues dhe tonik.

Aftësitë e mjeteve

Industria farmaceutike prodhon shumë ilaçe për venat me variçe, por ato lehtësojnë vetëm përkohësisht gjendjen e këmbëve. Me xhel nga venat me variçe Varcosin, situata është e ndryshme. Falë përbërësve natyralë, përmirëson shëndetin e venave dhe normalizon qarkullimin e gjakut. Kursi i aplikimit të xhelit ju lejon të arrini rezultatet e mëposhtme:

 • Eliminimi i dhimbjes dhe rëndesës në këmbë
 • Heqja e edemës
 • Restaurimi i venave
 • Forcimi i mureve të enëve të gjakut
 • Rritja e elasticitetit të indeve
 • Largimi nga fenomenet konvulsive
 • Përmirësimi i qarkullimit të gjakut

Barnat e tjerë nuk mund të zgjidhin të gjitha çështjet menjëherë, ndërsa xheli Varcosin përballon me sukses të gjitha shenjat e sëmundjes.

Origjina e venave me variçe në këtë rast nuk ka rëndësi. Sëmundja mund të shfaqet për shkak të pranisë së vazhdueshme të këmbëve, gjatë shtatzënisë, në sfondin e një stili jetese pasive ose mbipeshë. Xheli i mrekullive ndihmon pavarësisht se çfarë i dha shkas zhvillimit të sëmundjes.

Si punon Varcosin?

Varcosin – një ilaç i ri i krijuar posaçërisht për të eleminuar sindromën e këmbëve të lodhura. Formula unike dhe raporti optimal i përbërësve të kremit do t’ju lejojë të heqni qafe ndjenjën e lodhjes dhe peshës në këmbët tuaja, dhe përdorimi i rregullt i saj do të parandalojë shfaqjen e rrjeteve vaskulare dhe do t’ju japë lehtësi, një ndjenjë rehatie dhe gëzimi i lëvizjes së lirë.

Ecje dhe lehtësi fluturuese! Soshtë kaq e këndshme, të kthehesh në shtëpi, të përjetosh ndjesi të tilla, dhe jo ngurtësi, peshë dhe dhimbje në këmbë. Sa doni që këmbët tona të na bartin lehtë dhe lirshëm gjatë jetës! Por më shumë se gjysma e popullsisë së rritur të planetit tonë rregullisht has në shfaqjen e një sindromi të rëndë në këmbë, e cila shoqërohet me tërheqje të dhimbjes dhe edemës. Shumë njerëz janë të trishtuar për të zbuluar shfaqjen e venave të pakëndshme të merimangës, retikulave dhe nyjeve venoze të dilatuara. Përveç një sinjali rreth sëmundjeve të mundshme serioze dhe shqetësimeve në funksionimin e trupit, kjo gjithashtu shkakton pakënaqësi estetike.

Nuk ka dyshim se mjekësia moderne ka mundësitë më të gjera: një larmi klinikash mjekësore dhe kozmetike, disponueshmëria e pajisjeve moderne dhe një përzgjedhje e madhe e ilaçeve për trajtim. Aktualisht, na është dhënë mundësia të zgjedhim trajtimin e një sëmundjeje kaq të rëndë si venat me variçe.

Por a ia vlen të presësh një diagnozë të tillë? Trupi ynë është një sistem kompleks, holistik, vetërregullues dhe inteligjent. Ai është i gatshëm të na ndihmojë dhe të na paralajmërojë paraprakisht, duke dërguar sinjale alarmante – thjesht duhet të jeni në gjendje të dëgjoni dhe të kujdeseni më shumë për veten dhe shëndetin tuaj.

Veproj:

 • Eliminon sindromën e këmbëve të shqetësuara
 • parandalon shfaqjen e venave merimangë
 • rrjetat dhe nyjet venoze të dilatuara, hemorragji të vogla në lëkurë dhe shfaqja e njollave vjollcë të purpurës
 • promovon resorbimin e mpiksjeve ekzistuese të gjakut dhe parandalon formimin e mpiksjeve të reja të gjakut brenda enëve të gjakut
 • ka aftësinë të pastrojë membranat qelizore nga kolesteroli
 • i kundërvihet shfaqjes së celulitit, venave me variçe, tromboflebitit

Kur duhet të përdorni Varcosin?

Varcosin – një ilaç efektiv për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës, mavijosjeve dhe lëndimeve, djegieve dhe ngrirjeve. Përshpejton procesin e shërimit për mavijosje dhe ndrydhje, zvogëlon dhimbjen e muskujve.

Substancat aktive të calendula, që depërtojnë në lëkurë, qetësojnë, lehtësojnë inflamacionin. Parandalon acarimin, nxit shërimin e lezioneve sipërfaqësore të lëkurës.

Luledielli dhe vaji i bajames në kombinim me dyllin e bletës janë baza optimale për kremin, formula e pasur e së cilës ushqen dhe rigjenerohet në mënyrë të përsosur, ndërsa vitamina E dhe allantoina mbrojnë lëkurën tuaj nga plakja e parakohshme dhe ndikimet e dëmshme të jashtme.

Kremi Varcosin në mënyrë efektive përballet me mavijosje, promovon resorbimin e hematomave. Lehtëson dhimbjet menstruale – aplikojeni në pjesën e poshtme të barkut. Nëse lubrifikoni lëkurën e barkut me krem për tërë periudhën e shtatzënisë, shmangni strijat. Një ilaç i shkëlqyeshëm për rigjenerimin e lëkurës pas djegies, ngrirjes. Shtë vlerësuar nga pronarët e lëkurës së ndjeshme.

E domosdoshme për trajtimin e venave me variçe, sepse forcon enët e gjakut dhe lehtëson dhimbjen, përmirëson qarkullimin kapilar të gjakut. Përdorimi i rregullt i kremës ndihmon në eliminimin e “yjeve” vaskularë.

Kremi Varcosin ndihmon në çrregullimet e tretjes – normalizon funksionimin e zorrëve, duke ndihmuar në eliminimin e kapsllëkut, lehtësimin e dhimbjeve, spazmat dhe ka një efekt të dobishëm në funksionet e mëlçisë dhe fshikëzës së tëmthit. Për gratë, krem​​rekomandohet të përdoret për menstruacione të dhimbshme – lehtëson dhimbjen.

Fushat e përdorimit Varcosin:

 • në rast të lëndimeve, mavijosjeve, hematomave – vendosni menjëherë kremin në vendin e dëmtimit
 • për të lagur lëkurën e thatë dhe të ndjeshme – aplikojeni sipas nevojës
 • për të rigjeneruar shërimin e lëkurës pas djegies, ngrirjes – vendosni një shtresë të hollë në zonën e prekur
 • menstruacione të dhimbshme – 2-3 ditë para menstruacioneve, fërkojeni në pjesën e poshtme të barkut
 • në rast të çrregullimeve të tretjes – fërkoni kremin në bark
 • qepje postoperative kundër formimit të cikatrizave keloide – lyejeni qepjet rregullisht
 • venat me variçe janë të efektshme në kombinim me kremin e venave Varcosin – vajosni rregullisht njolla të lënduara

Falë efektit të saj hidratues, kremi Varcosin është ideal për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. Ka një efekt vitaminizues, stimulon proceset e rigjenerimit dhe ndihmon në ruajtjen e qëndrueshmërisë dhe elasticitetit të lëkurës.

Si të përdorim Varcosin?

Venat me variçe janë një gjendje e zakonshme. Shpesh ndodh tek njerëzit që kalojnë shumë kohë në këmbë, janë mbipeshë, bëjnë një mënyrë jetese jo të shëndetshme ose kanë një predispozitë gjenetike. Shkaku i saj është një shkelje e qarkullimit të gjakut përmes enëve. Venat me variçe shpesh shfaqen gjatë shtatëzënësisë.

Manifestimet e saj të para duken të padëmshme: këmbë të lodhura, ënjtje, djegie, kruajtje ose ndjesi shpimi gjilpërash. Nëse problemi nuk trajtohet, atëherë këto simptoma do të shtojnë konvulsione, njollë blu dhe ënjtje të venave, dhe më vonë – shfaqjen e mpiksjeve të gjakut, të cilat bllokojnë enët, duke shkaktuar ulcera trofike. Dhe në mënyrë që të shpëtoni prej tyre, do të duhet të kontaktoni një kirurg. Sidoqoftë, ekziston rreziku i aftësisë së kufizuar.

Prandaj, është shumë e rëndësishme të filloni trajtimin në kohë, duke zgjedhur një ilaç efektiv dhe të sigurt. Një aleat i shkëlqyeshëm në luftën për këmbë të bukura pa venat me variçe mund të bëhet Varcosin. Isshtë formuluar me botanikë dhe është provuar të jetë efektive.

Udhëzimet për përdorim:

 • Para se të vendosni kremin, lani mirë këmbët dhe thajini me një peshqir të butë
 • Për të filluar, shtrydhni një sasi të caktuar kremi në dorën tuaj, dhe me lëvizje të butë vendosni një zonë jo të lënduar të këmbëve
 • Masazhoni këmbët në lëvizje rrethore derisa kremja të absorbohet plotësisht në zonën e prekur të këmbëve
 • Pas kësaj, mund ta mbuloni këtë vend ose veshje, pasi kremi nuk lë gjurmë
 • Ky proces rekomandohet të kryhet rreth dy herë në ditë

Kremi Varcosin nuk ka kundërindikacione, efekte anësore, kundërindikacione.

Blerja e fondeve

A jeni gati të bëni një hap drejt shërimit? Për ta bërë këtë, nuk keni pse të ndërmerrni ndonjë hap aktiv – edhe shkimi në farmaci do të jetë i tepërt. Ne ofrojmë të blini xhel për venat me variçe Varcosin në faqen zyrtare të prodhuesit blej në Albania, duke e porositur atë në internet.

Procedura e blerjes është shumë e thjeshtë, kështu që nuk do të lindin probleme. Ju lini një kërkesë dhe operatori do t’ju telefonojë pak pasi ta marrë atë. Kërkesat e konfirmuara dërgohen në punë dhe dërgohen në qytetin tuaj të njëjtën ose të nesërmen. Dorëzimi do të zgjasë disa ditë, kështu që do të jetë e mundur të filloni trajtimin në të ardhmen e afërt. Pas seancave të para, dhimbja dhe ënjtja do të zhduken, dhe xheli Varcosin do të heqë pjesën tjetër të simptomave në dy javë. Dhe atëherë do të jeni në gjendje të bëni një jetë normale, jo të rënduar nga sëmundja.

Çmimi i vjetër: 110 Lekë

Çmimi i ri: 55 Lekë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 6 =

Recent posts